TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394573 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:51:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana i sprave  (Pročitano 5613 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27152


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #35 poslato: April 20, 2022, 10:11:30 pre podne »

Ja sam dozivotno za cucanj i DL :D
Slazem se,ali cucanj ne mogu klasican,moram sa safety barom zbog ramena a deadlift mogu samo rumunski ili sa klocni,ne mogu skroz da se sagnem zbog pluca.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Svako kako moze i kako zeli. :)
Posle cetrdesete je vec kako mozes a ne kako hoces.
To ti kazem iz sopstvenog iskustva.Na pocetku moje strongman karijere jedan stariji strongman takmicar iz madarske mi je rekao da posle cetrdesete godine ako ujutru ustanes i ne boli te nigde onda si umro.Onda sam mu se smejao,a sad vec vidim da je potpuno bio u pravu.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: April 20, 2022, 09:48:41 pre podne »

Ja sam dozivotno za cucanj i DL :D
Slazem se,ali cucanj ne mogu klasican,moram sa safety barom zbog ramena a deadlift mogu samo rumunski ili sa klocni,ne mogu skroz da se sagnem zbog pluca.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Svako kako moze i kako zeli. :)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27152


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #33 poslato: April 19, 2022, 09:13:22 pre podne »

Ja sam dozivotno za cucanj i DL :D
Slazem se,ali cucanj ne mogu klasican,moram sa safety barom zbog ramena a deadlift mogu samo rumunski ili sa klocni,ne mogu skroz da se sagnem zbog pluca.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #32 poslato: April 19, 2022, 08:13:03 pre podne »

Ja sam dozivotno za cucanj i DL :D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27152


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #31 poslato: April 18, 2022, 11:30:35 pre podne »

Problem je što kao početnik najviše i srljas, praviš grešaka i najveći je rizik za povredu. Tako da ja nikad sa početnicima ne radim deadlift npr, to ubacimo vremenom i samo ako klijentu legne vežba.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ne,nikako prvi trening,prvo mora da prode odredeno vreme,isto kao i kod drugih vezbi kao sto je recimo veslanje u predklonu sa dvorucnim tegom.To ima mnogih iskusnih vezbaca koji ni posle par godina bavljenja ovim sportom ne rade ispravno ove vezbe i sa time nanose vecu stetu nego koristi.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #30 poslato: April 18, 2022, 11:20:43 pre podne »

Problem je što kao početnik najviše i srljas, praviš grešaka i najveći je rizik za povredu. Tako da ja nikad sa početnicima ne radim deadlift npr, to ubacimo vremenom i samo ako klijentu legne vežba.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27152


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: April 18, 2022, 11:14:02 pre podne »

Kod mene dominiraju slobodni tegovi, sprave samo kao finiseri pri kraju treninga. Uglavnom treba pronaći šta kome odgovara. Ali jedno sam siguran da bez osnove nema obima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Apsulutno se slazem. Prvo osnova, pa udri dalje. Nema kraja.
Znaci onda da rezimiramo, za osnovu je najbolje slobodni tegovi,sipke i bucice a kao dodatne vezbe raditi na spravama.Recimo za noge cemo svakako raditi cucanj i posle prelazimo na leg pres,sutiranje itd,ili ramena na primer odradis potisak bilo stojeci ili sedeci i onda radis razne vezbe letenja na sajlama.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
U suštini ja sam neko ko cucanj ne smatra pod moranjem, kao ni deadlift npr, posebno jer većina ljudi tehnički nisu ni blizu toga da mogu iste vežbe koristiti. Mogu velike noge i velika leđa da se izgrade i bez ovih vežbi. Da li je bolje sa njima? Da, jeste. Da li je pod mora je, ne nije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Naravno da nije,nijedna vezba nije pod moranjem,ja vise ni ne radim ni jedno ni drugo(cucanj i deadlift) u klasicnom smislu,ali kao pocetnik je preporucljivo da radis osnovne vezbe.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #28 poslato: April 18, 2022, 11:11:19 pre podne »

Kod mene dominiraju slobodni tegovi, sprave samo kao finiseri pri kraju treninga. Uglavnom treba pronaći šta kome odgovara. Ali jedno sam siguran da bez osnove nema obima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Apsulutno se slazem. Prvo osnova, pa udri dalje. Nema kraja.
Znaci onda da rezimiramo, za osnovu je najbolje slobodni tegovi,sipke i bucice a kao dodatne vezbe raditi na spravama.Recimo za noge cemo svakako raditi cucanj i posle prelazimo na leg pres,sutiranje itd,ili ramena na primer odradis potisak bilo stojeci ili sedeci i onda radis razne vezbe letenja na sajlama.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
U suštini ja sam neko ko cucanj ne smatra pod moranjem, kao ni deadlift npr, posebno jer većina ljudi tehnički nisu ni blizu toga da mogu iste vežbe koristiti. Mogu velike noge i velika leđa da se izgrade i bez ovih vežbi. Da li je bolje sa njima? Da, jeste. Da li je pod mora je, ne nije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27152


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #27 poslato: April 18, 2022, 10:52:13 pre podne »

Kod mene dominiraju slobodni tegovi, sprave samo kao finiseri pri kraju treninga. Uglavnom treba pronaći šta kome odgovara. Ali jedno sam siguran da bez osnove nema obima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Apsulutno se slazem. Prvo osnova, pa udri dalje. Nema kraja.
Znaci onda da rezimiramo, za osnovu je najbolje slobodni tegovi,sipke i bucice a kao dodatne vezbe raditi na spravama.Recimo za noge cemo svakako raditi cucanj i posle prelazimo na leg pres,sutiranje itd,ili ramena na primer odradis potisak bilo stojeci ili sedeci i onda radis razne vezbe letenja na sajlama.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: April 15, 2022, 09:00:30 pre podne »

Kod mene dominiraju slobodni tegovi, sprave samo kao finiseri pri kraju treninga. Uglavnom treba pronaći šta kome odgovara. Ali jedno sam siguran da bez osnove nema obima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Apsulutno se slazem. Prvo osnova, pa udri dalje. Nema kraja.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #25 poslato: April 14, 2022, 07:43:06 posle podne »

Sprave uglavnom koristim za leđa i noge. Mada radim i mrtvo dizanje i čučanj. Ali sprave skoro i da ne koristim za grudi, biceps, triceps i ramena.
A ti Dušane šta više primenjuješ?

Koje sprave koristis za noge?
Presu, zatim za zadnju ložu i za listove.

Da li na presi radis prednju lozu ili gluteus?
Kvadriceps na presi. Zaista smatram da je izuzetno korisna sprava. A ti šta više koristiš- sprave ili bučice?

Pod kakvim nagibom ti je presa?
Iskreno, ne znam to tačno da ti kažem, ali mislim da je standardni nagib, pošto takvih ima i u prethodnim teretanama, gde sam trenirao.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #24 poslato: April 14, 2022, 02:12:26 posle podne »

Kod mene dominiraju slobodni tegovi, sprave samo kao finiseri pri kraju treninga. Uglavnom treba pronaći šta kome odgovara. Ali jedno sam siguran da bez osnove nema obima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27152


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #23 poslato: April 14, 2022, 10:55:21 pre podne »

Sprave uglavnom koristim za leđa i noge. Mada radim i mrtvo dizanje i čučanj. Ali sprave skoro i da ne koristim za grudi, biceps, triceps i ramena.
A ti Dušane šta više primenjuješ?

Koje sprave koristis za noge?
Presu, zatim za zadnju ložu i za listove.
Za zadnju lozu i listove je dosta tesko raditi bez sprava.Recimo za zadnju lozu mozes raditi mrtvo dizanje sa ispruzenim kolenom sa dvorucnim tegom i bucicama i eventualno da legnes na kraj klupe i sa stopalom dizati bucicu ali listove bez sprava se mogu setiti samo jedne vezbe kada radis podizanje na prste sa jednom nogom dok u ruci drzis teg a sa drugom rukom se uhvatis za nesto stabilno zbog balansa.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Ne bih se slozio za zadnju lozu. Mislim da ima milion vezbi za koje su ti potrebne sipka/bucice ili klupa.
Svaki misic se moze raditi bez sprava sa sipkom i bucicama,ono na sta sam ja mislio je da li je tako efikasno?I sad ne mislim na prosecnog vezbaca nego reci jednog powerliftera ili strongmana koji se sprema za takmicenje gde ce biti recimo deadlift na max....za to ti je najbolje da radis deadlift ili neku vrstu deadlifta plus jos kao dodatne vezbe radis sa spravama da bi jos ojacao zadnju lozu.To je moje iskustvo i hvala bogu nisam nikad imao povredu zadnje loze.
Isto tako i za listo mozes raditi sa tegom i bucicama ali pitanje je koliko je efikasno?

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Ok, kada pričamo o powerlifterima, slazem se svakako!
Ne slazem se sa tobom,ja mislim da svako moze ovako da trenira,osim bodi bildera u zadnjih 3 meseca kada se spremaju za takmicenje,onda im treba vise sprava zbog pumpe misica i da pogode dati misic iz vise ugla i da smanje rizik od povreda kod slobodnih tezina.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: April 14, 2022, 08:42:15 pre podne »

Sprave uglavnom koristim za leđa i noge. Mada radim i mrtvo dizanje i čučanj. Ali sprave skoro i da ne koristim za grudi, biceps, triceps i ramena.
A ti Dušane šta više primenjuješ?

Koje sprave koristis za noge?
Presu, zatim za zadnju ložu i za listove.

Da li na presi radis prednju lozu ili gluteus?
Kvadriceps na presi. Zaista smatram da je izuzetno korisna sprava. A ti šta više koristiš- sprave ili bučice?

Ja koristim sipku sa tegovima plus sprave. Velike kilaze povlacim/guram.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: April 14, 2022, 08:41:35 pre podne »

Sprave uglavnom koristim za leđa i noge. Mada radim i mrtvo dizanje i čučanj. Ali sprave skoro i da ne koristim za grudi, biceps, triceps i ramena.
A ti Dušane šta više primenjuješ?

Koje sprave koristis za noge?
Presu, zatim za zadnju ložu i za listove.

Da li na presi radis prednju lozu ili gluteus?
Kvadriceps na presi. Zaista smatram da je izuzetno korisna sprava. A ti šta više koristiš- sprave ili bučice?

Pod kakvim nagibom ti je presa?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.