TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:41:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga i ishrane  (Pročitano 4523 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2021, 08:45:55 pre podne »

 Nema na na čemu, kad god ustreba naš tim je tu da pomogne.
Javi rezultate 😉💪
Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #21 poslato: Februar 07, 2021, 03:28:01 posle podne »

Nisam napisao ali naravno ubacim skoro svaki dan malo povrca/voca upravo iz tih razloga. Hvala svima na savetima, pokusacu da promenim prvo vezbe pa javljam rezultate za neko vreme.  :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2021, 01:06:12 posle podne »

Slažem se da je ishrana osnova. Sve drugo je dodatni plus.
Ne opterećuj se dodavanjem još jednog dana za trening samo zbog grudnih mišića. Kreni od korekcije ishrane i kalorijskog unoa, kombinuj već postojeće vežbe u treningu.
A onda ako nema rezultata koji želiš, koriguj trening.
Da ne kreneš sve odjednom da menjaš, nećeš znati šta je na kraju dalo učinak.
A dugoročno gledano važno je da znaš na šta i na koji način ti telo reaguje na korekcije.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Februar 07, 2021, 11:35:52 pre podne »

Prvo je naravno uvek ishrana bogata proteinima, vlaknima I mastima. Suplementi su dobro došli kao dodatak kada je sve ostalo sređeno.
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #18 poslato: Februar 07, 2021, 09:11:19 pre podne »

Svakako da bi povrce dobro doslo ili jos neka vocka osim banane .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #17 poslato: Februar 06, 2021, 11:10:14 posle podne »

Pa svakako neces na taj nacin nadoknaditi sve vitamine i minerale, ali pomoci ce puno vise nego da ne pijes nista. Tako da preporuka.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #16 poslato: Februar 06, 2021, 04:43:33 posle podne »

Okrenuo bih se jos na dodatke ishrani. Vitamini i minerali pod must have. Zdeave masti takodje. Kako je napisao Zoltan, sve zavisi od finansija, pa sve ovo moze i ne mora, ali svakako ako si u mogućnosti neki kompleks vitamina i minerala uz omega 3 masti bi bio dobar izbor.
Za omega 3 masti sam citao po forumu pa sam ujutru uz ovsene ubacio saku oraha ili zamenim nekad piletinu ribom, a sto se tice vitamina i minearala gledao sam neke suplemente poput DAILY 1 od BLADE SPORT-a nije previse skup ako je dobar i zaista se pije 1 tableta dnevno kako i pise?
Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #15 poslato: Februar 06, 2021, 04:33:21 posle podne »

Iz tog razlog mozes npr podijliti trening grudi na gornji, srednji, unutrasnji i donji dio. Postoje vjezbe za svaku navedenu stavku.
U tom slucaju verovatno da bih morao da ubacim i cetvrti dan za trening, kako bih stigao 2x nedeljno da uradim grudi npr. ponedeljkom i cetvrtkom.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2021, 04:28:26 posle podne »

Okrenuo bih se jos na dodatke ishrani. Vitamini i minerali pod must have. Zdrave masti takodje. Kako je napisao Zoltan, sve zavisi od finansija, pa sve ovo moze i ne mora, ali svakako ako si u mogućnosti neki kompleks vitamina i minerala uz omega 3 masti bi bio dobar izbor.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Februar 06, 2021, 04:42:17 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2021, 04:26:44 posle podne »

Mozes da pojacas ako nisi zadovoljan kako napredujes sa kilazom naravno. Ako trenutna dijeta daje rezultate, onda definitivno ne treba dirati nista dok radi posao. Kasnije mozes da eksperimentises.

Sto se tice treninga tu je sve do tehnike i osjecaja da pogodiomo odredjeni misic. Konkretno grudi mogu da se rade jednom nedeljno, ali isto tako i dva puta. Ako ih radis 2x moras da prilagodis obim treninga. Dakle ne mozes imati dva treninga sa velikim obimom. U praksi naravno moze, ali kontraproduktivno je. Upale ce biti sve jace a organizam nece moci za tako kratko vrijeme da se oporavi, sto moze rezultirati i povredom. Iz tog razlog mozes npr podijliti trening grudi na gornji, srednji, unutrasnji i donji dio. Postoje vjezbe za svaku navedenu stavku.

Istina osnova je nesto cega se treba držati, posebno ako smo pocetnici, ali i dati sansu ostalim vjezbama. Pa tako bench ne mora biti uvijek prva i osnovna vjezba, naprotiv... moze se zamijeniti nekom drugom, posebno ako tu drugu bolje osjecas.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2021, 04:25:59 posle podne »

4 do 5 vežbi je sasvim dovoljno za mišićnu grupu.
Što se tiče opterećenja, napravi progresiju, npr smanjuješ broj ponavljanja 14-12-10, a povećavaš opterećenje
Hvala, napravicu promene, pa javljam za neko vreme kako napredujem!  :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2021, 03:27:25 posle podne »

4 do 5 vežbi je sasvim dovoljno za mišićnu grupu.
Što se tiče opterećenja, napravi progresiju, npr smanjuješ broj ponavljanja 14-12-10, a povećavaš opterećenje
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2021, 08:50:08 pre podne »

Ja ću se prvo uhvatiti za suplemente.
Što se kreatina tiče već se duže vreme ne rade faze punjenja iz razloga što je kreatin čistiji. Pogotovu ako uzmeš mikronizovani koji je I najbolji.
Pa opet I tu treba voditi računa oko unosa uh da ne bi došlo do navlačenja potkožne vode I dobijanje mlohavog izgleda što verujem da ti nije cilj.
Jel uzimaš još neke suplemente?
Pozdrav, hvala puno, nisam znao da se faze punjenja vise ne rade. Radio sam neku fazu punjenja 7 dana 3x5g dnevno. Da li mislite da bi bilo bolje da sada napravim neku pauzu ili da samo nastavim da uzimam 2x5g kada imam trening i 5g danima kada ne?
Od suplemenata uglavnom protein i kreatin, mada ubacim ponekad i cink, vitamin D kada ih imam.

Samo nastavi dalje kao što si napisao.
Ima tu još suplemenata koji bi dobro došli kao što su omega 3,vitamini I mineral itd... Ali tu veliku ulogu igraju I finansije.
Sačuvana
milos23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2021, 06:54:15 pre podne »

Pozdrav
Predložila bih ti dopunu vežbi koje imaju efekat i na pektoralni deo...
* pulover - obavezno
*sklekovi (uski, široki, varijacije....)
* propadanja
* široki zgibovi
* ravno razvlačenje

uz kalorijsku korekciju ishrane, verujem da rezultat neće izistati.
Koliko ti vremenski traju treninzi?
Pozdrav, hvala na odgovoru. Treninzi mi obicno traju oko 1.5h. Sirokim sklekovima sam cesto zagrevao grudi na pocetku treninga, a propadanja nekad radim umesto poslednje vezbe sa 10kg opterecenja 4x10. Nisam siguran da li ove vezbe za grudi da ubacim dodatno pored osnovne 4 svaki trening? Hvala puno.
« Poslednja izmena: Februar 06, 2021, 07:01:00 pre podne od strane milos23 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2021, 06:35:25 pre podne »

Pozdrav
Predložila bih ti dopunu vežbi koje imaju efekat i na pektoralni deo...
* pulover - obavezno
*sklekovi (uski, široki, varijacije....)
* propadanja
* široki zgibovi
* ravno razvlačenje

uz kalorijsku korekciju ishrane, verujem da rezultat neće izistati.
Koliko ti vremenski traju treninzi?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.