TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:16:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc,pocetnik  (Pročitano 6277 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Maj 30, 2020, 11:49:01 posle podne »

Nadam se ovde nećemo pričati o svemoći suplemenata i pogledu na iste kao na čarobne napitke uspeha...

Možeš ti umesto merice gejnera dodati i jedan obrok više ili čak umesto gejnera dodati i dva obroka više i svakako da će biti rezultata...

Elem, poenta priče je - upotrebna vrednost gejnera, dakle, gejnere treba uključiti samo onda kada i pored zadovoljavajuće ishrane u pogledu kvaliteta i kvaniteta, kao i dovoljne stimulacije muskulature (neophodne za hipertrofiju), nema željenog napredovanja u kilaži, bilo usled jako brzog metabolizma (faktor genetike – tzv. ektomorfni telesni tip) ili velike dnevne potrošnje kalorija (povećani napori vezani za učestale treninge ili fizički zahtevne poslove).

Pravo pitanje je kako se hraniš, da li je ishrana ok u pogledu kvaliteta i kvantiteta, tj. pravilan odabir namirnica uz adekvatne količine koje bi trebale da zadovolje neki ciljani unos proteina, hidrata, masti...uz hipotetički kalorijski suficit...

O gejnerima detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

I bez gejnera ćeš napredovati, GARANTUJEM, umesto gejnera dodaj još jedan, dva kvalitetna obroka i nema problema! Lično nisam naklonjen gejnerima, nazivam ih šećernim napicima - dosta prostih hidrata, tako da bih pre uzeo proteinski suplement + orašaste plodove ili proteinski suplement + ovsene pahuljice ili pirinčane galete...bar znaš da su izvori hidrata korektni...

O ishrani detaljnije... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
« Poslednja izmena: Maj 30, 2020, 11:54:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Maj 30, 2020, 03:43:13 posle podne »

Pozdrav 😊
Ishrana je osnova, suplementi dodatak.
Trening je takodje bitan za rast misicne mase i njeno odrzavanje.
Bilo bi pozeljno da nam das okvirno plan treninga na nedeljnom nivou...
Poslusaj savete.
Korekcija ishrane je takodje neophodna. Mozda ta dodatna merica nece ni biti potrebna...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2020, 09:15:09 pre podne »

Idi na ovaj link od moje teme. Pogledaj malo ima tu svega pa možda nađeš baš šta te zanima.
https://forum.pansport.rs/index.php?board=181.0
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2020, 09:40:19 posle podne »

Trening? Napiši nešto i o njemu?

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2020, 09:39:07 posle podne »

Prvo pitanje je kako se hranis? Kakvi su ti obroci i da li je potreban Mass Gainer?

Podjimo od toga da je potreban, da si jako mrsav, da tesko dobijas na kilazi iako su obroci izbalansiranini  itd... Onda u svakom slucaju  mjerica vise moze doci u obzir...

Ako nesto od gore navedenog nije kako treba, svakako prvo poradi na osnovama pa tek onda ukljuci suplemente.

Vitamini, minerali, zdrave masti... Pretpostavljam ništa od toga?

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2020, 06:53:10 posle podne »

Dobro ce mi doci i vas savet ako grešim
Posto radim pre podne ujutro odma cronfleks sa mlekom,na poslu dorucak dal jaja ili belo meso-crveno uz povrce(sveze),omakne mi se nekad i burek da se nelazemo,kasnije obavezno voce,rucak kuvano obavezno,trening i merica gejnera,vecera dzem  mleko
Pa vidi na forumu imas dosta tema o tome( o ishrani za pocetnike),bilo bi dobro da ih prelistas. Po ovome sto vidim mogao bi i bolje da slozis obroke. Kako treniras? Vezbe,broj ponavljaja,serija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2020, 06:47:49 posle podne »

Dobro ce mi doci i vas savet ako grešim
Posto radim pre podne ujutro odma cronfleks sa mlekom,na poslu dorucak dal jaja ili belo meso-crveno uz povrce(sveze),omakne mi se nekad i burek da se nelazemo,kasnije obavezno voce,rucak kuvano obavezno,trening i merica gejnera,vecera dzem  mleko
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2020, 06:35:25 posle podne »

Da li se hranis planski? Mozes li da napises ovde kako se hranis po obrocima? Vodis racuna o unosu makro i mikro nutrijenata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2020, 06:29:06 posle podne »

Poštovani,naravno kao pocetnik imam pitanje.Bio sam jako mršav sa svega 70kg na visinu od 186,uz trening i ishranu za dva meseca sam dobio 8kg uzimao sam mass gejner jednu mericu dnevno.Zanima me moze li se povećati na dve merice?Da se ne raspitujem od usta do usta smatram da Cu ovde dobiti najkvalitetniji odgovor.Hvala na razumevanju ipak sam pocetnik i hvala na odgovoru,veliki pozdrav.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.