TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:47:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana - Dijeta pred mec  (Pročitano 4125 puta)
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #25 poslato: Februar 05, 2018, 11:43:32 pre podne »

Ovog puta za skidanje sam praktikovao ishranu tj dijetu (Dolce Diet)

 https://g.co/kgs/svfQi7

Veoma jednostavna i vrlo ucinkovita dijeta!!!
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #24 poslato: Januar 28, 2018, 02:02:56 posle podne »

16-tog Februara imam merenje moram imati 77.5 da bih prosao vagu. trenutno imam 87-8,a od sutra krecem na jos rigorozniju dijetu sa kojom bih trebao da spustim na 83-4 da bih sto manje izbacivao na vodu.  Za sad mi nije tesko padala dijeta,ali od sutra ce biti cupavo naredne 3 nedelje.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #23 poslato: Novembar 16, 2017, 01:19:30 pre podne »

Ne zaboravimo da borcima cesto padne "kardio" u prvim rundama, bas zbog naglog vracanja vode. Naglim povratkom vode, poveca se zapremina misica, i samim tim poveca se potreba za kiseonikom, sto otezava izvedbu. otuda cesto nam deluje da je neko "losije spreman" u borbi.
I moj savet je da bi bilo najbolje da se osoba takmici u svojoj prirodnoj kilazi, tj kategoriji, moze da varira maksimalno 2-3 kile gore,dole.
Velika gubljenja kilaze zbog meca je posledica potrebe organizacija da nadju borce za neku kategoriju, pa se desava da zbog dobre ponude, borci skidaju kile da bi prosli zadatu kategoriju. Dugorocno to je teror organizma koji samo steti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Novembar 15, 2017, 09:52:31 posle podne »

Hm, loše izbalansiran unos vode i elektrolita može biti "magreća usluga"( ishod meča "trpi"), hvala za info, ali sam svestan i dovoljno obavešten zašto se to radi...zbog svih rizika pomenuti sistem ne preporučujem!
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2017, 10:09:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #21 poslato: Novembar 15, 2017, 09:38:53 posle podne »

Smatram da bi sa moje strane bilo neetički kada bih preporučio neki od metoda brzog gubitka "vode"...neki se posluže i diureticima( hemopres, lasix), neki i laksativima...ima tu i drugih metoda, ali ja bih se uvek odlučio za onaj sigurni put - istrajnost na putu "zdrave ishrane"...
Da ali njima je cilj da na meč izađu nesto tezi i jači od protivnika..zato i rade to sa vodom..

Neko ko se bori u 75kg šeta sa skoro 90kg na primer .. Nema nikog da je 75kg kategorija i da šeta u toj kilazi ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Novembar 15, 2017, 09:36:14 posle podne »

Smatram da bi sa moje strane bilo neetički kada bih preporučio neki od metoda brzog gubitka "vode"...neki se posluže i diureticima( hemopres, lasix), neki i laksativima...ima tu i drugih metoda, ali ja bih se uvek odlučio za onaj sigurni put - istrajnost na putu "zdrave ishrane"...
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #19 poslato: Novembar 15, 2017, 05:48:35 posle podne »

Hvala Slaviša.
U principu, jasno mi je da nisam bio jasan :) Više sam hteo neki čarobni recept.
Svi linkovi koje si postavio su odgovor.
Malo sam mislio i kako se izbaci voda pred merenje, ali umereno. Da ne bih sebe dovodio u opasnost, nego više onako 1,2 kg.
Šta je ta slana kupka recimo ? Jel to sa epsom solju ?
Borci izbacuju preko 10kg pred meč vodom tako da komotno mozes tih 4kg da skines pred vaganje ...

Imas na netu i jutjubu tutorijale i objasnjeno kako to tačno rade, samo pretrazi malo .. :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #18 poslato: Novembar 15, 2017, 04:41:09 posle podne »

Hvala Slaviša.
U principu, jasno mi je da nisam bio jasan :) Više sam hteo neki čarobni recept.
Svi linkovi koje si postavio su odgovor.
Malo sam mislio i kako se izbaci voda pred merenje, ali umereno. Da ne bih sebe dovodio u opasnost, nego više onako 1,2 kg.
Šta je ta slana kupka recimo ? Jel to sa epsom solju ?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Novembar 14, 2017, 11:41:50 posle podne »

Imam mesec dana da skinem 4kg pred no gi takmičenje.Nisam se nikad takmičio i nisam mnogo disciplinovan u ishrani. Ipak mislim da ću postići težinu. Uglavnom jedem dosta slatko i pijem gazirana pića. Ako bih to izbacio i malo poveo računa, uz redovan trening, to bi bilo dovoljno za skinuti 4kg ? Preporučujete li neki suplement ?
Hvala

Ne znam kakav odgovor očekuješ?

Nije bitno samo šta izbacimo iz ishrane, već i šta ostane i u kojim odnosima?

Uz razumnu korekciju ishrane i adekvatan trening, ako si u defcitu 1000 kCal dnevno( u odnosu na TDEE), "hipotetički" je moguće...za to ti nisi potrebni posebni suplementi već samo disciplina...to ne znači gladovanje, već upoznavanje sa pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme hrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Sagorevače masti( pretpostavljam da na njih misliš) bi trebalo koristiti planski i uzeti u obzir sastav i moguće neželjene efekte( kompleksni sagorevači masti sa stimulativnim sastojicma)...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #16 poslato: Novembar 14, 2017, 10:37:15 posle podne »

Imam mesec dana da skinem 4kg pred no gi takmičenje.Nisam se nikad takmičio i nisam mnogo disciplinovan u ishrani. Ipak mislim da ću postići težinu. Uglavnom jedem dosta slatko i pijem gazirana pića. Ako bih to izbacio i malo poveo računa, uz redovan trening, to bi bilo dovoljno za skinuti 4kg ? Preporučujete li neki suplement ?
Hvala
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #15 poslato: Mart 28, 2017, 11:24:20 pre podne »

Ma generalno tu svi organi stradaju najcesce jetra i bubrezi,ali ostavlja sve to velike posledice i na srce.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2017, 07:50:10 posle podne »

Srcani sistem tu jako puno trpi zbog dehidracije.
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2017, 03:08:46 posle podne »

Strasno...Neka mu je laka crna zemlja! Jeste da je ovo jako retka pojava,ali kljucni problem je da svako skidanje kilograma ostavlja trajne posledice i tramue na nasem telu koje ce pre ili kasnije poceti da se prikazuju.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2017, 11:22:00 pre podne »

nazalost jos jedna losa vest..kada nestrucnost uzme maha.
http://fightsite.hr/rubrike/ostale-vijesti/skotski-muay-thai-borac-preminuo-pri-skidanju-kilograma/
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2017, 07:15:44 posle podne »

To oko trenera si u pravu...jako puno njih ide onom logikom i pricom "znas ti koliko sam ja skidao" pa tako ubedjuju pogotovo one mlade i neiskusne borce da je to neophodno za uspek u karijeri.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 20 upita.