TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:37:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početak ponovnog treniranja  (Pročitano 6602 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #29 poslato: Novembar 19, 2020, 09:05:32 posle podne »

Limunada takođe (još bolje nezaslađena), čorbe, supe...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2020, 11:51:16 posle podne »

1,5-2l vode je malo. Pojacaj bar na 3l dnevno.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk


Nedavno sam baš čitala koliko je u nekom dugoročnom periodu važno zbog očuvanja bubrežne funkcije uzimati dovoljnu količinu tečnosti...studija se bazirala na zdravim pojedincima....i tačno, smatra se da je neki minimum 3l tečnosti dnevno (plus-minus muškarci-žene), i to prvenstveno voda, ono malo odlazi na hranu...naravno zavisi i od stepena aktivnosti, spoljašnjih uslova itd.
Mada, nismo svi toliko disciplinovani, svaka čast pojedincima
U zimskom periodu je najteže. Nemamo toliku potrebu za tečnošću, a dodatno otežava hladno vrijeme, koje djeluje i na psihu, pa je malo teže. Svakako umjesto vode može i čaj u većim količinama (ne svaki). Bar ja tako radim. Jer ni meni nije nekad prijatno, da onako promrzao, popijem pola litra vode.

Mada 3l ne bi trebalo da bude problem, posebno za onog ko se bavi fizičkom aktivnošću.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2020, 12:01:04 posle podne »

Što mesec-dva po 5 sati? Možda sam nešto propustila...
Slažem se sa kolegom, a uzimajući i ovu situaciju, i da ni fakulteti ne funkcionišu isto, verujem da ćeš moći da se organizuješ i uskladiš dnevno-noćni ritam i učenje
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2020, 11:58:11 pre podne »

1,5-2l vode je malo. Pojacaj bar na 3l dnevno.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk


Nedavno sam baš čitala koliko je u nekom dugoročnom periodu važno zbog očuvanja bubrežne funkcije uzimati dovoljnu količinu tečnosti...studija se bazirala na zdravim pojedincima....i tačno, smatra se da je neki minimum 3l tečnosti dnevno (plus-minus muškarci-žene), i to prvenstveno voda, ono malo odlazi na hranu...naravno zavisi i od stepena aktivnosti, spoljašnjih uslova itd.
Mada, nismo svi toliko disciplinovani, svaka čast pojedincima
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Novembar 18, 2020, 02:03:41 pre podne »

I pojačaj san...veruj mi...na snu se "ne štedi"...bar 7 sati noćnog sna u kontinuitetu...sat vremena možeš ukrasti od nekih manje bitnih aktivnosti...

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #24 poslato: Novembar 17, 2020, 04:29:16 posle podne »

1,5-2l vode je malo. Pojacaj bar na 3l dnevno.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
marko_m3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #23 poslato: Novembar 17, 2020, 03:45:33 posle podne »

Iznenadio sam se za vagu, mislio sam da su skuplje, tako da cu je svakako uskoro kupiti.
Kao sto sam rekao, vodu pijem oko 1.5-2l dnevno, na ishranu pazim, a sto se tice sna- narednih mesec-dva ce biti 5-6h.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Novembar 09, 2020, 03:12:17 pre podne »

Znaš kako epohalne ideje za hranu i neke specijalne kulinarske veštine ti nisu potrebne...svakako da bi meni trebalo učiniti raznovrsnim, ali nema potrebe za ekstremnim eksperimentisanjem...na žalost sve se  svodi na jedi "clean", žvaći, gutaj...treninraj kako treba...spavaj dovoljno, budi dobro hidriran i napredak neće izostati...

digitalne vagice nisu tako skupe sasvim sigurno da ih možeš priuštiti i u tom studentskom smeštaju...
Sačuvana
marko_m3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #21 poslato: Novembar 08, 2020, 11:44:07 posle podne »

U pravu si, slazem se sa tobom. Danas sam na primer pojeo indeks, ali sam prethodnih par dana jeo zdravo, po mom misljenju. Krenuo sam da brojim nutritivne vrednosti, ali nemam vagu. Tako da kad odem kuci kod mojih, preracunacu sve.

Do tad pozdrav i hvala svima!
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 29, 2020, 11:03:48 posle podne »

Imas puno nacina da sastavis ishranu sebi na najkasniji nacin. Milion recepata je na netu, samo moras znati da odvojis dobro od loseg. Mesne preradjevine s vremena na vrijeeme nece donijeti apsolutno nista lose, previse se ide u krajnost za nekog ko se bavi amaterski ovim sportom. Ne treba robovati, posebno ne jer od toga ne zivis, ne hranis sebe ili porodicu.

Na kraju se ljudi smore i odustanu. Redukovati ishranu - DA. Izbaciti sve ono sto nas cini srecnim - NE. Naci balans je pravi recept.

Moras imati uvid u makrose, jedino tako ces znati na cemu si.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
marko_m3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 29, 2020, 10:23:42 posle podne »

Taj šejk sa ovsenim, spanaćom i ellom sam video u nekom klipu Saše Lazića pa sam to praktikovao. A ovako inače volim spanać sa belim lukom i limunom. Probao sam da ga spremim bez brašna, ok je i tako.

Od kuvanih jaja, na oko i kajgane mi se već povraća- na samu zamisao. Moram sam to da promenim pa sad doručak izgleda ovako: u blender stavim ovsene, čiu, bananu, 2 jajeta, zamrznuto crveno voće i malo mleka. I bude baš super, pečem bez ulja. Možda ću krenuti i whey da stavljam u to.

Brojke još uvek nemam ni okvirno, treba  jedan dan da sednem i da proverim nutritivne vrednosti namirnica koje jedem i da saberem. Možda već za vikend.

Što se tiče imena, izvini, nije bilo namerno 

Par puta sam napravio skušu u rerni sa krompirom, belo meso sa krompirom i gljivama u rerni. Tako nekako izgleda ručak. Nekad kupim pasulj gotovo jelo.
Nedostaje mi ideja za hranu, postalo je monotono dosta. Istražujem pomalo, ali dosta stvari mi oduzima puno vremena ili prelazi budžet.

Izvinjavam se što nisam odgovarao 10 dana :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 18, 2020, 02:36:53 pre podne »

Zašto baš spanać?

Zašto ne prostije - jaja + ovsene...( naravno termički obrađena jaja)...šaka badema i čaša jogurta. hmm."slabašno" - bolje "prebaci" oko 200 gr ella sir + šaka badema, pre spavanja...ne zaboravi, ne možeš jesti kao mače, a očekivati telo lava...

A šta je ciljanim unosom proteina, hidrata, masti? Šta kažu brojke, okvirno?

Ja se zovem Slaviša... ;) iskreno, povremeno te domaće mesne prerađevine su ok, ali "često" se osuđuje proces dimljenja, dodata so...itd., sve u svemu, neće te ubiti, ali bih akcenat stavio na "sveže meso", ribu, sir, jaja...
Sačuvana
marko_m3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2020, 08:29:00 posle podne »

Danas sam doručkovao iz blendera: ovsene, spanać, čia, ella sir.
Za ručak sam u rerni ispekao belo meso sa krompirom, šampinjonima, crnim i belim lukom + kupus salata
Večerao sam ostatak ručka, i pred spavanje ću šaku badema sa 0.2l jogurta.
Kako to deluje?

Treninga traje oko 1h i 15min sa zagrevanjem i istezanjem. Zagrevam telo klasično, vrtim ruke, kukove itd. Što se tiče istezanja, tu zategnem ruku npr. za neki ćošak i držim na granici bola par sekundi, zatim dodirujem prste na nogama i tako.
Sviđa mi se plan koji ste predložili Aleksandra, usvojiću ga.

Koristio sam ranije baš dosta vegete i onda sam prešao na Kotanyi morsku so. Trebalo bi da je bolja? Međutim koristim je dosta, možda mi je zato pristisak bio 90/130 na poslednjem davanju krvi?

Siniša, u tekstu koji ste mi ostavili, piše da se izbegavaju mesne prerađevine, jasno mi je zbog čega. Ali imam pitanje što se tiče domaćih mesnih prerađevina, kao što su kulen i pečenica. Pečenica je bez one bele masnoće, dimljena je i osušena. Prelepa i prefina :D Kako stojimo sa tim?
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2020, 08:36:29 posle podne od strane marko_m3 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 16, 2020, 12:48:59 posle podne »

Koliko vremenski traje trening? Zagrevanje, istezanje?

nemaš donji deo tela, pošto je cilj skladno telo, moraju sve glavne grupe bit zastupljene, predlog šta da ubaciš i ostaviš svoje kako si zamislio:
ponedeljak: donji deo tela i trbušnjaci
utorak ostaje grudi i biceps
sreda ramena i trbušnjaci
četvrtak ostaje leđa i triceps
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 16, 2020, 01:26:26 pre podne »

Gledaću onda da izbacim maslinovo ulje kod prženja, a da više koristim maslac. Kako sam shvatio, u redu je da nastavim da ga korisitm u salati sa crnim lukom i mirodjijom?

Uzmem ponekad kupus i zelenu salatu, ali mnogo češće paradajz, crvenu papriku, luk..
Za kuvanje na pari, da li moram da imam neki poseban aparat ili postoji neka kućna varijanta? Pala mi je ideja na pamet da bih mogao šerpu da napunim vodom, stavim metalnu cediljku pa preko toga poklopac. Ne znam kako bi to funkcionisalo :D

Kupio sam ovaj protein juče. Kako bi trebalo da ga pijem? Čitao sam da bi najbolje bilo do 30 minuta nakon treninga? Uz to bih pojeo i neku bananu.

Mislim da mi je za sad najbolje da treniram ponedeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom, kao što mi je Simo predložio.

Ponedeljak i četvrtak: grudi + biceps, utorak i petak: ledja + triceps. Ponekad uradim i trbusnjake na kraju. Možda je to nepravilno, ne znam. Koji je optimalan trening tj. koje grupe raditi zajedno?

Da, extra virgin maslinovo ulje je ok kao dresing za salate...dakle, dobro si razumeo...

Ne bih se opterećivao kuvanjem na paru...

Ta merica proteina čak i da je nema, neće doneti nikakvu posebnu razliku i da je popješ 5 ili 35 minuta nakon treninga ako u osnovnim obrocima nemaš dovoljno gradivnih materija za napredak( adekatan odnos makronutrijenata u skladu sa ciljem)...

Može banana uz whey u pwm, sasvim korektan izvor prostih hidrata, kao i nekih bitnih minerala( npr. kalijuma)...detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/prednosti-banana

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.