TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:55:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 5694 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #70 poslato: Septembar 06, 2019, 07:24:18 pre podne »

Bilo bi poželjno u teretani u koju odeš da te neko (mislim na osobu koja će ići sa tobom ili radi u teretani) isprati u početku sa vežbama, u smislu tehnike, da predlog doziranja opterećenja, dok ne stekneš rutinu i da bi izbegao da se neki naredni put dopisujemo u rubrici "sportske povrede"  :)
A ti naravno ne ustručavaj se da pitaš, jer nečije iskustvo i pomoć ti mogu mnogo značiti
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #69 poslato: Septembar 06, 2019, 07:10:20 pre podne »


Ne znam sta da kazem  ;D. Ne razumem se tako pretarano. Nov sam u svemu ovome a za sad imam ovaj program. Drug mi je pomogao da ga sastavim.

Za početak onda, organizuj trening tako da bude 3x nedeljno sa po dan pauze između, zbog oporavka, organizovanja oko ishrane, suplementacije.
Što znači - ponedeljak- noge, gluteus; sreda- grudi, ramena, biceps; petak- leđa, triceps.
Imaš dosta primera vežbi u planu koji si poslao, izabereš za svaku mišićnu grupu, po 2-3, zavisi koji dan je u pitanju, onoliko da se uklopiš u sat vremena efikasnog treninga, do 1h i 15min.
Pa sl nedelje ubaciš malo drugačije čučnjeve, mrtvo itd.
ILI 3x nedeljno da ide kružni trening, gde ćeš svaki trening raditi sve mišićne partije, po 2 vezbe za svaku, i trbušnjaci na kraju. To je još bolje za kombinovanje a i za nekog ko je početnik.
Vežbe za trbušne odradi na kraju,
Ne zaboravi obavezno- zagrevanje pre treninga i istezanje posle. Svako neka traje min 10ak minuta.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #68 poslato: Septembar 05, 2019, 05:38:59 posle podne »

Kako god i koliko god dugo da ga uzimas neces napraviti gresku. Gledaj samo da izbacis famoznu "fazu punjenja" koja je izmisljena da se kanta sto brze potrosi. 5g dnevno kada ne treniras i 10g dnevno u danima treninga zavrsava posao.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Ilija2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #67 poslato: Septembar 05, 2019, 05:33:11 posle podne »

Okej onda cu tako. Hvala ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #66 poslato: Septembar 05, 2019, 05:31:55 posle podne »

Moj savet je periodično uzimanje kreatina da bi osetili sve benefite uzimanja istog - 6-8 nedelja „on“, bar 4-8 nedelja „off“...

Naravno ima i pobornika onog sistema - svaki dan 5 gr kreatina u dužem periodu...što nije greška, mada ima tvrdnji da bi trebalo pauzama navodno povratiti prirodnu produkciju...
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2019, 05:33:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ilija2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #65 poslato: Septembar 05, 2019, 05:29:27 posle podne »

mislio sam da uzimam oko mesec dana pa 2 nedelje da pravim pauzu. Kako je najbolje?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #64 poslato: Septembar 05, 2019, 05:27:32 posle podne »

Solidan izbor...

Koliko dugo planiraš uzimanje kreatina? 6-8 nedelja?

Možeš i ujutru "na prazan želudac", oko 20min pre obroka i posle treninga...mada, uzmanje "oko treninga" je neki najustaljeniji obrazac upotrebe..

Dextrozu možeš samo u pwm...
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2019, 05:29:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ilija2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #63 poslato: Septembar 05, 2019, 05:26:27 posle podne »

Inace ovaj kreatin sam kupio https://www.pansport.rs/kreatin/kreatin-fosfat-monohidrat/100-creatine-monohydrate-3?sku=652
Sačuvana
Ilija2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #62 poslato: Septembar 05, 2019, 05:25:36 posle podne »

S obzirom da pomenuti blend( proteinska mešavina) sadrži oko "gram ipo" kreatina po porciiji...3-5 gr pre i 3-5 gr posle treninga vezano za kreatin-monohidrat je ok...

Ne zaboravi da kreatin uzimaš i u danima odmora, bar 3-5 gr( na prazan želudac)...budi dovoljno dobro hidriran!!!

Nadam se da se uzimaju i omega-3 i neki "sveobihvatniji" vitaminsko-mineralni kompleks

Uzimam omega-3 i vitaminsko-mineralni kompleks. Znaci mogu da popijem posle treninga 20g dekstroze merica proteina i 3,5g kreatina? Da li je obavezno da uzimam kreatin i pre treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #61 poslato: Septembar 05, 2019, 05:22:08 posle podne »

S obzirom da pomenuti blend( proteinska mešavina) sadrži oko "gram ipo" kreatina po porciiji...3-5 gr pre i 3-5 gr posle treninga vezano za kreatin-monohidrat je ok...

Ne zaboravi da kreatin uzimaš i u danima odmora, bar 3-5 gr( na prazan želudac)...budi dovoljno dobro hidriran!!!

Nadam se da se uzimaju i omega-3 i neki "sveobihvatniji" vitaminsko-mineralni kompleks
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #60 poslato: Septembar 05, 2019, 05:20:24 posle podne »

Inace kupio sam kreatin :). Da li smeta da ga koristim sa ovim power proteinom posto on vec sadrzi malo kreatina?
https://www.pansport.rs/proteini/protein-power?sku=610
Ne smeta. Jako mala kolicina po mjerici bude u tom proteinj, tako da slobodno dodaj 5 grama prije treninga i nakon treninga. U danima kada ne treniras moze 5g ujutru na orazan stomak.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Ilija2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #59 poslato: Septembar 05, 2019, 05:15:44 posle podne »

Inace kupio sam kreatin :). Da li smeta da ga koristim sa ovim power proteinom posto on vec sadrzi malo kreatina?
https://www.pansport.rs/proteini/protein-power?sku=610
Sačuvana
Ilija2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #58 poslato: Septembar 05, 2019, 05:14:29 posle podne »

Ne sviđa mi se program, iskreno  :)

Što se tiče planiranja treninga, ili radiš 3x nedeljno sa po dan pauze između, ili svaki dan po jednu mišićnu partiju ali sa manjem brojem vežbi: noge i gluteus- možeš da radiš jednom ili 2x nedeljno, grudi i biceps, ramena, leđa i triceps. Vežbe za trbušne ubaciš do 3 puta nedeljno, najbolje u danima kada ne radiš noge.

Mislim da je najbolje za neki početak ići na 3x nedeljno dok ne stekneš rutinu
Šta misliš?

Ne znam sta da kazem  ;D. Ne razumem se tako pretarano. Nov sam u svemu ovome a za sad imam ovaj program. Drug mi je pomogao da ga sastavim.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #57 poslato: Septembar 02, 2019, 08:59:06 pre podne »

Sto se tice izbora vezbi, ok su, ali ih treba lepo grupisati.
Neke bih dodala
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #56 poslato: Septembar 02, 2019, 08:21:37 pre podne »

Ne sviđa mi se program, iskreno  :)

Što se tiče planiranja treninga, ili radiš 3x nedeljno sa po dan pauze između, ili svaki dan po jednu mišićnu partiju ali sa manjem brojem vežbi: noge i gluteus- možeš da radiš jednom ili 2x nedeljno, grudi i biceps, ramena, leđa i triceps. Vežbe za trbušne ubaciš do 3 puta nedeljno, najbolje u danima kada ne radiš noge.

Mislim da je najbolje za neki početak ići na 3x nedeljno dok ne stekneš rutinu
Šta misliš?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.