TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:48:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za nastavak ishrane/treninga  (Pročitano 7022 puta)
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #37 poslato: Jul 17, 2020, 06:59:42 posle podne »

Sve su to velike  gluposti i navlikise za naivne. Apsolutno i vise nego dovoljno jednom dnevno imati trening sa opterećenjem. Preporuka je (posebno za početnike) ne vise od 3-4x nedeljno. Više ne znači uvijek bolje. Obim treninga, tempo, duzina trajanja istog takođe imaju jako bitan efekat u citavoj prici.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Da naravno druze. A na koliko vremenski menjati trening ili samo kao sto si reko obim treninga, tempo, duzinu, kg i ostalo. Hvala na savetima
Sačuvana
MM
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #36 poslato: Jul 17, 2020, 01:45:44 posle podne »

Sve su to velike  gluposti i navlikise za naivne. Apsolutno i vise nego dovoljno jednom dnevno imati trening sa opterećenjem. Preporuka je (posebno za početnike) ne vise od 3-4x nedeljno. Više ne znači uvijek bolje. Obim treninga, tempo, duzina trajanja istog takođe imaju jako bitan efekat u citavoj prici.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #35 poslato: Jul 17, 2020, 01:32:39 posle podne »

A zasto bi radio sklekove ili sta vec sopstvenom tezinom pa nakon toga teretanu?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Iskren da budem dosta tekstova/klipova sam nalazio na internetu tipa 50/100skleka dnevno mesec/dva kao neke transformacije itd.
Sačuvana
MM
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Jul 17, 2020, 10:22:37 pre podne »

A zasto bi radio sklekove ili sta vec sopstvenom tezinom pa nakon toga teretanu?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #33 poslato: Jul 17, 2020, 09:12:22 pre podne »

Da li se vezbe sa sopstvenom tezinom mogu raditi svakog dana (sklekovi)? Ujutru recimo a popodne imati trening u teretani? Ili samo u danima odmora? Niskog intenziteta.
« Poslednja izmena: Jul 17, 2020, 09:24:50 pre podne od strane dzontravolta » Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Jul 16, 2020, 12:49:39 pre podne »

neki okvirno preporučljiv raspored obroka bi bio na 3-4 sata...tako da ako je minimum spavanja 4-7 sati, mislim da je jasno kako bi trebalo postupiti...isto tako naglašavam važnost kvalitetnog sna, koji ne utiče samo na "psihu i produktivnost na poslu", već i na hormonski balans...potrudio bih se da sna bude dovoljno, bar 7 sati u kontinuitetu...
« Poslednja izmena: Jul 16, 2020, 12:56:25 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #31 poslato: Jul 15, 2020, 09:46:55 posle podne »

Extra virgin maslinovo ulje je dobro u bilo kojoj varijanti samo da nije "termički obrađeno"...kusanje kašikom može izazvati neprijatne senzacije, čak i nagon za povraćenjem, tako da sam više za konzumaciju uz obroke, u salatama...

nac od twinlab, kao i now foods, za ašvagandu si dobio smernice oko kvalitetnog ekstrakta ksm-66( većina odgovornih proizvođača to poštuje), što se tiče make, od proizvođača haya labs je solidan, kao i natrol...

probiotik iz naše ponude... https://www.pansport.rs/ostalo/8-billion-acidophilus-bifidus?sku=1086
Hvala puno Slavisa.
Imam jos neko pitanje u vezi ishrane prilikom putovanja. Na koliko vremenski razvuci obroke? Kako raspodeliti obroke. Od 22:00h pa sve do iduceg dana 17:00h uz minimum spavanja.
Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Jul 15, 2020, 01:44:50 pre podne »

Extra virgin maslinovo ulje je dobro u bilo kojoj varijanti samo da nije "termički obrađeno"...kusanje kašikom može izazvati neprijatne senzacije, čak i nagon za povraćenjem, tako da sam više za konzumaciju uz obroke, u salatama...

nac od twinlab, kao i now foods, za ašvagandu si dobio smernice oko kvalitetnog ekstrakta ksm-66( većina odgovornih proizvođača to poštuje), što se tiče make, od proizvođača haya labs je solidan, kao i natrol...

probiotik iz naše ponude... https://www.pansport.rs/ostalo/8-billion-acidophilus-bifidus?sku=1086
« Poslednja izmena: Jul 15, 2020, 01:50:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #29 poslato: Jul 14, 2020, 10:02:57 posle podne »

Kolega Boban je dao korektne preporuka oko načina uzimanja...

ja bih doduše odvajao cink i magnezijum...magnezijum bih uzimao posle treninga i pre spavanja...cink samo ujutru - ukupnu dozu uz selen i vitamin c, kao i vitamin d3 i k2...

maku bih uzimao samo ujutru uz obrok, kao i ašvagandu...s tim što bi ašvagandu ubacio i "kasno popodne"....dakle, 2 x 1...akcenat na ksm-66 ekstrakt standardizvan na 5% vitanolida( oko 300 mg per serving)...ipak sam za kvalitetne esktrakte gde je jasno navedena koncentracija aktivne supstance nego li za "prahove" iz zdrave hrane...

nac neki preporučuju čak na prazan želudac 2 x 300-600 mg, mada mogući znaci digestivnog diskomfora...

omega-3 su uz obrok uvek dobrodoše bez obzira na sadržaj masti...ćak će masniji obrok potpomoći apsorpciju istih...

probitok na prazan želudac, kad se uklopiš...

vitamin c 3 x 1000 mg uz obroke...koji je oblik vitamina c u pitanju?
Jel mi mozes preporuciti koj probiotik da uzmem, macu, aswagandu i nac? Ovo ostalo cu se snaci
Sačuvana
MM
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #28 poslato: Jul 14, 2020, 02:35:31 posle podne »

Moze i na kasiku a moze i direktno. Svakako direktno kada uzimas znas tacno koliko si masti uneo, ovako kroz salatu dosta otpadne sa strane, posebno ako stavljamo i sirce.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #27 poslato: Jul 14, 2020, 12:20:58 posle podne »

Kolega Boban je dao korektne preporuka oko načina uzimanja...

ja bih doduše odvajao cink i magnezijum...magnezijum bih uzimao posle treninga i pre spavanja...cink samo ujutru - ukupnu dozu uz selen i vitamin c, kao i vitamin d3 i k2...

maku bih uzimao samo ujutru uz obrok, kao i ašvagandu...s tim što bi ašvagandu ubacio i "kasno popodne"....dakle, 2 x 1...akcenat na ksm-66 ekstrakt standardizvan na 5% vitanolida( oko 300 mg per serving)...ipak sam za kvalitetne esktrakte gde je jasno navedena koncentracija aktivne supstance nego li za "prahove" iz zdrave hrane...

nac neki preporučuju čak na prazan želudac 2 x 300-600 mg, mada mogući znaci digestivnog diskomfora...

omega-3 su uz obrok uvek dobrodoše bez obzira na sadržaj masti...ćak će masniji obrok potpomoći apsorpciju istih...

probitok na prazan želudac, kad se uklopiš...

vitamin c 3 x 1000 mg uz obroke...koji je oblik vitamina c u pitanju?
Vitamin c je Amix 1000.
Da li preporucujete uzimanje maslinovog ulja na kasiku ili ipak kao preliv preko salate?
Sačuvana
MM
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #26 poslato: Jul 14, 2020, 12:17:57 posle podne »

Pozdrav.
Ubacicu se za deo o treningu.
Slazem se za 3 dana , dan pauze izmedju.
Moj predlog:
Noge+ramena
Grudi+biceps ( ili triceps)
Ledja +triceps( ili biceps).
Nakon svakog treninga mozes ubaciti ili klasicne trbusnjake, ili neku vrstu plankova, jer nam je trup jako vazan za sve druge vezbe.
Zagrevanje i istezanje ne preskakati.
Hvala Aleksandra. Da naravno zagrevanje i istezanje mi je prioritet.
Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jul 14, 2020, 12:47:58 pre podne »

Kolega Boban je dao korektne preporuka oko načina uzimanja...

ja bih doduše odvajao cink i magnezijum...magnezijum bih uzimao posle treninga i pre spavanja...cink samo ujutru - ukupnu dozu uz selen i vitamin c, kao i vitamin d3 i k2...

maku bih uzimao samo ujutru uz obrok, kao i ašvagandu...s tim što bi ašvagandu ubacio i "kasno popodne"....dakle, 2 x 1...akcenat na ksm-66 ekstrakt standardizvan na 5% vitanolida( oko 300 mg per serving)...ipak sam za kvalitetne esktrakte gde je jasno navedena koncentracija aktivne supstance nego li za "prahove" iz zdrave hrane...

nac neki preporučuju čak na prazan želudac 2 x 300-600 mg, mada mogući znaci digestivnog diskomfora...

omega-3 su uz obrok uvek dobrodoše bez obzira na sadržaj masti...ćak će masniji obrok potpomoći apsorpciju istih...

probitok na prazan želudac, kad se uklopiš...

vitamin c 3 x 1000 mg uz obroke...koji je oblik vitamina c u pitanju?
« Poslednja izmena: Jul 14, 2020, 12:50:23 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #24 poslato: Jul 13, 2020, 10:37:13 posle podne »

Pozdrav.
Ubacicu se za deo o treningu.
Slazem se za 3 dana , dan pauze izmedju.
Moj predlog:
Noge+ramena
Grudi+biceps ( ili triceps)
Ledja +triceps( ili biceps).
Nakon svakog treninga mozes ubaciti ili klasicne trbusnjake, ili neku vrstu plankova, jer nam je trup jako vazan za sve druge vezbe.
Zagrevanje i istezanje ne preskakati.
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #23 poslato: Jul 13, 2020, 06:27:25 posle podne »

Jasnije mi je. Ali mi je ipak potreban savet Slavise.
D3
Omega 3
Vit C 1000
Probiotic
Magnezium
Multivit
K2
Selen
B12
Nac
Cink
Maca
Aswaganda
Jel moze raspored?
Sačuvana
MM
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.