TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395028 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:12:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pritisak/bol u glavi  (Pročitano 1919 puta)
k_21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2021, 02:55:40 posle podne »

Ishrana je jako bitna. Uz to i niz drugih faktora od kojih imamo i genetiku...pa metabolizam...

Koliko dugo sad već traju tegobe?
Jesi li pre toga bio aktivan ili si krenuo u taj program iz sedentarnog režima?

Aleksandra hvala ti puno na odgovoru/ dijagnostici. Naći ću taj gel ili nešto slično pa ću koristiti 2x dnevno. Da li može savet: da trenutno pauziram ili da radim baš laganim tempom?

Znači ishrana je tol'ko važna, ajde potrudiću se da više korigujem.
Tegobe - ima 3 nedelje da su se javile, ali sam nastavljao da radim vežbe (baš ispod nekog umerenog nivoa - oko 20%). Nisam krenuo iz sede-kakoSeVećKaže režima ali nisam bio u nekoj većoj kondiciji; počeo sam pre 9 meseci osnovne vežbe i postepeno povećavao broj ponavljanja (u stanu), tako da me jeste taj HIIT program iznenadio i uverio da nisam ama baš u kondiciji (nikada nisam radio kardio vežbe ili bolje rečeno nisam im davao značaja naročito). Ova kovid-izolacija me motivisala da počnem sa tim i preporučio bih svakome tempom koji ti godi.

Imam podpitanje: da li je veliki problem što radim ovakvu vrstu programa na prazan stomak od 7 do 8 ujutro? Ustajem rano i nemam nekih obaveza a bih da iskoristim dan maksimalno.
Zahvaljujem (uz zakašnjenje sa čestitanjem praznika svim forumašima) .
« Poslednja izmena: Januar 09, 2021, 02:57:24 posle podne od strane k_21 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2021, 12:42:43 posle podne »

Ishrana je jako bitna. Uz to i niz drugih faktora od kojih imamo i genetiku...pa metabolizam...

Koliko dugo sad već traju tegobe?
Jesi li pre toga bio aktivan ili si krenuo u taj program iz sedentarnog režima?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2021, 12:40:54 posle podne »

Pozdrav
Hvala na detaljnom opisu tegoba.
 
Iz svega navedenog mislim da je u pitanju jaka upala mišića trapeziusa.
Ono što bi pomoglo jesu masaže, i možeš lokalno 2x dnevno da mažeš Pernaton gel.
Sačuvana
k_21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2021, 08:21:07 posle podne »

Pozdrav svima. Imam par pitanja (da ne kažem problem jer mislim da se rešava nekako sam od sebe), pa bih bio zahvalan na stručnim savetima ili savetima 'iz prve ruke'.

Naime, evo ima mesec da sam završio 'Insanity' program vežbanja. Dosta težak moram da priznam ali nisam odustajao; nisam radio sve kao što je predviđeno već mi je povremeno trebao dodatan kratak odmor (do pola minuta). Prošao sam samo sa jednom kratkotrajnom povredom članka (bila je moja greška jer sam istezao skočni zglob previše); o rezultatima nešto kasnije.
Nakon završetka tog programa, napravio sam pauzu jednu sedmicu i krenuo sam 'T25' - isti čovek, neke varijante vežbi kao u prethodnom programu ali sve traje 25min. i nema odmora, pa ni pola minuta (opet - morao sam praviti par pauza u vežbanju iako nisu predviđene). Prva nedelja prošla solidno, druge nedelje - problem:

ni danas nisam siguran da li je neka povreda/ upala vratnog mišića, gornjeg dela između dve lopatice (ramena) ili nešto treće. Uglavnom, nakon prve nedelje sam morao pauzirati kratko jer je bilo nemoguće uraditi: sklek, sagnuti se prema napred (istazanje), plank, trbušnjake, jer sam osećao jak pritisak u glavi. Da, jesam nakon prve nedelje nakon treninga uzeo da radim trbušnjake do otkaza. Da li je to uzrok - nisam siguran. Što se bola tiče, više je probadajući, nije pulsirajući ali je posle par dana popustio. Nastavio sam sa 'T25' postepeno, sve je izgledalo dobro ali sam povremeno osećao opet najave blagog bola u glavi, i tada bih prestajao sa konkretnom vežbom. Danas sam radio sklekove i  4-5 serija bez problema ali jesam malo osetio taj neki bol koji kad ustanem opet nekako 'zateže' taj deo vrata i između ramena. Trbušnjake ne mogu da radim ako ležim na ledja jer čim krenem nogama u vis - pritisak u glavi, pa sam danas improvizovao i držao glavu savijenu prema napred; uradio jednu kratku seriju i završio za danas.

Pitanje: da li se ovo popustiti samo od sebe? Jer primetio sam ako malo jače napregnem ili se nasmejem jače - opet taj mali pritisak/bol u glavi; nekad i kad savijem glavu napred prema stopalima. Od 'T25' sam odustao; trebao bi da je lakši od 'Insanity' programa ali meni nekako nezgodan.
Unapred se zahvaljujem na odgovorima, sugestijama, dodatnim pitanjima i eventualno savetima oko ishrane.
PS: Rezultati 'Inisanity' programa: hm, nisam oduševljen. Da, imam trbušnjake vidljivije nego ikada pre ali opet 'jastučići' oko struka stoje. Ne znam, da li je moguće da ta ishrana toliko utiče na izgled... Ne jedem slatko toliko (dobro ček, 2. je dan Božića da se ne lažemo), ali generalno izbegavam. Ne pratim nešto kalorijski unos, jedem zdravo i domaće ali se ne pretrpavam.

PPS: Svi su izgledi da nastavljam sa 'Insanity' programom samo da me pusti ovo potpuno. Idemo! :)

EDIT:
Nakon jutrošnjeg treninga imam preciznije informacije: zapravo je reč o samom mišiću/tetivi koji se nalazi iznad vrata, gde se spaja taj deo sa glavom. Npr. čučnem ravno i sve ok, ispružim ruke prema napred i stavim dlanove na pod (dlanovi udaljeni od stopala oko 80cm) i tada počinje pritisak u glavi; sačekam 5-6 sekundi u tom položaju dišući duboko i pritisak prođe; ustanem malo prošetam, pokušam opet - isto. Dosta lagano 'mrtvo dizanje' već u drugojo seriji mi smeta, čim malo koristim trbušne mišiće. Da li neko sada da li je ovo nešto ozbiljno kao i da li je bolje da nastavim sa laganim vežbama ili napravim pauzu? Zahvaljujem.
« Poslednja izmena: Januar 09, 2021, 09:53:03 pre podne od strane k_21 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.