TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:57:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lipo 6 ili Fire Raid?  (Pročitano 1550 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2020, 09:03:22 pre podne »

Svaki Sagorevač će pomoći ako se vodi računa o ishrani.
Oni su tu da pomognu ali nisu svemogući i ne čine čuda.
Ako nam je ishrana loša nema tog Sagorevača koji će nam pomoći.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2020, 11:51:29 posle podne »

Ako bi trebalo da detaljnije kažemo na temu sagorevača masti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Dakle, DA, oba pomenuta sagorevača će odraditi posao...ali ne zaboravimo da sagorevači masti nisu prvi i osnovni preduslov samog procesa...razumna korekcija ishrane + dobro formulisan plan treninga( trening sa opterećenjem uz "kontrolisanu" suplementaciju kardio treningom)...

Što se tiče neke idealne proporcije makronutrijenata , svi dijet pristupi koji provereno rade se svode na geslo - umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima, nisko sa hidratima uz carb-load bar jednom nedeljno( u danu odmora od treninga)....

Dakle, barem orijentaciono se moraš upoznati sa time koliko čega unosiš...da bi znao kako i na koji način, tj u kom obimu da praviš restrikcije...

Kada kažeš visokoproteinska ishrana na koliki unos protena misliš - 2 gr po kg? ili?

A kako si zdravstveno...?

problemi sa krvnim pritiskom? preskakanje srca? piješ neke lekove?
Sačuvana
Marius
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2020, 02:29:20 posle podne »

Ispada da imas jedan dan punjenja tj dan sa prostim UH? Poprilicno si aktivan a tako malo hidrata?

Hidrati nisu nista manje bitniji od proteina, treba samo znati kada, koliko i u kom trenutku koristiti iste i u zavisnosti od cilja povecati ili smanjiti. Biti samo na proteinima duzi period, moze doci do niza hormonalnih poremecaja. Nista manje bitne nisu zdrave masti u svemu ovome, posebno ako smo na jako niskom unosu UH.

Koliki ti je unos masti? Vitamini i minerali? Da li ih koristis?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Da, unosim vitamine i minerale, vecinom preko "hemije", tj. mnogo manje iz voca nego iz apoteke. Ubacujem i UH ali po najvise kroz ovsene mekinje, delom iz jaja (koja svakodnevno konzumiram) i slicno.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2020, 02:14:30 posle podne »

Ispada da imas jedan dan punjenja tj dan sa prostim UH? Poprilicno si aktivan a tako malo hidrata?

Hidrati nisu nista manje bitniji od proteina, treba samo znati kada, koliko i u kom trenutku koristiti iste i u zavisnosti od cilja povecati ili smanjiti. Biti samo na proteinima duzi period, moze doci do niza hormonalnih poremecaja. Nista manje bitne nisu zdrave masti u svemu ovome, posebno ako smo na jako niskom unosu UH.

Koliki ti je unos masti? Vitamini i minerali? Da li ih koristis?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Marius
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2020, 02:06:23 posle podne »

A kako se ti inače hranis? Sve ovo nema ama bas nikakvog efekta ako hrana nije poslozena. Jedino ako je parametar za efekat kofein koji moze biti i kontraproduktivan pri češćoj upotrebi u većim dozama. Kod nekog i u manjim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Vec duze vreme sam na proteinskoj ishrani, jednom nedeljno ubacim free lunch gde se opustim, ali sve ostalo je vezano za proteinsku ishranu, izbacen secer, gazirano ..
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2020, 02:05:21 posle podne »

A kako se ti inače hranis? Sve ovo nema ama bas nikakvog efekta ako hrana nije poslozena. Jedino ako je parametar za efekat kofein koji moze biti i kontraproduktivan pri češćoj upotrebi u većim dozama. Kod nekog i u manjim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2020, 02:00:17 posle podne »

Uzimao sam dve pre jutarnjeg treninga i jednu pre posle podnevnog ( jer treniram dva puta dnevno) ,ali u tvom slucaju mislim da je to sasvim okej


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Marius
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2020, 01:55:04 posle podne »

Smatram da je to prava doza,licno meni je vise odgovarao. Posle treninga nisam osecao nervozu ili taj fokus kao kod nekih drugih,a opet dovoljno je jak da me podigne za sam trening.Rekao si da igras fudbal i ides na boks,a to su visoko intenzivne aktivnosti ( pretpostavljam da trening traje oko 1h) .  U svakom slucaju uz adekvatnu ishranu istopices zalihe sa bilo kojim od navedenih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako si dozirao, jednu ujutru pa dve pred aktivnost?
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2020, 01:53:24 posle podne »

Smatram da je to prava doza,licno meni je vise odgovarao. Posle treninga nisam osecao nervozu ili taj fokus kao kod nekih drugih,a opet dovoljno je jak da me podigne za sam trening.Rekao si da igras fudbal i ides na boks,a to su visoko intenzivne aktivnosti ( pretpostavljam da trening traje oko 1h) .  U svakom slucaju uz adekvatnu ishranu istopices zalihe sa bilo kojim od navedenih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Marius
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2020, 01:40:16 posle podne »

Moja preporuka je Grenade Black Ops,neces se pokajati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zasto bi njega izdvojio od ostalih spomenutih? :)
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2020, 06:22:15 pre podne »

Moja preporuka je Grenade Black Ops,neces se pokajati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Marius
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2020, 09:17:47 posle podne »

Ranije (pre par godinama) uzimao sam VPX Meltdown i mnogo vecu zelju za vezbanjem i efekat regulisane ishrane sam imao, pa bih zbog toga ponovo uzeo nesto kao vetar u ledja.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2020, 09:15:52 posle podne »

Obicno moja preporuka je uvijek kada smo pri kraju dijete da posegnemo za navedenim suplemenatima. Rezultati na vecem procentu masti bice razocaravajuca u vecini slucajeva.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2020, 09:13:34 posle podne »

Rade i jedan i drugi ono za sta su namijenjeni. Ali pitanje je ds li ti je stvarno potrebno ako je regulisana ishrana.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Marius
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2020, 09:04:28 posle podne »

Pozdrav gospodo,

Izvinjavam se ako je slicna debata vec vodjena ali bih trebao jedan savet od vas.

Dvoumim se izmedju gorenavedenih proizvoda... Visok sam 180, imam 90kg, dva puta nedeljno fudbal + isto toliko i treninzi rekreativnog boksa.
Izbacio sam iz ishrane sve ono sto ne treba, to je regulisano... kilaza ide na dole ali bih zeleo da to malo poguram... sta biste mi preporucili, Lipo 6 ili Fire Raid?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 18 upita.