TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:19:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rotacija UH - noob :)  (Pročitano 2200 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Decembar 20, 2019, 11:29:58 posle podne »

Slažem se kolegom u startu oko 2-3 gr po kg hidrata, akcenat na kvalitetne izvore...proteini oko 1,5 gr po kg

Polako, postepeno, bez preteranog komplikovanja...prati svoje telo i uspeh neće izostati, redovni treninzi i clean ishrana i neće možda biti ni potrebe za rotacijama...obrati pažnju i na dovoljan unos zdravih masti bar 0,6-0,8 gr po kg...

Obrati pažnju i na dovoljan unos "čiste vode", bar 2-4 litra u toku dana plus trenažna hidratacija...

Trening je odličan ventil za borbu protiv stresa...da, trening kao lek ;)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Decembar 20, 2019, 01:56:57 posle podne »

Sasvin korektan jelovnik. Mozes tako prvih mjesec pa cak i vise. Sama cinjenica da uvodis svoje tijelo u rezim dobro izbalansiranih obroka i zdravih namirnica - dace rezultate.

Uz to kada se doda trening sa opterecenjem, nema greske.

Neko pravilo kaze 3-4g po kg tjelesne tezine u korist UH, dok sa proteinima treba ići 1,2-1,5 po kg.

U tvom slucaju ne bih isao vise od 2-2,5g po kg tjelesne tezine u korist ugljenih hidrata, bar ne u pocetku.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2019, 02:02:03 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
minickg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2019, 01:25:24 posle podne »

1. obrok  (oko 8.30h) - ovsene pahuljice + 6 jaja (3 cela + 3 belanca)
2. obrok (oko 11.30) - 200g belog + krompir ili pirinac
3. obrok (oko 15h) - 200g belog + krompir ili pirinac
Trening oko 16h.
4. obrok (oko 18.30h) - 200g belog + kikiriki ili maslinovo ulje
5. Ella sir 200g+ kikiriki

Samo mi nije jasno koliko UH u odnosu na moju telesnu masu treba da unosim... Ovo da mi bude prvih 4 nedelje pa onda da krenem na rotacije. Moze li ovako ? Zahvalan sam unapred za svaku sugestiju.
Sačuvana
minickg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #12 poslato: Decembar 20, 2019, 01:14:03 posle podne »

Ajmo detaljnije o bolničkom lečenju? Uzrok? Potpun oporavak? Uzimaš li nešto od lekova( osim pomenute terapije)?

Prvo savladaj osnove pa ćeš vrlo lako ovladati i rotacijama...korak po korak, bez zaletanja u nepoznato...

Sad se osecam odlicno. Uzrok = socijalni stres. Terapija: Remirta 30mg uvece, 3x1 Rivotril 1mg, Zylaxera 20mg ujutru, Sanval pred spavanje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2019, 11:47:57 pre podne »

U celu ovu priču treba krenuti postepeno a nikako naglo jer onda bude kontra efekat.
Prvo je potrebna rešenost i čvrsta volja da se u tome istraje i onda samo polako i strpljivo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2019, 12:21:02 pre podne »

Što se tiče psihijatrijske terapije - omega-3, vitaminsko-mineralni kompleksi i proteinski suplementi su bez neželjenih interakcija...a i nešto što je sasvim dovoljno za početnika...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Decembar 20, 2019, 12:07:08 pre podne »

Zenina kuhinja, bakina, tetkina itd... U ovoj igri ne pobjedjuje. Dakle zna se sto je dobro izbalansiran obrok/obroci. Ako imas nejasnoca po pitanju pomenutog, mozemo i o tome da prodiskutujemo.

Sto se treninga tice, svakako da ce ti u pocetku trebati neko da te uvede u sve ovo. Pokaze osnove poput pravilnog izvođenja vjezbi, disanja i uopšte koriscenja sprava.

Kasnije mozes da krenes po nekom programu da radis.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2019, 10:21:13 posle podne »

Ajmo detaljnije o bolničkom lečenju? Uzrok? Potpun oporavak? Uzimaš li nešto od lekova( osim pomenute terapije)?

Prvo savladaj osnove pa ćeš vrlo lako ovladati i rotacijama...korak po korak, bez zaletanja u nepoznato...
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2019, 12:21:27 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2019, 10:16:39 posle podne »

Pravo pitanje je koliko dobro si ovladao svetom "računanja makrosa"...

Za nekoga ko nije dugo trenirao, umesto rotacija preporučio bih postepeno vraćanje zdravih navika - redovan dobro formulisan trening + clean ishrana...dakle, ustali te zdrave navike( prati svoje telo), pa posle 4-8 nedelja razmišljaj o rotacijama...

Uopšteno o istima...u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

Iščitaj... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2019, 10:25:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
minickg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2019, 10:14:43 posle podne »

Za pocetak bi balansirana ishtana uz trening bila prioritet. Da li mozes da nam das malo vise informacija kako se hranis? Izbor namirnica,kolicina? Raspored po obrocima?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nemam plan ishrane. Sa vama bih to najradije i sastavio. U ponedeljak su obecali treniri u teretani da ce da me "sprovedu" kroz sve sprave i naprave plan treninga, nego ja na vremena da se informisem o dijeti jer bih krenuo odmah. Trenutno se hranim onako kako mi zena spremi :) Znam da to mora da se menja iz korena ....
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2019, 10:09:40 posle podne »

Za pocetak bi balansirana ishtana uz trening bila prioritet. Da li mozes da nam das malo vise informacija kako se hranis? Izbor namirnica,kolicina? Raspored po obrocima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2019, 10:07:32 posle podne »

Sigurno da treba da budes obazriv sa tim stvarima a verujem da ce te najbolje posavetovati u vezi toga kolega Slavisa i da ce se uskoro javiti. Da li imas vec neki plan treninga koji bi radio? Iskustva sa treningom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
minickg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2019, 09:19:56 posle podne »

Ajde ispisi prvo kako se hranis, treniras, odmaras, koristia li nesto od suplementa? Vitamini i minerali? Da li si radio skoro krvnu sliku? Hormone? Koliko dugo treniras? Pa da onda pisemo o rotacijama :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Od cuvenog ponedeljka krecem da treniram. Igrom slucaja sam skoro bio na bolnickom lecenju pa su sve laboratorijske analize odradjene i sve je OK. Uglavnom znam sta se koristi kao izvor proteina , UH i masti. Od suplemenata ne znam ni sta bih smeo da koristim s obzirom na to da koristim jaku psihijatrijsku terapiju (antidepresiv, antipsihotik, anksiolitik i sanval za nesanicu :(  ). Mozda je najbolje da pijem samo protein dok se jednog dana ne skinem sa hemije... Kakvo je Vase misljenje ?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2019, 09:07:45 posle podne »

Ajde ispisi prvo kako se hranis, treniras, odmaras, koristia li nesto od suplementa? Vitamini i minerali? Da li si radio skoro krvnu sliku? Hormone? Koliko dugo treniras? Pa da onda pisemo o rotacijama :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
minickg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2019, 09:03:12 posle podne »

Iscitao sam koliko sam mogao. Dakle, 1.5 - 2g/kg proteina, koliko UH i kad mi nije jasno. Trenira se u 0 UH ili low carb danima. Kada radim kardio i koliko ? Vikendom se "punim" i za vikend da unosim najvise UH. Planiram ponedeljkom, sredom i petkom da treniram. Bilo kakav savet :D ? Imam 112 kg, visok 1.85cm.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.