TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 05:42:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebne smernice sa ishranu  (Pročitano 4720 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Januar 31, 2019, 03:46:38 posle podne »

S obzirom da je ovo "tvoja tema" slike možeš ubaciti i ovde... :)

Gledaj samo da deficit ne bude ekstreman jer ipak poenta svega nije prevelika restriktivnost u ishrani, cilj nam je izbeći sve mogu neželjene efekte...

Malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam
« Poslednja izmena: Januar 31, 2019, 03:48:11 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #39 poslato: Januar 31, 2019, 02:11:06 posle podne »

Hm, slažem se sa kolegom, ali neko staro mišljenje je da je u osnovi deficita odnos ishrana/trening - pola/pola ;)

Od suplementacije, su vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, kao i proteinski suplement najbitniji...
Znaci ako mi je tdee 2600kcal, smanjim na 2350kcal i ovo ostalo sto potrosim na treningu? I na koji mejl mogu da vam posaljem slike, zanima me vase misljenje? Hvala
Ja idem uvijek sve iz hrane, jer samo tako sam  siguran da je tih 500 kcal stvarno otislo. Meni i ljudima sa kojima sam radio, pokazalo se kako treba, dok nekima kao sto kolega kaze, radi i taj odnos pola - pola. Ti mozes naravno i tako, nije greska - naprotiv, od osobe je do osobe. Treba naci kako tijelo najbolje reaguje.

Eksperimentisi i bice sve ok. Covjek upoznaje svoje tijelo cio zivot i ne upozna ga na kraju :)

Sto se tice slika, mozes da ih postavis u dio foruma "Galerija", tamo ces vidjeti kako su se ostali predstavljali.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 31, 2019, 02:14:12 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #38 poslato: Januar 31, 2019, 12:29:38 posle podne »

Hm, slažem se sa kolegom, ali neko staro mišljenje je da je u osnovi deficita odnos ishrana/trening - pola/pola ;)

Od suplementacije, su vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, kao i proteinski suplement najbitniji...
Znaci ako mi je tdee 2600kcal, smanjim na 2350kcal i ovo ostalo sto potrosim na treningu? I na koji mejl mogu da vam posaljem slike, zanima me vase misljenje? Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Januar 31, 2019, 01:00:00 pre podne »

Hm, slažem se sa kolegom, ali neko staro mišljenje je da je u osnovi deficita odnos ishrana/trening - pola/pola ;)

Od suplementacije, su vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, kao i proteinski suplement najbitniji...
« Poslednja izmena: Januar 31, 2019, 01:04:45 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #36 poslato: Januar 31, 2019, 12:53:41 pre podne »

Hvala na savetima. Imam jos par pitanja. Za mini cut, deficit od 500kcal racunam pola kroz hranu pola kroz trening ili svih 500kcal iz hrane? Suplemetacija za vreme ove kratke definicije?
Sto se suplemenata tice, ne znam kakav si sa finansijama. U principu, osnova bi bila whey protein , vitamini i minerali i BCAA. U zavisnosti od finansija, moze svasta da se doda, a moze i da se oduzme. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Za sad sam uzeo Omega 3, kompleks b vitamina. Finansije mi dozvoljavaju jos whey. Ili da uzmem jefitni whey i da za ostatak uzmem multivitamin ili zma. Konkretno Scitec 100% Whey Professional ili Pansport Power Whey+Zma(multivitamin)?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #35 poslato: Januar 30, 2019, 11:56:21 posle podne »

Hvala na savetima. Imam jos par pitanja. Za mini cut, deficit od 500kcal racunam pola kroz hranu pola kroz trening ili svih 500kcal iz hrane? Suplemetacija za vreme ove kratke definicije?
Sto se suplemenata tice, ne znam kakav si sa finansijama. U principu, osnova bi bila whey protein , vitamini i minerali i BCAA. U zavisnosti od finansija, moze svasta da se doda, a moze i da se oduzme. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Januar 30, 2019, 10:32:09 posle podne »

Hvala na savetima. Imam jos par pitanja. Za mini cut, deficit od 500kcal racunam pola kroz hranu pola kroz trening ili svih 500kcal iz hrane? Suplemetacija za vreme ove kratke definicije?
Sve iz hrane.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #33 poslato: Januar 30, 2019, 04:00:03 posle podne »

Hvala na savetima. Imam jos par pitanja. Za mini cut, deficit od 500kcal racunam pola kroz hranu pola kroz trening ili svih 500kcal iz hrane? Suplemetacija za vreme ove kratke definicije?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Januar 30, 2019, 12:39:44 pre podne »

Kolega Boban je to lepo sročio...o suštini istih...jedan lep, "davni" članak... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-resenje
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #31 poslato: Januar 30, 2019, 12:26:07 pre podne »

Planiram posle bulka da predjem na rotacije hidratima. Samo ne znam kada bi bilo najbolje poceti(april, maj...) i kako odrediti kalorije za to i kako rasporediti po danima kolicinu hidrata (drzim se full body trenina 3x nedeljno). Ili mozda nesto drugo da probam? Samo da napomenem da nisam opsednut trbusnjacima za leto, ne moraju da se vide ono bas bas. skinuo bih toliko cisto da imam ravan stomak i tek tek da se vide to mi je skorz ok.
Sto se rotacije UH tice, bitno je da shvatis da su rotacije tu da zbunis svoje tijelo i time ubrzas metabolizam, iz dana u dan da mijenjas unos kalorija tj ugljenih hidrata u ovom slucaju. Da proteine drzis naravno konstantne, masti takodje a da manipulises hidratima. Kako vrijeme bude odmicalo, vidjeces i sam kako ti najvise odgovara.

Postoji tu mnogo kombinacija, ali tebi za pocetak radice sve.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Januar 30, 2019, 12:15:47 pre podne »

Pa osnova svakog dijet pristupa je kal. deficit( obično 500-1000 kCal u odnosu na "hipotetički" TDEE)...a sa vremenom i rastući deficit na račun hidrata...pa u skladu sa tim redukavti i unos istih po danu...

Kod rotacija, slikovito... u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata( 2-3 gr po kg), dan sa niskim unosom( oko 1-1,5 gr po kg) i dan sa minimalanim unosom( oko 50 gr) ili eventualno „nula hidrata“.
Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #29 poslato: Januar 29, 2019, 04:45:25 posle podne »

Planiram posle bulka da predjem na rotacije hidratima. Samo ne znam kada bi bilo najbolje poceti(april, maj...) i kako odrediti kalorije za to i kako rasporediti po danima kolicinu hidrata (drzim se full body trenina 3x nedeljno). Ili mozda nesto drugo da probam? Samo da napomenem da nisam opsednut trbusnjacima za leto, ne moraju da se vide ono bas bas. skinuo bih toliko cisto da imam ravan stomak i tek tek da se vide to mi je skorz ok.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2019, 04:27:27 posle podne »

Ok, i to je ok...sigurno će pre leto biti nešto agresivniji pristup...ili...?
Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #27 poslato: Januar 29, 2019, 04:21:12 posle podne »

Hteo bih malo da odmorim od bulka, da spustim procenat masti malo, pa da nastim posle toga opet bulk, samo to je razlog. Smanjim kalorije na 500 ispod odrzavanja na 2-4 nedelje. Slike vam mogu poslati na mejl.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Januar 29, 2019, 04:14:09 posle podne »

Da li ti je realno potreban mini-cut? I šta je to po tebi mini-cut? hm, rotacije? Ako BF nije skočio drastično, čemu to?

Neka slika?
« Poslednja izmena: Januar 29, 2019, 04:19:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 18 upita.