TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:05:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li mi je dobra ishrana?  (Pročitano 983 puta)
9stefan4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2020, 03:35:16 pre podne »

Hvala Bobane i Slavisa!
Napravio sam promene u ishrani prema vasim savetima ali takodje i meni sto vise da odgovara,
dodao sam i plan treninga koji mozete videti ovde:
https://forum.pansport.rs/index.php?topic=254387.new#new
Moze da se close ovaj thread slobodno, hvala jos jednom obojici.
« Poslednja izmena: Mart 09, 2020, 03:37:19 pre podne od strane 9stefan4 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2020, 12:20:10 pre podne »

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=197735.new#new

Odgovor sa moje strane je dat u pomenutoj temi...opet naglašavam da nema potrebe da se tema duplira,naši "savetnici" iz PS tima se trude da odgovore u najkraćem mogućem roku...

Savladaj osnove, kao što je rečeno - pravilan odabir namirnica, prinicipi za sastavljanje obroka, realna nutritivna vrednosti namirnica( da bi se barem orijentisao koliko si proteina, hidrata, masti uneo na dnevnm nivou)...dakle, šta je vredno računanja...

Telesno remodelovanje( skidaš masti, dobijaš mišiće "u isto vreme") je moguće hipotetički, ali u kratkom vremenskom periodu - kod apsolutnh početnika, kao i povratnika( "koji su već imali dovoljno uspeha u razvoju sopstvenog tela")...sve u svemu, ne opterećuj se time - pročisti ishranu od svih nepravilnosti, treniraj redovno( najbolje uz stručni nadzor), spavaj dovoljno, budi dovoljno dobro hidriran i posle 2-3 meseca se može očekivati promena koja će ti jasno ukazati - šta dalje činiti...

Orašaste plodove možeš vezati uz "čvrste obroke" a užine neka budu rezervisane za low-carb voće - citrusi( kivi, grejp, pomorandže...), jabuke, berries( jagode, kupine, maline, mogu i zamrznute), breskve, kasije( u sezoni)...veličina porcije voća ne veća od veličine stisnute pesnice...

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2020, 12:02:08 pre podne »


Pozdrav odabir namirnica je dobar, ali tajmingbi upotreba istih nije. Uzina i to bogata mastima nikako ne ide prije treninga... Tads ide cvrst, nemasan obrok bogat proteinima i ugljenim hidratima (u zavisnosti od cilja uh mozemo i izbaciti). Nakon treninga ide takođe cvrst obrok u kom ne unosis masti. Poenta je da to sto si pojeo dodje sto prije do misica pa ti ni u tom slucaju ne trebaju masti niti masno meso... Obicno ide riba, piletina, curetina... Ostali obroci mogu i trebaji da sadrze zdrave masti, opet u zavisnosti od cilja.

Banana uz whey protein totalno nepotrebna. Kupi dekstrozu ili maltodekstrin za posle treninga uz whey protein.

Pravilo kaze 1,5-2g proteina po kg tjelesne tezine
Ugljeni hidrati 2-4g po kg
Masti 0,5-1g

Saberi, oduzmi i doci ces do računice.

Ne mozemo dodavati misice i skidati masti, moramo se odluciti za jedno od pomenutog. Ili ces biti u kalorijskom deficitu i gubiti masti, ili u kalorijskom suficitu i dodavati masu. Na tebi je...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
9stefan4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2020, 11:13:12 posle podne »

Pozdrav!
Zanimaju me misljenja i saveti iskusnih ljudi, poceo sam da idem u teretanu pre mesec dana i zelim se dobro hraniti.
Imam 186cm i 100kg, zelim da dodam misicnu masu a skinem salo i da imam 90-95kg.
Treniram 1. dan gornji deo tela, 2. dan donji deo tela, 3. dan odmaram, i tako u krug.


OBROK 1: 2x kuvana jaja + 1 dvopek + (omega3) = 230 kalorije, 13g masti, 8g uh, 15g proteini
UZINA 1: povrce + (lesnik,badem,orah)20g = 200 kalorije, 14g masti, 6g proteini
OBROK 2: pilece grudi 150g + pirinac 100g + (vit-min komplex + omega3) = 520 kalroije, 3g masti, 80g uh, 41g proteini
UZINA 2: voce + (lesnik,badem,orah)20g = 250 kalorije, 14g masti, 30g uh, 6g proteini
TERETANA: 60-90min
UZINA 3: whey protein shake + banana = 210 kalorije, 2g masti, 24g uh, 23g proteini
OBROK 3: pilece grudi 150g + krompir 100g + (omega3) = 320 kalorije, 5g masti, 2g uh, 55g proteini

=1730 kalorije, 51g masti, 145g uh, 145g proteini
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.