TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:12:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PRP kolena - lično iskustvo  (Pročitano 4083 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2019, 02:05:14 posle podne »

Odlicno...ide ka boljem.
Mozda je u tvom slucaju faktor vreme dosta bitan... s obzirom da je i povreda dosta dugo trajala.
Javi...
Sačuvana
polarico
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2019, 10:54:49 pre podne »

Evo da se javim..... od prethodnog javljanja je proslo nepune dve nedelje, znaci sada ima oko dva i po meseca od prp.
Opisane tegobe na mestu davanja prp su u toku zadnjih 10 dana prestale i iscezle. Sada je bolje.
Sto se tiče tegoba na mestu povrede kolena-meniskusa , one su za nijansu bolje ali su još prisutne.
Sačekacu jos par nedelja, pa cu napisati kako je stanje posle 3 meseca od prp.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2019, 08:09:42 pre podne »

Zato i pitam, jer kod kompletnih ruptura se en preporučuje...
Jesu li predložili da se odradi još neki ciklus tretmana, možda jedan nije dovoljan, a tegobe su i dalje prisutne?
Sačuvana
polarico
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2019, 05:51:33 posle podne »

Pozdrav

5 godina je zaista dug period. Je l ruptura meniskusa potpuna ili parcijalna? Kada je rađena MR?
Kako je nastalo oštećenje meniskusa?

Poštovanje,
Ruptura  se odnosi na unutrasnji meniskus i parcijalna je.
Magnet je radjen oko pola godine nakon što su počeli  bolovi, odnosno pre oko 5 god.

Bolovi su tipa: nakon stajanja od pola sata-sat  osećaj je kao da imam ubodenu iglu u unutrašnjoj strani kolena.

Oštećenje je nastalo visegodišnjim  blagim uvrtanjem kolena, odnosno
okretanja tela uz rotaciju u kolenu - smatrali bi je profesionalnom deformacijom.
Napominjem da su bile rotacije blažeg tipa ali tokom dužeg niza godina - u pitanju period više od 10 god.

Prp metoda je predložena kao metoda koja bi mogla pomoći u ovom slučaju pa sam je odradio.
Medjutim evo već dva meseca posle prp rezultati nisu zadovoljavajući , ne samo što se tiče navedenog unutrašnjeg meniskusa ,
nego sada imam bolove i u spoljašnjem meniskusu gde  je dat prp , a pre toga ih nisam imao u tom delu.

Tekst je objavljen napominjem još jednom kao moje lično iskustvo  što neznači da prp nije koristan
nego samo ukazuje da mogu postojati i ovakvi slučajevi kao kod mene.
 Narvno ostaje da se sačeka da prodje još neko vreme od mesec-dva  kako bih mogao izneti konačan zaključak u vezi ovoga.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2019, 10:42:07 pre podne »

Pozdrav

5 godina je zaista dug period. Je l ruptura meniskusa potpuna ili parcijalna? Kada je rađena MR?
Kako je nastalo oštećenje meniskusa?

Sačuvana
polarico
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2019, 01:32:17 posle podne »

Pošto nisam našao nešto konkretno u vezi ove teme želeo bih napisati svoje lično iskustvo.
Oštećen meniskus kolena imam zadnjih 5 god. Na MRI snimku je navedena lezija i ruptura meniskusa. U više navrata radjene kinezi i fizikalne th bez nekog velikog uspeha,
uzimao preparate glukosamin-sulfata malčice je pomoglo, za razne kremice i mazalice besmisleno i pisati koliko su bile bez efekta.
Nedavno sam radio PRP kolena (pre 2mes.) - plazma za koleno (mešano sa hijaluronom)
jer sam čuo da je to vema efikasna metoda za takve probleme. Ovo košta oko 300e u zavisnosti gde se radi.
(iz etičkih razloga nenavodim ordinaciju koja je poznata i korektna)

Kod mene meniskus na kolenu ima oštećenje na unutrašnjoj strani kolena a inekciju prp sam dobio sa spoljasnje strane sa obrazlozenjem da se to proširi po celom kolenu . Moj licni doživlja je taj da je kod mene sav taj sadržaj ostao upravo na tom delu kolena gde sam i dobio inekciju i da to uopšte nije otišlo do dela kolena koji treba da se leči.

E sad posle ovoga slede činjenice , a to su :
1) U mom slucaju posle prp kolena - mene koleno i nadalje boli istim intenzitetom kao i ranije - sa unutrašnje strane.
2) Sada imam bolove i sa spoljašnje strane kolena gde sam dobio inekciju prp a taj deo kolena me nije boleo pre pomenute inekcije.

Ovu temu sam napisao isključivo na osnovu ličnog iskustva i to iz razloga da na neki način skrenem paznju da koliko god da se neke metode smatraju bezbednim i efikasnim kada čitate reklame i slušate preporuke za njih , to nemora da znači da su one zaista tako dobre u praksi.

Zaključak - na osnovu svega ovoga je da je moje koleno sada trenutno u lošijem stanju nego pre davanja prp inekcije ,
 mogao bih reći da prp metoda meni konkretno za koleno nije pomogla.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.