TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394942 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 06:04:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grožđani šećer uz whey u post za workout - nezdrava količina?  (Pročitano 3362 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2021, 08:04:15 pre podne »

Iskreno, sa sve navodima da je dozvoljena doza ta i ta, s'obzirom na to da je prekorcenje 3 x nedeljno, zaista mislim da nema loseg efekta na tvoje zdravlje. Plus, verujem da preporucena doza ukljucuje unos/potrosnju bez fizicke aktivnosti.
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2021, 01:13:14 posle podne »

Nece ti nista biti od toga. Kolicina secera se obicno gleda po tome kolika je kolicina planirana toga dana da se unese (ukoliko se hranis planski i vodis racuna koliko makronutrijenata unosis) . A ugljenenhidrate sa visim ili nizim glikemijskim indeksom unosimo svakako svakodnevno tako da ne brini za tu kolicinu secera ,a narocito posle treninga kada telu fali da nadoknadi ono sto je potrosilo.
Da li imas neki plan ishrane koji pratis ili prosto samo radis tako kako su ti rekli bez previse fokusiranja na detalje? Kakvi su ti rezultati za svo to vreme?

Uglavnom jedem ujutro zobenu kasu s bananama ili jaja, rucak meso + povrce, vecera sunka i posni sir - to bi bio neki okvir najčešći, skoro nikad junk food (pekara i sl.)
Znači uz takvu prehranu toliko šećera nije problem?

Radim čisto rekreativno za održavanje i razgibavanje, bez posebnog cilja u vidu mase 2-3 x u 7 dana.

Pozdrav.
Nije problem naravno .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2021, 11:30:59 pre podne »

Problem nastaje ako osoba ima insulinsku rezistenciju tj predijabeticno stanje, sto nadam se da nije slučaj sa tobom i da si dobrog opšte fizičkog zdravlja.

Ne, nisam imao nikakvih problema takvog tipa, samo se interesiram da li opisana količina šećera može dovesti do toga
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2021, 11:29:41 pre podne »

Nece ti nista biti od toga. Kolicina secera se obicno gleda po tome kolika je kolicina planirana toga dana da se unese (ukoliko se hranis planski i vodis racuna koliko makronutrijenata unosis) . A ugljenenhidrate sa visim ili nizim glikemijskim indeksom unosimo svakako svakodnevno tako da ne brini za tu kolicinu secera ,a narocito posle treninga kada telu fali da nadoknadi ono sto je potrosilo.
Da li imas neki plan ishrane koji pratis ili prosto samo radis tako kako su ti rekli bez previse fokusiranja na detalje? Kakvi su ti rezultati za svo to vreme?

Uglavnom jedem ujutro zobenu kasu s bananama ili jaja, rucak meso + povrce, vecera sunka i posni sir - to bi bio neki okvir najčešći, skoro nikad junk food (pekara i sl.)
Znači uz takvu prehranu toliko šećera nije problem?

Radim čisto rekreativno za održavanje i razgibavanje, bez posebnog cilja u vidu mase 2-3 x u 7 dana.

Pozdrav.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2021, 09:44:37 posle podne »

Bolja opcija od grožđanog šećera je Vitrago, ali svakako i dextroza završava posao.

Visok nivo insulina nam je neophodan nakon treninga da bi uopšte gradivne materije došle što brže do mišićnih stanica.

Problem nastaje ako osoba ima insulinsku rezistenciju tj predijabeticno stanje, sto nadam se da nije slučaj sa tobom i da si dobrog opšte fizičkog zdravlja.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2021, 06:34:06 posle podne »

Već godinama (bar 20 god) iza teretane popijem za PWM whey protein sa grožđanim šećerom -
- znači u 3 dl vode 1 mjera wheya (30 g) i  2 velike kašike grožđanog šećera (to bi bilo 2 x 15 = isto 30 g)

/To radim po navici, kad sam tek počinjao sa 18 god, naučili su me da uz whey obavezno ide glukoza da se protein brže primi/

E sad ... ova glukoza / grožđani koji smiksam sa wheyom:
https://www.dm.hr/mivolis-groz-ani-secer-u-prahu-s-10-vitamina-p4058172309939.html
- tu piše "1 velika kašika dnevno (15 g) i preporučene dnevne količine se ne smiju prekoračiti"

Koliko je ovakva količina tog šećera rizična? Ne bih baš volio da skupim nekakav dijabetes?
Mislim, vidim da neovisno o tome svi uzimaju toliko (ili čak i više, ovisno o težini) glukoze uz whey, ali to ne znači da je to i ok (?)

- ovaj whey pijem samo iza treninga (2-3x sedmicno)
- ali svaki dan uz limunadu dodam 1-2 male žlice ( = još 5 -10 g)
- jedini drugi redovni izvori šećera su mi banane (znači ništa gazirana pića, junk food sa šećerom, kolači - vrlo rijetko)


(Inače trening radim kasnije navečer oko 21h; nakon treninga spomenuti PWM, 1h nakon toga tunjevinu, pa 1h nakon toga (pred spavanje) posni sir + bananu. Rekreativac sam )


Hvala unaprijed na savjetima.
Pozdrav. Nece ti nista biti od toga. Kolicina secera se obicno gleda po tome kolika je kolicina planirana toga dana da se unese (ukoliko se hranis planski i vodis racuna koliko makronutrijenata unosis) . A ugljenenhidrate sa visim ili nizim glikemijskim indeksom unosimo svakako svakodnevno tako da ne brini za tu kolicinu secera ,a narocito posle treninga kada telu fali da nadoknadi ono sto je potrosilo.
Da li imas neki plan ishrane koji pratis ili prosto samo radis tako kako su ti rekli bez previse fokusiranja na detalje?
Kakvi su ti rezultati za svo to vreme?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2021, 01:22:35 posle podne »

Već godinama (bar 20 god) iza teretane popijem za PWM whey protein sa grožđanim šećerom -
- znači u 3 dl vode 1 mjera wheya (30 g) i  2 velike kašike grožđanog šećera (to bi bilo 2 x 15 = isto 30 g)

/To radim po navici, kad sam tek počinjao sa 18 god, naučili su me da uz whey obavezno ide glukoza da se protein brže primi/

E sad ... ova glukoza / grožđani koji smiksam sa wheyom:
https://www.dm.hr/mivolis-groz-ani-secer-u-prahu-s-10-vitamina-p4058172309939.html
- tu piše "1 velika kašika dnevno (15 g) i preporučene dnevne količine se ne smiju prekoračiti"

Koliko je ovakva količina tog šećera rizična? Ne bih baš volio da skupim nekakav dijabetes?
Mislim, vidim da neovisno o tome svi uzimaju toliko (ili čak i više, ovisno o težini) glukoze uz whey, ali to ne znači da je to i ok (?)

- ovaj whey pijem samo iza treninga (2-3x sedmicno)
- ali svaki dan uz limunadu dodam 1-2 male žlice ( = još 5 -10 g)
- jedini drugi redovni izvori šećera su mi banane (znači ništa gazirana pića, junk food sa šećerom, kolači - vrlo rijetko)


(Inače trening radim kasnije navečer oko 21h; nakon treninga spomenuti PWM, 1h nakon toga tunjevinu, pa 1h nakon toga (pred spavanje) posni sir + bananu. Rekreativac sam )


Hvala unaprijed na savjetima.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.