TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:27:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Intolerancija na glukozu  (Pročitano 3419 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Maj 29, 2022, 07:26:39 pre podne »

Neka redovna kontrola ili redovan mini sistematski bi treli ljudi da obavljaju. Posebno ako primete da nešto nije ok.

Tako je, a u danasnjem brzom rezimu ljudi ne stizu da se bave tim stvarima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #23 poslato: Maj 28, 2022, 08:44:16 posle podne »

Jeste istina. Srećom ima poslova gde je obavezan redovan sistematski. Takođe privatne firme isto sve više to primenjuju.
To je sreća za mnoge osobe, zbog obaveznih sistematskih. Ali se definitivno mora uraditi još mnogo toga na zdravstvenom prosvećivanju nacije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #22 poslato: Maj 28, 2022, 08:42:32 posle podne »

Ljudi servisiraju auto svake godine barem jednom. Mijenjaju ulje, rade veliki servis. Dok svoje zdravstveno stanje neki nisu prekontrolisali nikad. Toliko o tome.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Tako je. Vode računa o autu, mobilnom, kompjuteru, ali o sebi nimalo.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #21 poslato: Maj 27, 2022, 12:56:06 posle podne »

Ljudi servisiraju auto svake godine barem jednom. Mijenjaju ulje, rade veliki servis. Dok svoje zdravstveno stanje neki nisu prekontrolisali nikad. Toliko o tome.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #20 poslato: Maj 26, 2022, 08:39:34 posle podne »

Jeste istina. Srećom ima poslova gde je obavezan redovan sistematski. Takođe privatne firme isto sve više to primenjuju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #19 poslato: Maj 26, 2022, 05:08:36 posle podne »

Neka redovna kontrola ili redovan mini sistematski bi treli ljudi da obavljaju. Posebno ako primete da nešto nije ok.
To se kod nas ne sreće često. Mnogi se hvale i samo kažu- ceo život nije bio lekaru. Posle dođe sa kancerom u terminalnoj fazi. Ne bih da budem okrutan, ali to je istina. Imao sam takve pacijente. Metastaza na vratu i tada se javi. Samo kaže- došao sam da mi ovo uklonite. Čovek misli to može tako. Naša zdravstvena kultura nikada nije bila na zavidnom nivou.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #18 poslato: Maj 26, 2022, 04:36:25 posle podne »

Neka redovna kontrola ili redovan mini sistematski bi treli ljudi da obavljaju. Posebno ako primete da nešto nije ok.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #17 poslato: Maj 23, 2022, 08:23:52 posle podne »

Ne mora biti gojazna, šta više, zbog gubitka mišićne mase, može i smršati.
Tu je i problem. Ljudi misle da ako su mršavi, da je sve u redu. A toliko sam se nalaze usporene i ubrzane štitne zkijezde kod navedenih osoba na gledao, da je prosto neverovatno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Na konto prethodnog komentara i teme bih dodao i slucajeve gde zene zbog niskog postotka masti ne mogu da zatrudne.
Upravo je i to još jedan od razloga zašto treba raditi i povremene kontrole krvne slike i biohemijske analize krvi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2022, 08:41:39 posle podne »

Ne mora biti gojazna, šta više, zbog gubitka mišićne mase, može i smršati.
Tu je i problem. Ljudi misle da ako su mršavi, da je sve u redu. A toliko sam se nalaze usporene i ubrzane štitne zkijezde kod navedenih osoba na gledao, da je prosto neverovatno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Na konto prethodnog komentara i teme bih dodao i slucajeve gde zene zbog niskog postotka masti ne mogu da zatrudne.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #15 poslato: Maj 21, 2022, 07:50:19 posle podne »

Ne mora biti gojazna, šta više, zbog gubitka mišićne mase, može i smršati.
Tu je i problem. Ljudi misle da ako su mršavi, da je sve u redu. A toliko sam se nalaze usporene i ubrzane štitne zkijezde kod navedenih osoba na gledao, da je prosto neverovatno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Uvek ima izuzetaka. E tu dolazimo do naše zdravstvene kulture i prosvećenosti. Treba se podvrgavati godišnjim sistematskim pregledima, što je u mnogim zemljama sasvim normalna stvar. Vi sportisti odrađujete svoje preglede, pa je to za vas sasvim normalno. Druge osobe to ne rade, osim ako se bave nekim poslovima koji zahtevaju sistematske preglede. Prosečna osoba kaže- što da idem lekaru, kad me ništa ne boli.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Maj 20, 2022, 08:28:03 posle podne »

Ne mora biti gojazna, šta više, zbog gubitka mišićne mase, može i smršati.
Tu je i problem. Ljudi misle da ako su mršavi, da je sve u redu. A toliko sam se nalaze usporene i ubrzane štitne zkijezde kod navedenih osoba na gledao, da je prosto neverovatno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2022, 07:23:35 posle podne »

Ne mora biti gojazna, šta više, zbog gubitka mišićne mase, može i smršati.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Maj 17, 2022, 10:35:15 posle podne »

Ja bih dodala da mnoge osobe koje ne mogu da redukuju telesnu masu imaju problema sa intolerancijom
 Takođe često žene koje ne mogu da začnu ili imaju problema sa ciklusom treba obavezno da rade OGTT sa insulinemijom.
Danas sve češći problem. Imao sam par njih sa navedenim problemom. Na nagovor za navedeni test, dobijao sam često odgovor "jedna moja drugarica je jako debela i ostala je u drugom stanju "... Svako tijelo je priča sa sebe, isto tako osoba ne mora biti debela a da boluje od IR.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #11 poslato: Maj 17, 2022, 05:00:06 posle podne »

Dobra stvar je što se dosta priča o insulinskoj rezistenciji pa su ljudi donekle svesni šta sve može izazvati, posebno oni koji se trude da redukuju telesnu masu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2022, 07:59:09 posle podne »

Značajan je problem, pa sam hteo da diskutujemo o njemu. A simptomi se često previde, i to je dodatni problem u ovom slučaju.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.