TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:03:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana_tajming obroka_kolicina...  (Pročitano 2358 puta)
Radoslav
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #17 poslato: Novembar 26, 2021, 02:12:47 posle podne »

Po pitanju kardia nakon nogu... Ako uspije da odradis kardio nakon treninga nogu, onda noge nisi ni radio


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Imao sam osecaj kao da noge nisu moje, i nisam mogao cak ni pravilno korak da napravim, a posle sam jedva supstio niz stepenice :). A posledice tog treninga jos uvek osecam, butni misici su jos uvek pod jakom upalom.
Inace sam tada prvi put radio cucanj sa slobodnom sipkom, a ranije sam radio cucanj na spravama, (kosi cucanj). NIsta ne moze da se poredi sa cucnjem sa slobodnom sipkom.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Novembar 25, 2021, 09:28:48 posle podne »

Po pitanju kardia nakon nogu... Ako uspije da odradis kardio nakon treninga nogu, onda noge nisi ni radio


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #15 poslato: Novembar 25, 2021, 09:27:48 posle podne »

Hranu mjeri isključivo prije termičke obrade. Bio to pirinča ili neka vrsta mesa... Sve ide na vlagu prije nego li završi u šerpi ili tiganju.

Biljne proteine ne računamo u ukupan unos proteina jer nisu kompletni, prema tome računamo isključivo proteine visoke biološke vrijednosti.

Neki cheat obrok s vremena na vrijeme neće skoditi, posebno za nekog ko je amater u svemu ovome. Jednom nedeljno pa čak i dva puta ako fino uklopi o u dobar trening, neće naškoditi.

Glikemijski  indeks namirnica jeste bitan, ali za jednog početnika i ne previše. Konkretno u slučaju smeđeg pirinča i bijelog...to su tolike nijanse da jednostavno nije vrijedno razbijanja glave.

Svakako uvijek je bolje da tokom dana unosimo namirnice sa nižim glikemijskim indeksom, dok obrok ili dva nakon treninga mogu (poželjno je) namirnice sa visokim GI, svakako je poželjno, posebno ako je osoba sklona insulinskoj rezistenciji.

Ali opet ponavljam, smeđi ili bijeli pirinač - sasvim svejedno. Crveni ili bijeli krompir - sasvim svejedno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Radoslav
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2021, 11:18:51 pre podne »

Užina - dodaj još koje belance
Pirinač uz neko meso ili npr pirinačni griz uz whey protein. Nema potrebe odvaja i hidrate od proteina.

Odličan si rezultat napravio.

Možda sada revers dijete bi dobro došao, pa opet dijeta.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

O tome sam i razmisljao, da ubacim i izvor protiena u uzinu, za prvu uzinu pojedem 100gr maldog sira sa bademima ili kuvano jaje, a dok za drugu uzino ubacim samo ugljeni hidrat, tako da sam sada to promenio. Po tabeli koju sam napravio, zbir protiena je bio iz svih izvora, tako da je oko 25gr bilo iz biljnih izvora, tako da sam tih 25gr proteina (sada zivotinjskog porekla) raspodelio na uzine.

Porciju od 200gr mesa merim kao peceno, ne sirovo. Pirinac merim kao kuvanog ne sirovog. Ne znam koliko se nutrijenata gubi nakon termicke obrade. Recimo krompir, sirov i pecen, imaju priblizan broj uglhenih hidrata, ali se masa krompira tokom pecenja gubi (uglavnom voda ispari). E sada, od 600gr sirovog krompira kada se ispece, ostane oko 300-350gr, tako da me to malo zbunjuje, koju masu da uzmer u obzir prilikom racunanja nutrijenata.

Da li da pocnem da uzimam u obzir i glikemijski index hrane? Recimo beli krompir ima vema visok index, dok batat ima srednji, beli pirinac spada ima nesto visi index, dok besmati ima srednji. Ili je za sada za jednog rekreativca i pocetnika to opterecujuce i nebi trebalo da se zamaram sa time?

Koliko je pametno da dva puta mesecno u dane odmora ubacim jedan "cheat meal", da li ja uopste i trebam da razmisljam o tome?

I da, kardio posle vezbi sa tegovima je dobar osim nakon treninga nogu, to je vec mucenje :), shvatih to na tezi nacin.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2021, 11:46:10 posle podne »

Užina - dodaj još koje belance
Pirinač uz neko meso ili npr pirinačni griz uz whey protein. Nema potrebe odvaja i hidrate od proteina.

Odličan si rezultat napravio.

Možda sada revers dijete bi dobro došao, pa opet dijeta.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #12 poslato: Novembar 23, 2021, 07:11:56 posle podne »

Što se tiče treninga dizanje tegova pre kardia u značajnoj meri pospešuje sagorevanje masti kasnije tokom kardio treninga.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2021, 07:09:47 posle podne »

Mislim da je za redukciju sasvim dovoljno da bude do 35% proteina, 50%UH i 15% masti. iako je cilj redukovati masti iz organizma ne smeju se mnogo redukovati iz ishrane jer postoje zdrave masti koje su neophodne našem telu zarad normalnog funksionisanja i održavanja zdravlja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Radoslav
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2021, 09:08:28 pre podne »

Analiza telesnih masti je radjena u sklopu redovnog sistematskog pregleda, sledeci je tek pocetkom naredne godine, naravno, uradicu novu analizu u skorije vreme, cisto da vidim gde sam i koliko sam popravio rezultate, samo se nadam da sam vise gubio na mastima nego na misicima, inace procenat masto moze biti skoro isti :).
Da, na stomaku imam najvise masti, pogotovo oko struka, bokovima, tu primecijum da se najsporije skida.
Vodim tabelu sta i koliko unesem, napravio sam excel tabelu koja mi racuna koliko proteina, masti u ugljenih hidrata sam uneo u toku dana, po obrocima.
i za sada je odnos 37%prot, 54%UH i 9%masti ukupno za ceo dan. kcal 2150.

Ranije sam kardio radio pre treninga sa tegovima u trajanju od pola sata, sada sam prebacio za kraj treninga.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #9 poslato: Novembar 22, 2021, 09:47:13 posle podne »

Ishrana sad može da bude balansirana sa dovoljnim unosom svih nutrijenata ali kalorijski redukovana i sa odgovarajućom suplementacijom koju već koristite.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #8 poslato: Novembar 22, 2021, 09:44:55 posle podne »

Fokus bi trebao da Vam bude u redukciji masti u gornjem delu tela i trbuha. Vežbe neka se fokusiraju na veću grupu mišića i kor, a kardio neka bude intenzivniji sa vremenom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2021, 06:59:36 posle podne »

Slažem se sa Anitom da je potrebno da se uradi kontrolna analiza telesnih masti, pa da onda imamo bolji uvid u realne rezultate. Ishrana deluje u redu, kao i treninzi. Bitno je da se ne jede najmanje 2h pre spavanja.
Sačuvana
Radoslav
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2021, 04:48:45 posle podne »

Ja mogu normalno da vidim sliku kada kliknem na nju, najbolje sto mogu je to da unacim sliku iz dva dela.
Visok sam 182cm, trenutno imam 107-8 kg. Posao mi je sedeci, kancelarijski. Idem 5 dana nedeljno na treninge (tegovi+kardio 30min).

Drugi deo
Sačuvana
Radoslav
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2021, 04:44:55 posle podne »

Ja mogu normalno da vidim sliku kada kliknem na nju, najbolje sto mogu je to da unacim sliku iz dva dela.
Visok sam 182cm, trenutno imam 107-8 kg. Posao mi je sedeci, kancelarijski. Idem 5 dana nedeljno na treninge (tegovi+kardio 30min).
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2021, 04:08:07 posle podne »

Ono što je isto bitno i je vaša visina i ostale aktivnosti, odnosno koliko Vam je posao fizički naporan kako bi se odokativno odredio kalorijski unos.
Svaka dijeta koliko god je zdrava može imati neželjene efekte pa se samim tim ne preporučuje na duže staze primena jednog režima ishrane, posebno ako se fokusira samo na jedne nutrijente.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2021, 04:04:15 posle podne »

Pozdrav,
Ja ne mogu jasno da vidim izveštaj, da li možete bolju sliku poslati?
Na osnovu teksta rekla bih da je ishrana odgovarajuća, kao i trening i da su dali dobre rezultate. Trebao je procenat masti da se meri i nakon tri meseca, odnosno u skorije vreme jer nam je upravo i odnos visceralne i telesne masti, kao i mišićne mase bitniji nego sami kilogrami. Svakako u pogledu zdravlja dosta je bitna redukcija kilaže.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.