TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:49:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Program za treniranje+ishrana misljenje?  (Pročitano 3371 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2020, 01:44:22 pre podne »

Vazi, ubacicu sir. Imam samo jos jedno pitanje.
Razmisljao sam se da uzmem i kreatin, pio bih 5g ujutru na prazan stomak i jos 5g posle treninga,
da li mogu to takodje mesati u jednom shejkeru zajedno sa proteinom+dekstrozom?
I koji kreatin mi preporucujete?

DA...protein i dekstrozu možeš "mixati" u istom šejkeru...možeš , dakle sve zajedno i kreatin i dektrozu i proteinski suplement, samo ćeš morati da ubaciš više vode...

Pravilo je da na gram kreatina ide oko 75 ml vode...

i 3 gr kreatina će odraditi posao...moj savet u danima treninga uzimati pre i posle treninga, a u danima odmora 1 dnevno( može ujutru)...o kreatinu, detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Za bilo koji kreatin iz PS ponude da se odlučiš nećeš pogrešiti...

Inače, ako mene pitaš KREATIN NIJE PRIORITET...akcenat stavi na vitaminsko-mineralne komplekse i omega-3...

« Poslednja izmena: Mart 11, 2020, 01:46:21 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2020, 08:28:00 pre podne »

Hvala na odgovorima!

Aleksandra, nije povreda u pitanju, normalno mi funkcionise zglob kada radim sve ostale vezbe, jedino na obicne biceps vezbe osetim bol, zato sam zbunjen zasto je tako.

Dusane, u teretani vezbam 60-90min, vezbam 2 dana pa odmaram 1 i tako u krug. Radio sam mnogo vise vezbi dnevno prvog meseca i naravno bio sam iscrpljen, zato sam sad resio da smanjim broj vezbi i raspodelim bolje na danima, ne mislim da je ovo mnogo, maksimalno se trudim da svako ponavljanje bude kvalitetno, ne gubi mi se vreme u teretani na bilo kakvo zabusavanje, zeljan sam promene.

Bobane, kada se zagrejem krecem da radim prvu seriju oko 10-15 ponavljanja, druga serija 8-10, treca serija, 6-8, cetvrta 4-5 otprilike, sa postepeno povecanom kilazom posle svake serije kao sto sam naveo gore u primeru za bench (30kg pa 40kg pa 50kg pa 60kg). Ne znam kako moze da traje ovakav trening 2h... svaku vezbu zavrsavam za 8-10min a ima ih 7, nekad zavrsim i ranije od jednog sata pa ne znam sta da radim, imam osecaj kao da trebam da dodam jos neku vezbu jer se osecam lepo.

Od kada je to? Možda bi bilo ok da nabaviš steznik za zglob. Ako je od skoro, i posle tih treninga koje si imao, moguće da je preforsirano i lako može nastati povreda...
Da li menjaš vrste vežbi ili samo te koje si naveo?
Je l ti prati neko tehniku rada?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2020, 08:11:41 pre podne »

Kao što Boban kaže  intenzitet ( odnosno težine sa kojima treniraš nisu dobre/dovoljne ) i to je razlog zbog kog i nakon toliko vežbi ti i dalje imaš snage. Odmor izmedju serija 30/60 je premali da i da hoćeš ne možeš da treniraš sa adekvatnim opterećenjem.
Sačuvana
9stefan4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2020, 05:39:16 pre podne »

Vazi, ubacicu sir. Imam samo jos jedno pitanje.
Razmisljao sam se da uzmem i kreatin, pio bih 5g ujutru na prazan stomak i jos 5g posle treninga,
da li mogu to takodje mesati u jednom shejkeru zajedno sa proteinom+dekstrozom?
I koji kreatin mi preporucujete?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2020, 02:14:59 pre podne »

Ako mene pitaš pre spavanja bolje ubaci kombo posniji sir( mladi sir do 10% m.m.), oko 250 gr + orašati plodovi...

Ne brini dodatak dekstroze neće pokvariti ukus ni na koji način...ostani ipak na oko 250 ml vode...nema potrebe za panikom, dekstroza nije toliko slatka kao običan šećer ili pak fruktoza...
Sačuvana
9stefan4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2020, 02:06:20 pre podne »

Hvala Slavisa!
Uzina 3 je zadnji obrok pred spavanje.
Jel mogu da mesam 30g whey protein(ukus lesnika) sa 20g dekstroze?
Ako mogu da li da stavljam vise vode od 350ml i da li ce imati razlika u ukusu kada ove dve stvari pomesam?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2020, 12:26:48 pre podne »

Da se osvrnemo na ishranu i korekcije...

U obroku 1 ubaci više jaja, npr. 5 jaja ili bar dodaj nekoliko belanaca

U pwm, uz whey obaci 15-20 gr dekstroze, opet kažem ni 1 banana nije loš izbor....

Užina 3 je počinka ili grešim? Sve u svemu bez banane + orašati plodovi...neka tu budu samo orašati plodovi( prosti hidrati + masti nisu najbolja kombinacija)...opet ponavljam bez prostih hidrata pre počinka...

Obrok - Pasulj + salata, pre sam za pasulj + meso...opet naglašavam da se ne bih oslanjao na biljne proteina( niska biološka vrednost)...

Kao što smo rekli u prethodnoj temi - osnovu obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( maksimalan stepen "ugradnje") - meso( belo/ crveno), riba, sir, jaja...
Sačuvana
9stefan4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2020, 07:22:45 posle podne »

Nisam se mozda dobro izrazio, kada sam rekao da se osecam lepo posle treninga mislio sam na to da sam zadovoljan kako sam vezbao, znoj ne prestaje da curi dok vezbam
i naprotiv bas se forsiram da intenzivno vezbam i da drzim ispravnu formu u toku vezbanja kao i dizanje sto vece kilaze, izmedju serija odmaram 30-60sec.
Kao sto sam rekao ne gubi mi se vreme u teretani da zabusavam i da cekam da prodju tih 60minuta i da jedva cekam da odem kuci...
A kardio radim 20min, dva puta nedeljno posle treninga gornjeg dela tela.
« Poslednja izmena: Mart 09, 2020, 07:26:25 posle podne od strane 9stefan4 » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2020, 06:40:42 posle podne »

Imas po treningu 4-5 osnovnih vjezbi. Imas 28 serija plus kardio. I ja bih izgorio na tsj nacin nakon nedelju dana. Uz to vezes takve treninge dva x za redom. Vise nije uvijek bolje, naprotiv... Moze samo da ti produzi put ka cilju. Umjerenost i planski trening su formula za uspjeh. Naravno uz adekvatnu ishranu i dovoljno odmora.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2020, 06:20:19 posle podne »

Ne radis ti to kako treba tj intezitet  ti nije dovoljno dobar kada se posle sat vremena osjecas onako tek tako da mozes jos jedno pola sata. Ili su ti pauze prevelike, ili su ti radne tezine premale... Nesto tu nije kako treba..

Napisao si i kardio da radis nakon treninga, zato sam napisao da traje 2h.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
9stefan4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2020, 05:27:08 posle podne »

Hvala na odgovorima!

Aleksandra, nije povreda u pitanju, normalno mi funkcionise zglob kada radim sve ostale vezbe, jedino na obicne biceps vezbe osetim bol, zato sam zbunjen zasto je tako.

Dusane, u teretani vezbam 60-90min, vezbam 2 dana pa odmaram 1 i tako u krug. Radio sam mnogo vise vezbi dnevno prvog meseca i naravno bio sam iscrpljen, zato sam sad resio da smanjim broj vezbi i raspodelim bolje na danima, ne mislim da je ovo mnogo, maksimalno se trudim da svako ponavljanje bude kvalitetno, ne gubi mi se vreme u teretani na bilo kakvo zabusavanje, zeljan sam promene.

Bobane, kada se zagrejem krecem da radim prvu seriju oko 10-15 ponavljanja, druga serija 8-10, treca serija, 6-8, cetvrta 4-5 otprilike, sa postepeno povecanom kilazom posle svake serije kao sto sam naveo gore u primeru za bench (30kg pa 40kg pa 50kg pa 60kg). Ne znam kako moze da traje ovakav trening 2h... svaku vezbu zavrsavam za 8-10min a ima ih 7, nekad zavrsim i ranije od jednog sata pa ne znam sta da radim, imam osecaj kao da trebam da dodam jos neku vezbu jer se osecam lepo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2020, 09:43:43 pre podne »

Upravo iz tog razloga sam pitao :D
Jer ovo je preveliki obim i već na pola treninga svako bi bio iscrpljen i ne bi bilo smisla nastaviti dalje.

Ako već može da uklopi 4 treninga u toku nedelje i želi da trenira gornji deo tela/noge  na jednom treningu gornjeg dela akcenat na potiscima, na drugom akcenat na leđima. Kod treninga nogu jedan trening akcenat na kvadricepsu, na sledećem zadnja loža. Barem bi to bio neki moj predlog jer se u potpunosti slažem da je ovo previše obimno.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2020, 09:36:20 pre podne »

Mislim da je obim treninga jako visok, puno vjezbi... Opet bitan je i tempo, broj ponavljanja itd... Ako se sve izvodi na adekvatan nacin, sa respektsbilnim radnim tezinama, jer bez istih i nema napredka, uz dovoljno odmora, ovo potraje poprilicno. Pitanje je koliko u takvom okruzenju mozemo ostvariti napredak. Kao kardio tj program za potrosnju kalorija jaceg inteziteta i moze donekle, ali za sve ostalo je diskutabilno, posebno za manje iskusne vjezbace.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2020, 09:32:18 pre podne »

Koliko traje jedan ovakav trening ?
2h kao kuća ako su ispoštovane bar nekakve radne težine.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2020, 08:37:39 pre podne »

Koliko traje jedan ovakav trening ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.