TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:31:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko i mlecni proizvodi  (Pročitano 5336 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #92 poslato: April 23, 2022, 02:00:32 posle podne »

Čuveni efekat staklenog zvona. Sve se više priča o tome, a i dalje ljudi sve više to primenjuju na deci.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #91 poslato: April 23, 2022, 09:50:49 pre podne »

Suština je da se imunitet stiče u kontaktu sa mikrobima. Uvek pedijatri kažu nemojte decu držati kao u staklenom zvonu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #90 poslato: April 23, 2022, 08:03:03 pre podne »

Ishrana, sterilnost svega, vazduh....
Ima odličnih pedijatara koji lepo i jednostavno kažu- imunitet kod dece se razvija u štali. Zvuči suviše uprošćeno, ali je to suština i velika istina. Tako imuni sistem dolazi u kontakt sa mikrobima, tako se stimuliše i tako ojačava.

Upravo. Mi akda smo bili mali, pa si ceo dan napolju...kakvo pranje ruku, igras se u prasini...
A sada....beba od 3 meseca i roditelji koji im brisu ruke vlaznim maramicama...
E to brisanje ruku, a i lica dece vlažnim maramicama mi nikada neće biti jasno. Razumem da se dete nečim umaže, pa uzmi običnu maramicu i obriši, ili isperi vodom. Ono mi je strašno da gledam, a naročito kada ih po licu brišu vlažnim maramicama. Ne znam što bi to radili.

To mi je ok ako su na ulici, fazon dete se umazalo cokoladom..... Ali praviti sterilno okruzenje i ne dozvoljavatinimunitetu da se navikne na necistocu.... Uzas
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #89 poslato: April 22, 2022, 08:38:02 posle podne »

Danas je i pregršt informacija za mnoge hendikep a ne prednost. Jednostavno ima puno naivnih ljudi koji veruju u svašta. Pa tako i djecu uskrate za mnogo što šta bitnog u detinjstvu. A sve u želji da ih "sačuvaju".


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #88 poslato: April 22, 2022, 11:40:57 pre podne »

Ishrana, sterilnost svega, vazduh....
Ima odličnih pedijatara koji lepo i jednostavno kažu- imunitet kod dece se razvija u štali. Zvuči suviše uprošćeno, ali je to suština i velika istina. Tako imuni sistem dolazi u kontakt sa mikrobima, tako se stimuliše i tako ojačava.

Upravo. Mi akda smo bili mali, pa si ceo dan napolju...kakvo pranje ruku, igras se u prasini...
A sada....beba od 3 meseca i roditelji koji im brisu ruke vlaznim maramicama...
E to brisanje ruku, a i lica dece vlažnim maramicama mi nikada neće biti jasno. Razumem da se dete nečim umaže, pa uzmi običnu maramicu i obriši, ili isperi vodom. Ono mi je strašno da gledam, a naročito kada ih po licu brišu vlažnim maramicama. Ne znam što bi to radili.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #87 poslato: April 22, 2022, 08:27:30 pre podne »

Napisala sam NEdojenje je neosnovano, a ne dojenje je neosnovano.  ;D

Da da, video sam sad da nisam doobro napisao. Mislim da vecina nedojenja imaju itekako dobre razloge.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #86 poslato: April 22, 2022, 08:26:30 pre podne »

Ishrana, sterilnost svega, vazduh....
Ima odličnih pedijatara koji lepo i jednostavno kažu- imunitet kod dece se razvija u štali. Zvuči suviše uprošćeno, ali je to suština i velika istina. Tako imuni sistem dolazi u kontakt sa mikrobima, tako se stimuliše i tako ojačava.

Upravo. Mi akda smo bili mali, pa si ceo dan napolju...kakvo pranje ruku, igras se u prasini...
A sada....beba od 3 meseca i roditelji koji im brisu ruke vlaznim maramicama...
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #85 poslato: April 20, 2022, 01:12:56 posle podne »

Napisala sam NEdojenje je neosnovano, a ne dojenje je neosnovano.  ;D
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #84 poslato: April 20, 2022, 12:41:01 posle podne »

Ishrana, sterilnost svega, vazduh....
Ima odličnih pedijatara koji lepo i jednostavno kažu- imunitet kod dece se razvija u štali. Zvuči suviše uprošćeno, ali je to suština i velika istina. Tako imuni sistem dolazi u kontakt sa mikrobima, tako se stimuliše i tako ojačava.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #83 poslato: April 20, 2022, 12:38:53 posle podne »

Baš su brojne teorije vezane za uzročnike. Mnogo se priča i o tome da sve manje dojenja izaziva sve više alergija, veče je zagađenje, sve je više alergena u ishrani. Sve u svemu ukoliko neko već ima jednu vrstu alergija treba da izbegava i ostale alergene.
Dojenje kao prednost uvijek. Dojenje od majki koje ne vode računa o svom zdravlju, pritom su pušači i šta još ne... Apsolutno ne.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Upravo tako. Uvek se govori o tome da deca koja nisu dojena, da češće imaju alergije. Isto tako, i deca koja su rođena carskim rezom češće imaju alergije. Prosto nisu prošla kroz prirodni porođajni kanal, gde bi se susrela za normalnom genitalnom florom. Tako su nas učili ginekolozi 8)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #82 poslato: April 19, 2022, 08:10:32 pre podne »

To naravno, od majki koje unose kojekakve toksine u organizam i detetu se na taj način prenese. Ali opet verujem da je to mali procenat i da većina ne-dojenja je neopravdano.


Ovde moram da se ubacim. Apsolutno se ne slazem. Vecina dojenja nije bez osnova.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #81 poslato: April 18, 2022, 02:37:03 posle podne »

To naravno, od majki koje unose kojekakve toksine u organizam i detetu se na taj način prenese. Ali opet verujem da je to mali procenat i da većina ne-dojenja je neopravdano.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #80 poslato: April 18, 2022, 11:13:22 pre podne »

Baš su brojne teorije vezane za uzročnike. Mnogo se priča i o tome da sve manje dojenja izaziva sve više alergija, veče je zagađenje, sve je više alergena u ishrani. Sve u svemu ukoliko neko već ima jednu vrstu alergija treba da izbegava i ostale alergene.
Dojenje kao prednost uvijek. Dojenje od majki koje ne vode računa o svom zdravlju, pritom su pušači i šta još ne... Apsolutno ne.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #79 poslato: April 18, 2022, 08:39:02 pre podne »

Ishrana, sterilnost svega, vazduh....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #78 poslato: April 17, 2022, 11:40:52 pre podne »

Ono što je sigurno da ljudi sa alergijama su sve brojniji.
I nikada se ne zna kada možete biti alergični to jest kada to može početi.
To i jeste jedan veliki problem, što se može javiti u svakom životnom dobu.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.