TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:05:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li su ljudi svaštojedi ili biljojedi i zašto?  (Pročitano 3510 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #47 poslato: Decembar 08, 2021, 10:02:45 posle podne »

Svakako. I nekada se navike ustale koje su pogrešne, pa bude problema sa varenjem ili se čak javljaju simptomi od strane udaljenih organa, a u stvari je u pitanju način ishrane koji jednostavno nekome ne odgovara.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #46 poslato: Decembar 08, 2021, 08:09:25 pre podne »

Može svako da proba različite režime ishrane i da uvidi šta mu najviše odgovara. Uvek napominjem da treba osluškivati svoj organizam. Samo što je i to veština osluškivati organizam, jer mnogi to ne umeju da rade.
Treba osluskivati, ali postoji jos jedna stvar. LJudski organizam se nauci na rezim i kada se unosi hrana i sta se unosi, itd.
Treba prepoznati sta je u pitanju, navika ili nesto drugo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #45 poslato: Decembar 07, 2021, 06:53:05 posle podne »

Može svako da proba različite režime ishrane i da uvidi šta mu najviše odgovara. Uvek napominjem da treba osluškivati svoj organizam. Samo što je i to veština osluškivati organizam, jer mnogi to ne umeju da rade.
Sačuvana
Miša Nenković
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1495


« Odgovor #44 poslato: Decembar 06, 2021, 11:56:56 posle podne »

Po mom misljenju ljudski organizam funkcionise na bilu koju vrstu hidrata neki bolji neki ne, neki brzi, neki sporo razgradljivi,sad ljudi izmisljaju i toplu vodu u kocke. Ali Izbacis 100% i bices za kratko vreme u problemu, u prevodu nemas moc. Tako da mozda u prirodi cak vise teze kao biljojedi, a prilog im meso

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2021, 11:59:39 posle podne od strane Miša Nenković » Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #43 poslato: Decembar 06, 2021, 07:10:30 posle podne »

Naravno. To su psihosomatske bolesti, gde poremećeno psihičko funkcionisanje (pre svega stres) dovodi do pojave fizičkih simptoma i to praktično svakog organskog sistema našeg tela.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #42 poslato: Decembar 06, 2021, 06:43:20 posle podne »

Gasovi, loša probava, bol u želucu... mogu biti povezani sa našim lošim psihičkim stanjem. Srijecao sam puno onih koji su upravo zbog navedenog imali jako puno problema.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sa ovim se u potpunosti slazem.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #41 poslato: Decembar 05, 2021, 11:09:35 posle podne »

Gasovi, loša probava, bol u želucu... mogu biti povezani sa našim lošim psihičkim stanjem. Srijecao sam puno onih koji su upravo zbog navedenog imali jako puno problema.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #40 poslato: Decembar 05, 2021, 09:53:26 posle podne »

A problem je i to što mnogi ljudi ne slušaju svoje telo, nego kao da idu glavom kroz zid. Treba videti koje namirnice nam prijaju, a koje ne. Ne znam šta je tu problem. A mnogi uopšte ne obraćaju pažnju šta jedu. Verovatno na to mnogo utiče i današnji ubrzani tempo života.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #39 poslato: Decembar 05, 2021, 09:50:57 posle podne »

Jeste. Neko smatra da je normalno što ima dosta gasova. Oni jeste da se normalno stvaraju u crevima, ali samo u malim količinama. Kad ljudi imaju dosta gasova, znači da varenje nije baš najbolje ili postoji možda i drugi problem. Različiti su razlozi. Mnoge stvari se prihvataju kao normalne, a u stvari nisu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #38 poslato: Decembar 05, 2021, 08:56:06 posle podne »

Ja sam gledao da nađem neko istraživanje koje pruža dokaze da su ljudi svaštojedi. Međutim, ima i mnogih drugih istraživanja koji pokazuju da su ljudi biljojedi. Uglavnom, to se sa sigurnošću ne može ni dokazati. Uvek napominjem da svako treba da sluša svoj organizam. Ako nekome odgovara da bude vegan ili vegetarijanac, ja to podržavam. Meni to ne odgovara, ali ima mnogih koji se odlično osećaju na tim režimima ishrane.

Upravo, svako kako mu prija.
E sad, koliko njih zaista slusa svoje telo?
Gasovi npr. uopste nisu prirodni za ljudski organizam....
Takodje, zna se koja se sirova namirnica najbrze vari....e sad, to vazi za sve ljude.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #37 poslato: Decembar 05, 2021, 06:44:20 posle podne »

Drago mi je što si podelio svoje iskustvo sa vegetarijanskom ishranom. Ti kao profesionalni sportista imao si problema recimo sa preteranim unosom masti na tom režimu ishrane. Ja smatram da ljudi koji se ne bave profesionalno sportom, već samo primenjuju vegetarijanski način ishrane, da oni često previše unose ugljene hidrate, zbog lošeg kombinovanja namirnica. I da se upravo zbog toga i goje. A realno bi mogli baš dobro da iskombinuju namirnice i da budu fit i još uz odgovarajuću fizičku aktivnost bi mogli odlično da izgledaju. Ima mnogo vegetarijanaca koji ne umeju ili ne žele da adekvatno kombinuju namirnice i da izbalansiraju svoju ishranu. To što su vegetarijanci ili vegani, ne znači da automatski vode zdrav život.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #36 poslato: Decembar 04, 2021, 11:35:39 posle podne »

Ja sam probao i nije mi odgovaralo iz razloga što je vegatarijanska ishrana dosta masna tj kaloricna. Konkretno po pitanju proteina npr tofu, soja i teme kao tri glavne namirnice po pitanju proteina. I onda kada trebam na moje potrebe za dnevnim unosom proteina da sve to pretvorim u vegetarijanske namirnice, odem jako visoko sa mastima. Sto kada smo na dijeti i nije bas najbolja opcija.

To pije vodu za bodibildere koji su u off sezoni na +120kg... Inače na ispod 100kg jako teško se uklopiti u kalorijski unos.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #35 poslato: Decembar 04, 2021, 10:32:31 posle podne »

Izuzetno dobre kombinacije namirnica i odlična jela se mogu naći i kod vegetarijanaca, kao i kod vegana. I ja smatram da je to dobra opcija za mnoge, samo kažem da ne može svakom to da odgovara. Može neko probati takav tačin ishrane tokom kraćeg perioda i videti da li mu odgovara.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Decembar 04, 2021, 12:20:08 pre podne »

Danas jednostavno imamo jako puno opcija na raspolaganju, na nama je samo da ih iskoristimo. Da od jednostavnog ne pravimo komplikovano i obratno. Samo malo volje i tu smo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #33 poslato: Decembar 03, 2021, 07:44:01 posle podne »

Čak šta više, iako nisam niti vegan niti vegetarijanac, ali smatram da je vegetarijanski način jako zdrava opcija. Posebno danas kada imamo izobilju namirnica koje služe toj svrsi. Znam čak i neke profesionalne bodybuildilere koji su na vegetarijanskoj ishrani. Na našim prostorima Petar Klancir npr.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

E da. Čitao sam o nekim bilderima koji su vegetarijanci. To je za svaku pohvalu da se postignu rezultati na tom režimu ishrane. Ali kao što kažeš, danas ima dosta namirnica koje se mogu koristiti kada je neko vegetarijanac. A svakako da se pravilnim kombinovanjem namirnica mogu ostvariti i odlični rezultati.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 18 upita.