TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:39:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sezona slavlja i mamurluk  (Pročitano 3586 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #48 poslato: Januar 13, 2022, 12:01:46 posle podne »

Da se čovek malo opusti ponekad slažem se jer svi i treba ponekad da uživaju.
Pitanje je samo šta je kome to uživanje I jel se zna kontrolisati.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #47 poslato: Januar 13, 2022, 09:47:00 pre podne »

Vidljivija posledica je što izaziva agresivnost u pojedinim ljudima pa dovodi do nasilja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #46 poslato: Januar 13, 2022, 09:46:07 pre podne »

Malo je problem što je u našem društvu sasvim normalno piti i što više piješ veći si dzek. Otud i kult da treba dobro da se popije, da na veseljima treba dobro ispoštovati domaćina itd.. To što si naveo da alkohol razara porodicu, razara itekako, samo je to posledica koja dolazi nakon dosta vremena pa niko ne veruje da to može njemu da se desi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #45 poslato: Januar 13, 2022, 08:21:28 pre podne »

Meni je fascinantno bilo kada sam čuo da postoje osobe koje, posle decenija unošenja alkoholnih pića, počnu da piju i alkohol od 70% (onaj koji se koristi za dezinfekciju). To je interesantno kako ne ispeče sluzokožu, dok dođe do želuca. Treba da se napišu doktorati na ovu temu :) :) :)

Samo cu ti reci da je jedna ekipa, koja je bila u kampu na moru ( koji je kilometrima udaljen od prve radnje) pri nestanku alkoholnog pica uzela etanol od 96% i pomesala sa cedevitom kako bi pili...sta dalje reci

Zanimljivo :) Definitivno neki ljudi imaju čeličnu jetru ili se to samo čini na prvi pogled 8) 8) 8)
Šalu na stranu, ima mnogo takvih slučajeva. Nisu jedini. Ali alkoholizam je ozbiljan poremećaj i tako mu i treba pristupiti. Obavezno uključivanje psihijatra. Mada je i dalje veliki problem, zbog recidiva, odnosno ponovnom vraćanju opijanju nakon rehabilitacije. Sećam se na studijama kada je pacijent pričao kako, nakon završetka višenedeljne rehabilitacije i izlasku iz bolnice, kupi piće već u prvoj prodavnici ispred kruga bolnice. Treba da bude opomena svima do kog stanja čovek sebe može dovesti.

Alkoholizam kao ozbiljan problem u nasoj zemlji sa direktnim uticajem na razvoj porodica i njihovu disfunkionalnost.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #44 poslato: Januar 12, 2022, 09:05:07 posle podne »

Meni je fascinantno bilo kada sam čuo da postoje osobe koje, posle decenija unošenja alkoholnih pića, počnu da piju i alkohol od 70% (onaj koji se koristi za dezinfekciju). To je interesantno kako ne ispeče sluzokožu, dok dođe do želuca. Treba da se napišu doktorati na ovu temu :) :) :)

Samo cu ti reci da je jedna ekipa, koja je bila u kampu na moru ( koji je kilometrima udaljen od prve radnje) pri nestanku alkoholnog pica uzela etanol od 96% i pomesala sa cedevitom kako bi pili...sta dalje reci

Zanimljivo :) Definitivno neki ljudi imaju čeličnu jetru ili se to samo čini na prvi pogled 8) 8) 8)
Šalu na stranu, ima mnogo takvih slučajeva. Nisu jedini. Ali alkoholizam je ozbiljan poremećaj i tako mu i treba pristupiti. Obavezno uključivanje psihijatra. Mada je i dalje veliki problem, zbog recidiva, odnosno ponovnom vraćanju opijanju nakon rehabilitacije. Sećam se na studijama kada je pacijent pričao kako, nakon završetka višenedeljne rehabilitacije i izlasku iz bolnice, kupi piće već u prvoj prodavnici ispred kruga bolnice. Treba da bude opomena svima do kog stanja čovek sebe može dovesti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #43 poslato: Januar 12, 2022, 08:12:01 pre podne »

Nije to nikakav motiv. Ukoliko neko želi da se opusti pre svega mora da bud zdrav i da to radi kako bi sačuvao zdravlje. Opuštanje na štetu sebi nije opuštanje nego ulazak u začarani krug koji vodi ka nekom problemu.

Slazem se, ali to je sad vec psiholosko pitanje. Koliko ljudi ima zrelosti o "svom korisnom"?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #42 poslato: Januar 10, 2022, 09:31:26 pre podne »

Nije to nikakav motiv. Ukoliko neko želi da se opusti pre svega mora da bud zdrav i da to radi kako bi sačuvao zdravlje. Opuštanje na štetu sebi nije opuštanje nego ulazak u začarani krug koji vodi ka nekom problemu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #41 poslato: Januar 10, 2022, 08:26:14 pre podne »

Dzin u 100ml ima oko 205kcal.
Naravno motivi su drugačiji. Ali motiva za preterivanje u alkoholu nema. Jedno, dva, tri pića mogu da prijaju ali kako prija npr 2litra piva?

kako mislis da alkoholicari nemaju motiv?
Ne. Pitam se koji je motiv osobe, koja još uvek nije zvanično pod alkoholizmom, da popije recimo flašu od 2.5l piva?
Da se "opusti" ?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #40 poslato: Januar 09, 2022, 08:32:57 posle podne »

Dzin u 100ml ima oko 205kcal.
Naravno motivi su drugačiji. Ali motiva za preterivanje u alkoholu nema. Jedno, dva, tri pića mogu da prijaju ali kako prija npr 2litra piva?

kako mislis da alkoholicari nemaju motiv?
Ne. Pitam se koji je motiv osobe, koja još uvek nije zvanično pod alkoholizmom, da popije recimo flašu od 2.5l piva?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #39 poslato: Januar 09, 2022, 07:23:18 posle podne »

Meni je fascinantno bilo kada sam čuo da postoje osobe koje, posle decenija unošenja alkoholnih pića, počnu da piju i alkohol od 70% (onaj koji se koristi za dezinfekciju). To je interesantno kako ne ispeče sluzokožu, dok dođe do želuca. Treba da se napišu doktorati na ovu temu :) :) :)

Samo cu ti reci da je jedna ekipa, koja je bila u kampu na moru ( koji je kilometrima udaljen od prve radnje) pri nestanku alkoholnog pica uzela etanol od 96% i pomesala sa cedevitom kako bi pili...sta dalje reci
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #38 poslato: Januar 09, 2022, 07:21:44 posle podne »

2l piva ili više... Ne znam iskreno, 2 l vode da popijem kroz 1h bilo bi mi teško po stomak. Svaka čast, i za tako nešto  treba trening


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

jaoj, drugari moji su pili po 6-7 Somersbya....nit znam gde im je stalo niti kako  ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #37 poslato: Januar 09, 2022, 07:21:02 posle podne »

Dzin u 100ml ima oko 205kcal.
Naravno motivi su drugačiji. Ali motiva za preterivanje u alkoholu nema. Jedno, dva, tri pića mogu da prijaju ali kako prija npr 2litra piva?

kako mislis da alkoholicari nemaju motiv?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #36 poslato: Januar 06, 2022, 05:05:41 posle podne »

Meni je fascinantno bilo kada sam čuo da postoje osobe koje, posle decenija unošenja alkoholnih pića, počnu da piju i alkohol od 70% (onaj koji se koristi za dezinfekciju). To je interesantno kako ne ispeče sluzokožu, dok dođe do želuca. Treba da se napišu doktorati na ovu temu :) :) :)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #35 poslato: Januar 06, 2022, 09:50:25 pre podne »

2l piva ili više... Ne znam iskreno, 2 l vode da popijem kroz 1h bilo bi mi teško po stomak. Svaka čast, i za tako nešto  treba trening


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ovo sam kao nečiji minimum navela.  ;D Ima ljudi koji imaju kapaciteta, samo taj trening baš dođe glave.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Januar 06, 2022, 12:01:49 pre podne »

2l piva ili više... Ne znam iskreno, 2 l vode da popijem kroz 1h bilo bi mi teško po stomak. Svaka čast, i za tako nešto  treba trening


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.