TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:19:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako duvan loše utiče na zdravlje  (Pročitano 5601 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #24 poslato: Jun 09, 2022, 08:59:44 posle podne »

Nova studija zaključuje da e-cigarete imaju tendenciju da smanjuju dotok krvi u srce.
Druga studija navodi da e-cigarete negativno utiču na probleme u vezi sa srcem, kao što su nivoi holesterola i glukoze, više od tradicionalnih duvanskih cigareta.
Istraživači su rekli da žele da prenesu poruku da e-cigarete nisu bezbedna alternativa tradicionalnim cigaretama.
Kako sve više dokaza ukazuje na to da e-cigarete oštećuju pluća, dve nove studije dodaju još jednu zabrinutost u vezi sa popularnim proizvodom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #23 poslato: Jun 09, 2022, 08:04:59 posle podne »

Tome se ne pristupa sa kritikom i lošim komentarima, potrebna je ozbiljna podrška i pomoć. I opet, ona čuvena, dobra volja!
Jedan moj profesor je ovako govorio pacijentima koji puše- Znate mi imamo ceo sprat sa pacijentima koji su pušači. Ja vam predlažem da udvostručite dozu i time sebi skratite muke.
Ne kažem da je dobar pristup, ali je suština tačna.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #22 poslato: Jun 09, 2022, 08:01:53 posle podne »

Na žalost, skoro uvek, kod pravih zavisnika nijedan ekonomsko-socijalni momenat neće izazvati prestanak, jedino zdravstveni. Kod nekih na žalost ni to ne pomaže.
Baš tako. Ranije sam viđao da na pakli od cigara piše šta od bolesti mogu da izazovu. Mislim da su sada to u obavezi da pišu. Ali to ništa ne vredi. Ne dopire do ljudi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #21 poslato: Jun 09, 2022, 07:58:54 posle podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.

Skupe cigarete i zabrana pusenja u zatvorenim objektima binitekako uticalo na smanjenje konzumiranja istih.
Pa kada sam skoro čuo koliko koštaju i nisu jeftine. A ljudi opet puše.  Mnogima koji su na ivici egzistencije su im cigare važnije od hrane. 
Mada slažem se da treba da budu još skuplje, a i da se zabrane cigare po zatvorenim prostorima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #20 poslato: Jun 09, 2022, 07:55:43 posle podne »

I pored svih losih uticaja, prosecan covek, pa i profesionalni sportista pusi....
I ja sam nazalost pusio,ali vec skoro 10 godina otkako nisam zapalio,tako da mogu reci da sam ostavio cigarete.Da kazem nisam bio strastveni pusac,pusio sam nekih 8-10 cigareta na dan,znam nisam ni toliko trebao....A sto je najlosije navikao sam sam nekih 26-7 godina i pusio nekih desetak godina.Vise sam bio hobi pusac,ali ni to nije trebalo.Zuti prsti,los zadah,kasalj odmah ujutru cim ustanem,odeca koja se oseti na duvan,dim koji stipa oci.....jednom recju drago mi je sto sam prestao!!!!
Ali sto i Dusan kaze znam MNOOOGO njih koji su poznati sportisti,vrhunski sportisti i puse!!!!
Dobro je da si se rešio duvana. Nema tu ničeg dobrog. Sada ovi što puše elektronske cigare, misle da je to bolja opcija. Ima istraživanja koja pokazuju da je to i štetnije. U svakom slučaju nije ništa bolje od običnih cigara. Svi sastojci su štetni.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #19 poslato: Jun 09, 2022, 07:52:29 posle podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.
Postoje ljudi koji se razbole, pa nastave da puše. To je često i među pacijentima sa malignim bolestima. Recimo znam pacijente kojima je uklonjen grkljan, zbog kancera, pa onda puše na kanilu. A piju rakuju na nazogastričnu sondu, pošto moraju tako da se hrane neki period posle operacije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #18 poslato: Jun 09, 2022, 07:49:13 posle podne »

I pored svih losih uticaja, prosecan covek, pa i profesionalni sportista pusi....
To mi je oduvek bilo neshvatljivo da profesionalni sportisti puše. Stvaraju ružnu sliku o sebi, a daju i loš primer drugima. Treba da budu uzor svima i oličenje zdravog načina života.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3207


« Odgovor #17 poslato: Jun 09, 2022, 04:04:20 posle podne »

Tome se ne pristupa sa kritikom i lošim komentarima, potrebna je ozbiljna podrška i pomoć. I opet, ona čuvena, dobra volja!
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3207


« Odgovor #16 poslato: Jun 09, 2022, 04:03:11 posle podne »

Na žalost, skoro uvek, kod pravih zavisnika nijedan ekonomsko-socijalni momenat neće izazvati prestanak, jedino zdravstveni. Kod nekih na žalost ni to ne pomaže.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2022, 01:13:11 posle podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.

Skupe cigarete i zabrana pusenja u zatvorenim objektima binitekako uticalo na smanjenje konzumiranja istih.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2022, 02:16:23 posle podne »

I pored svih losih uticaja, prosecan covek, pa i profesionalni sportista pusi....
I ja sam nazalost pusio,ali vec skoro 10 godina otkako nisam zapalio,tako da mogu reci da sam ostavio cigarete.Da kazem nisam bio strastveni pusac,pusio sam nekih 8-10 cigareta na dan,znam nisam ni toliko trebao....A sto je najlosije navikao sam sam nekih 26-7 godina i pusio nekih desetak godina.Vise sam bio hobi pusac,ali ni to nije trebalo.Zuti prsti,los zadah,kasalj odmah ujutru cim ustanem,odeca koja se oseti na duvan,dim koji stipa oci.....jednom recju drago mi je sto sam prestao!!!!
Ali sto i Dusan kaze znam MNOOOGO njih koji su poznati sportisti,vrhunski sportisti i puse!!!!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3207


« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2022, 01:09:23 posle podne »

Dijabetes i osteoporoza su isto neki od neželjenih efekata.
Dijabetes
Pušenje uzrokuje dijabetes tipa 2, pri čemu je rizik od razvoja dijabetesa 30 do 40% veći kod aktivnih pušača nego kod nepušača. Pušenje takođe može pogoršati neka zdravstvena stanja povezana sa dijabetesom tipa 1, kao što je bolest bubrega.
Osteoporoza i menopauza
Pušenje je faktor rizika za osteoporozu i kod žena može dovesti do rane menopauze u poređenju sa nepušačima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3207


« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2022, 01:06:10 posle podne »

Evo još par info.
Katran je lepljiva supstanca koja oblaže vaša pluća kao čađ u dimnjaku.
Fenoli parališu i ubijaju ćelije nalik dlakama u vašim disajnim putevima. Ove ćelije čiste sluznicu vaših disajnih puteva i štite ih od infekcija.
Sićušne čestice duvanskog dima iritiraju grlo i pluća i izazivaju „pušački kašalj“. Zbog toga proizvodite više sluzi i oštećujete plućno tkivo.
Amonijak i formaldehid iritiraju oči, nos i grlo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3207


« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2022, 09:04:38 pre podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2022, 06:24:18 pre podne »

I pored svih losih uticaja, prosecan covek, pa i profesionalni sportista pusi....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.