TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:52:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vežbanje i filozofija / calisthenics (Novi Sad)  (Pročitano 1008 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2020, 09:36:38 pre podne »

Sto se tice Calisthenicsa, mozda se neko i javi ko ima iskustva sa pomenutim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2020, 09:34:49 pre podne »

Pozdrav,

Ovdje mozes da pitas sve vezano za trening, ishranu i uopste zdravlje. Dobices smjernice, rijesicemo dileme i ustedjeces novac.

Mozes da pocnes od toga kako si ti zamislila proces vezan za gore navedeno, a mi cemo gledati da svojim sugestijama pomognemo u ostavrenju tvojih ciljeva.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Milica Mima
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

Mnogo tražim. :)

« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2020, 08:35:11 pre podne »

Pozdrav! Dobrodosla na forum. Da li si ikada probavala jogu? Sa obzirom na to da kazes da se dosta edukujes nadam se da znas zasto bih ti to preporucio. Odlicna je za jacanje volje i snage uma. Ljudi se  cesto varaju da nije toliko zahtevna fizicki, ali jeste.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da. Upućena sam u jogu, ali to se prilično kosi sa mnogim mojim uverenjima. Igrom slučaja znam u šta se joga pretvorila danas, a ono istinsko učenje joge može možda da dovede do nekih ekstremnih verskih zajednica. Verujem u jačanje kroz fizički i mentalni napor, trenutno me više zanima zapadna filozofija i možda ovo ljudima uistinu deluje smešno, ali meni je zaista bitno da spoznam sebe na taj način. Verovatno nemate ovakve teme i postove svakoga dana, bitno mi je da mogu s nečim da počnem (pošto sam individualac posle bih ja radila sama). Mogu da tolerišem različite političke orijentacije, (sup)kulture, stavove i sl. Ako je u pitanju neki prostor u kom se radi plaćala bih članarinu, naravno, i sl. Ja se zahvaljujem na dobrodošlici i savetu, vrlo ste predusretljivi i ljubazni :) , ali zaista ne vidim sebe u jogi, isuviše znam o životu i religiji da bih mogla to da gledam. Meni je ovo zapravo poslednje mesto gde tražim nekoga, ako ovo ne upali radiću sama. :) Ako se moji stavovi kose sa zvaničnim stavom zajednice na ovom forumu samo ignorišite. Hvala još jednom. :)
Sačuvana
Milica
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2020, 07:48:25 pre podne »

Pozdrav! Dobrodosla na forum. Da li si ikada probavala jogu? Sa obzirom na to da kazes da se dosta edukujes nadam se da znas zasto bih ti to preporucio. Odlicna je za jacanje volje i snage uma. Ljudi se  cesto varaju da nije toliko zahtevna fizicki, ali jeste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Milica Mima
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

Mnogo tražim. :)

« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2020, 05:57:11 pre podne »

Pozdrav svima. :)

Iskreno se nadam da će mi tema biti odobrena zato što zaista već dugo pokušavam da se pronađem u svemu ovome. Imam 28 godina, nikad do sada se nisam aktivno bavila sportom. Zapravo, bavim se svetskom književnošću. :) Odlučila sam da počnem da se bavim sportom zato što sam shvatila da moram da napravim veliku promenu u svom životu, prvenstveno zbog zdravlja. Naravno, postoji i jedna caka u svemu ovome.

U potrazi sam za osobama ili mestom ili bilo kim ko me može uputiti na ljude koji otprilike vežbaju iz istih razloga iz kojih bih i ja vežbala. Ja sam neko ko ima dosta životnih/filozofskih stavova, želim da fizički i psihički ojačam kroz disciplinu i rad. Nisam zainteresovana za estetiku, za suplementaciju i sl.Trenutno čitam Makijavelija i Sun Cua i želim da verujem da još uvek ima ljudi koji imaju STAV po pitanju mnogih životnih stvari. Pokušavala sam da se raspitam na nekim mestima, ali nisam došla dalje od raznih tutorijala i ljudi koji ne shvataju moje pobude te shvataju vežbanje kao puki lajfstajl. Ja to ne vidim tako. Želim da testiram sebe, da vidim koliko mogu da izdržim i dokle mogu da idem. Inače, toliki sam početnik da zapravo prvo treba da odem kod fizijatra na pregled. Nisam striktno iz Novog Sada što bi možda mogao biti problem (ali i ne mora pošto sam svakodnevno tu, silom prilika), ali imam opremu, imam dobru volju, imam strpljenja pa ako neko želi zapravo neki ovakav aranžman i ako želi početnika na vratu neka se javi. :) Napominjem da ne tražim personalnog trenera, jer kupujem dosta knjiga i personalni trener bi mi zaista bio previše. Više sam za neku spontanu priču. Nemam predrasuda, možete biti muško, žensko, vanzemaljac, šta god. Bitno je da razumete o kakvom pristupu fizičkoj aktivnosti govorim. Ne želim da idem u detalje, biće previše teksta. :)

Što se tiče calisthenicsa, naravno da sam svesna da ne mogu ni prići tome još uvek, ali volela bih da se povežem s nekim ko se bavi time. Ja sam pokušavala, ali nekako mislim da je odziv bio malo čudan... Nisam postigla neki rezultat tu. Calisthenics mi deluje kao pogodno tle za razvoj kakav je meni potreban, pa možda nekad u budućnosti...

Toliko. Iskreno se nadam da moja tema nije izazvala salvu smeha i iskreno se nadam da će se pronaći neko ko će razumeti sve ovo zato što sam na zaista velikoj prekretnici.

Hvala najlepše. :)
Sačuvana
Milica
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.