TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:29:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pahuljice  (Pročitano 1488 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2022, 10:05:35 posle podne »

I ja ću pokušati ove pahuljice da pronađem. Nisam ranije obraćao pažnju.
Imaju i online da se poruce. Dobrog su kvaliteta. Zemlja porijekla je Holandija.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Hvala ti na informacijama. Pogledaću ovih dana.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2022, 07:26:03 posle podne »

I ja ću pokušati ove pahuljice da pronađem. Nisam ranije obraćao pažnju.
Imaju i online da se poruce. Dobrog su kvaliteta. Zemlja porijekla je Holandija.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2022, 07:23:51 posle podne »

I ja ću pokušati ove pahuljice da pronađem. Nisam ranije obraćao pažnju.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2022, 06:42:08 posle podne »

Pahuljice od prosa su kvalitetnije, a najkavalitetnije su pahuljice od Kinoe. Kinoa ima bolji sastav aminokiselina od bilo koje druge žitarice. Sadrži svih 9 aminokiselina i bukvalno računamo i hidrate i proteine kao kompletne. Nizak glikemijski index, nema glutena... Gotovo savršena žitarica


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nisam vidjao u ydravoj hrani kinou. Video sam je samo u zamrznutom mixu....
Imas ove u zdravoj hrani koja je malo bolje snadbjevena ili online da porucis. Odlične su, mada nisu baš jeftine. 250g  oko 350 din




Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nisam ih video. Je l se isto kuvaju u vodi ili?
Potope se jednostavno u vrucu vodu i to je sve. Jednostavno i brzo


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2022, 04:49:02 posle podne »

Simptomi celijakije
Celijakija je autoimuni poremećaj u kome imuni sistem nenormalno reaguje na gluten. Gluten je prisutan u pšenici, ječmu i raži. Ako imate celijakiju, konzumiranje glutena će uzrokovati da vaš imuni sistem uništi resice creva. Ovo su delovi tankog creva nalik prstima koji su odgovorni za apsorpciju hranljivih materija.
Bez zdravih crevnih resica, nećete moći da dobijete hranljive materije, koje su vam potrebne. Ovo može dovesti do neuhranjenosti. Celijakija može imati ozbiljne zdravstvene posledice, uključujući trajno oštećenje creva.
Odrasli i deca često imaju različite simptome, zbog celijakije. Deca će najčešće imati probavne simptome. To mogu biti:
nadimanje stomaka i gasovi
hronična dijareja
zatvor
bleda stolica neprijatnog mirisa
bol u stomaku
mučnina i povraćanje
Neuspeh apsorpcije hranljivih materija tokom kritičnih godina rasta i razvoja može dovesti do drugih zdravstvenih problema:
neuspeh u razvoju kod novorođenčadi
odloženi pubertet kod adolescenata
nizak rast
razdražljivost u raspoloženju
gubitak težine
defekti zubne gleđi
Odrasli takođe mogu imati probavne simptome ako imaju celijakiju. Međutim, veća je verovatnoća da će odrasli doživeti simptome kao što su:
umor
anemija
depresija i anksioznost
osteoporoza
bol u zglobovima
glavobolje
afte u ustima
neplodnost ili česti pobačaji
izostanak menstruacije
peckanje u rukama i stopalima
Prepoznavanje celijakije kod odraslih može biti teško, jer su njeni simptomi brojni. Oni se preklapaju sa mnogim drugim hroničnim stanjima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2022, 04:45:46 posle podne »

Bitno je razlikovati alegiju od intolerancije.
Simptomi alergije na pšenicu
Alergija na pšenicu je imuni odgovor na bilo koji od proteina prisutnih u pšenici, uključujući, ali ne ograničavajući se na gluten. Najčešći je kod dece. Oko 65% dece sa alergijom na pšenicu to preraste do 12. godine.

Simptomi alergije na pšenicu su:
mučnina i povraćanje
dijareja
iritacija usta i grla
koprivnjača i osip
zapušen nos
iritacija oka
otežano disanje
Simptomi u vezi sa alergijom na pšenicu obično počinju u roku od nekoliko minuta nakon konzumiranja pšenice. Međutim, mogu početi i do dva sata nakon toga.
Simptomi alergije na pšenicu mogu varirati od blagih do opasnih po život. Ponekad se mogu javiti ozbiljne poteškoće sa disanjem, poznate kao anafilaksa. Vaš lekar će verovatno propisati auto-injektor epinefrina, ako vam je dijagnostikovana alergija na pšenicu. Ovo možete koristiti da sprečite anafilaksiju ako slučajno pojedete pšenicu.
Neko ko je alergičan na pšenicu može ili ne mora biti alergičan na druge žitarice kao što su ječam ili raž.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2022, 11:59:29 posle podne »

Znači gluten postoji ali kolika je štetnost?  Mislim na taj deo oko toga da je to kao lepak.
Pitam jer mnogo njih tvrdi da su jako loše pa da tu teoriju razbijemo ili potvrdimo činjenicama.
Štetnost varira od toga koliko je neko osetljiv na isti. Radio sam sa ljudima koji su imali dijagnostikovanu alergiju na gluten, ali samo neki od njih su imali reakcije na ovas. Reakcije su bile razne. Od zatvora, dijareja, osipa itd... Dok nekom jednostavno gluten u tragovima ne smeta, iako ima dijagnozu.

Zato je najbolje probati i pratiti šta tijelo kaže.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ja sam ljudima uvek govorio svoja iskustva. Kod nas u Srbiji sam probao bukvalno sve oblike a kada sam bio živeo u Bahreinu  probao sam čak I iz Australije, Amerike itd... Ni jedne mi nisu pravile problem.
Neke su bile boljeg ukusa kao instant ali ja to uglavnom stavljam sa proteinom pa je sve ukusno.

Poenta je da su dobre ali ipak možda ne baš za svakoga.
Ali lepak I štetne kao lepak sigurno nisu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2022, 07:03:04 posle podne »

Pahuljice od prosa su kvalitetnije, a najkavalitetnije su pahuljice od Kinoe. Kinoa ima bolji sastav aminokiselina od bilo koje druge žitarice. Sadrži svih 9 aminokiselina i bukvalno računamo i hidrate i proteine kao kompletne. Nizak glikemijski index, nema glutena... Gotovo savršena žitarica


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nisam vidjao u ydravoj hrani kinou. Video sam je samo u zamrznutom mixu....
Imas ove u zdravoj hrani koja je malo bolje snadbjevena ili online da porucis. Odlične su, mada nisu baš jeftine. 250g  oko 350 din




Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nisam ih video. Je l se isto kuvaju u vodi ili?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2022, 06:51:05 posle podne »

Znači gluten postoji ali kolika je štetnost?  Mislim na taj deo oko toga da je to kao lepak.
Pitam jer mnogo njih tvrdi da su jako loše pa da tu teoriju razbijemo ili potvrdimo činjenicama.
Štetnost varira od toga koliko je neko osetljiv na isti. Radio sam sa ljudima koji su imali dijagnostikovanu alergiju na gluten, ali samo neki od njih su imali reakcije na ovas. Reakcije su bile razne. Od zatvora, dijareja, osipa itd... Dok nekom jednostavno gluten u tragovima ne smeta, iako ima dijagnozu.

Zato je najbolje probati i pratiti šta tijelo kaže.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2022, 06:48:53 posle podne »

Pahuljice od prosa su kvalitetnije, a najkavalitetnije su pahuljice od Kinoe. Kinoa ima bolji sastav aminokiselina od bilo koje druge žitarice. Sadrži svih 9 aminokiselina i bukvalno računamo i hidrate i proteine kao kompletne. Nizak glikemijski index, nema glutena... Gotovo savršena žitarica


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nisam vidjao u ydravoj hrani kinou. Video sam je samo u zamrznutom mixu....
Imas ove u zdravoj hrani koja je malo bolje snadbjevena ili online da porucis. Odlične su, mada nisu baš jeftine. 250g  oko 350 din




Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Mart 11, 2022, 11:34:37 pre podne »

Znači gluten postoji ali kolika je štetnost?  Mislim na taj deo oko toga da je to kao lepak.
Pitam jer mnogo njih tvrdi da su jako loše pa da tu teoriju razbijemo ili potvrdimo činjenicama.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #13 poslato: Mart 11, 2022, 08:56:13 pre podne »

Pahuljice od prosa su kvalitetnije, a najkavalitetnije su pahuljice od Kinoe. Kinoa ima bolji sastav aminokiselina od bilo koje druge žitarice. Sadrži svih 9 aminokiselina i bukvalno računamo i hidrate i proteine kao kompletne. Nizak glikemijski index, nema glutena... Gotovo savršena žitarica


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nisam vidjao u ydravoj hrani kinou. Video sam je samo u zamrznutom mixu....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2022, 08:08:05 pre podne »

Sirove pahuljice od heljde su moj favorit, one su bez glutena.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2022, 12:09:33 pre podne »

Pahuljice od prosa su kvalitetnije, a najkavalitetnije su pahuljice od Kinoe. Kinoa ima bolji sastav aminokiselina od bilo koje druge žitarice. Sadrži svih 9 aminokiselina i bukvalno računamo i hidrate i proteine kao kompletne. Nizak glikemijski index, nema glutena... Gotovo savršena žitarica


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2022, 09:32:10 posle podne »

Ok. Da li su neke druge pahiljice zdravije i kvalitetnije za profesionalne sportiste?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.