TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:35:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49249 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #1526 poslato: Septembar 12, 2023, 06:44:46 posle podne »

Slušala sam danas prognostičko predviđanje nekih psihologa i psihijatara da je moguće da će se nove generacije zasiti golotinje, nemorala i rijalitija i da će se možda opet vratiti vreme hiperkontrole i strogih normi. U prilog tome ide i što se istorija stalno ponavlja tj razdoblja bluda i strogog morala.
Mozda ce i biti. U ovom trenutku deluje nezamislivo. Ali znajuci sta je sve bilo u istoriji ljudske civilizacije, onda verovatno ima istine u tome.
Pretpostavljalam da ima. Mislim nije da nije bilo niskomoralnih epoha.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1525 poslato: Septembar 12, 2023, 04:39:00 posle podne »

Slušala sam danas prognostičko predviđanje nekih psihologa i psihijatara da je moguće da će se nove generacije zasiti golotinje, nemorala i rijalitija i da će se možda opet vratiti vreme hiperkontrole i strogih normi. U prilog tome ide i što se istorija stalno ponavlja tj razdoblja bluda i strogog morala.
Voleo bih to da dozivim.Zasad mi je to nezamislivo,mada ima racije u tome sto kazes.
Da vidimo da li  cemo biti svedoci takvih drasticnih promena :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1524 poslato: Septembar 12, 2023, 04:37:57 posle podne »

Slušala sam danas prognostičko predviđanje nekih psihologa i psihijatara da je moguće da će se nove generacije zasiti golotinje, nemorala i rijalitija i da će se možda opet vratiti vreme hiperkontrole i strogih normi. U prilog tome ide i što se istorija stalno ponavlja tj razdoblja bluda i strogog morala.
Mozda ce i biti. U ovom trenutku deluje nezamislivo. Ali znajuci sta je sve bilo u istoriji ljudske civilizacije, onda verovatno ima istine u tome.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #1523 poslato: Septembar 11, 2023, 09:39:08 pre podne »

Slušala sam danas prognostičko predviđanje nekih psihologa i psihijatara da je moguće da će se nove generacije zasiti golotinje, nemorala i rijalitija i da će se možda opet vratiti vreme hiperkontrole i strogih normi. U prilog tome ide i što se istorija stalno ponavlja tj razdoblja bluda i strogog morala.
Voleo bih to da dozivim.Zasad mi je to nezamislivo,mada ima racije u tome sto kazes.
Nekako meni deluje potpuno logično kad sam to čula. E sad videćemo da li će biti ostvareno...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1522 poslato: Septembar 11, 2023, 08:22:01 pre podne »

Slušala sam danas prognostičko predviđanje nekih psihologa i psihijatara da je moguće da će se nove generacije zasiti golotinje, nemorala i rijalitija i da će se možda opet vratiti vreme hiperkontrole i strogih normi. U prilog tome ide i što se istorija stalno ponavlja tj razdoblja bluda i strogog morala.
Voleo bih to da dozivim.Zasad mi je to nezamislivo,mada ima racije u tome sto kazes.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #1521 poslato: Septembar 08, 2023, 03:38:47 posle podne »

Slušala sam danas prognostičko predviđanje nekih psihologa i psihijatara da je moguće da će se nove generacije zasiti golotinje, nemorala i rijalitija i da će se možda opet vratiti vreme hiperkontrole i strogih normi. U prilog tome ide i što se istorija stalno ponavlja tj razdoblja bluda i strogog morala.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1520 poslato: Septembar 08, 2023, 02:15:19 posle podne »

Isto kao kad su tridesetih godina proslog veka u americi pokusali da zabrane alkohol i sta im je to donelo?Jos je gore ispalo,dobili su Al Kaponea i ostale i opet im nije uspelo da minimalizuju koriscenje alkoholnih sredstva,stavise povecala se potrosnja samo zato sto je bilo zabranjeno...
Moguće je da ima istine u tome. Kad navikneš ljude na nešto pa im isto to naglo oduzmeš obično i bude takav efekat.
Nekako je to najgora situacija. Jer onda svi razmisljaju- bilo je legalno,a sada nije. E pa naci cemo nacin da to obezbedimo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1519 poslato: Septembar 08, 2023, 02:11:38 posle podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Mnogo puta ih na silu vode lekaru. Strašne su to situacije i za porodicu i za tu osobu.
Za oca nisam siguran,ali ja se cesto dvoumim da li sam ucinio pravu stvar?Da li je zbog mene umro?Nisam li ga prekasno odveo lekaru?Mada na ovo pitanje znam odgovor,jste bilo prekasno,ali kao sto sam vec naveo pre nisam bio u mogucnosti.
Osećaj kajanja je uvek tu. Ali treba da gledaš na stvar tako da si pokušao da nešto promeniš. Pošto neko na tvom mestu ne bi ništa preduzeo.
Ja to ne bih mogao i da mi nije otac u pitanju da ne ucinim nista.
E pa to je zato što si ti takav čovek. A kakvi sve ljudi postoje, ne bih ni da komentarišem. Ranije smo bili mnogo bolji da se međusobno pomažemo. U poslednje 2-3 decenije smo se potpuno promenili kao društvo u celini.

Potpuno smo se otudjili, prvenstveno od sebe, tako i od drugih...
Tako je. Ranije je sve bilo drugačije. Sada i u svojoj zgradi ne znamo ko su nam sve komšije. Ili ko živi u kući, ne zna ko se od novih komšija doselio nekoliko kuća dalje.

Nema veze sto ne znamo, ali prisutno ej to izbegavanje javljanja na hodniku/u liftu....
Jeste. Ziva istina. Na selu se i nepoznatom coveku javljaju. U zgradi se komsije cesto izbegavaju da se javljaju.
Kao da ih je blam javiti se.
Nekima kao da je ispod casti da se drugom jave. Deluju bas prepotentno.
E bas to a nije mi jasno zasto tako misle!
Gordost je cudna boljka :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1518 poslato: Septembar 08, 2023, 02:10:21 posle podne »

I sa tim se slazem,onda cu postaviti pitanje ovako:sta je uzrok tome sto su se medusobni odnosi ovako pogorsali?
Uh, to je dosta kompleksno pitanje, kamo sreće da neko ima odgovor na to... Mislim da sve skupa je uticalo- možda neke stvari u medijima koje se propagiraju najviše... Šta ti misliš?
Na to sam mislio,da su najvise krive medije kao i drustvene mreze,jer se tu kreiralo jedan svet koji za osnove ima nerealisticne standarde,ne zive u danasnjici,nego u tom svom kreiranom svetu koji veze nema sa stvarnoscu i stvarnim svetom,naprimer deca koja na kompjuteru igraju vise casova umesto da izadu sa drugovima i da se igraju takoreci uzivo.
Postojanje različitih medija je sa jedne strane izuzetno korisno. Međutim, sa druge strane je višestruko štetno, što si i sam naveo šta se sve dešava upravo zbog širenja pogrešnih slika o realnosti.

Razlicitih medija?
Kada kažem mediji, mislim na sve, od televizije do Interneta, društvenih mreža. Sve to skupa može biti i korisno i štetno. Sve zavisno od sadržaja.

Sve vise verujem u to da je vise stetno engo sto je korisno.
Sve zavisi.Recimo rezultate sa raznih bodi bilding,powerlifting,strongman takmicenja saznam preko njih ili neke "tajne" nekog strongmana,powerliftera,bodi bildera pre cu saznati,mozda i neke vaznije vesti dok ostalo i ne pratim.To je dobro kod drustvenih mreza da ce ti se to stalno ponavljati sto pratis/gledas pa ne moras da trazis. ;)
Uvek je bitno sta se trazi. Pa se lepo mogu naci i korisne informacije. Mada ja to uspevam za sada bez drustvenih mreza.
Super ako uspevas u tome,ti si zivi dokaz da se moze i bez toga samo je pitanje volje!
Jednostavno nikada nisam zeleo da otvaram profile na fejsu i instagramu. Strucni sadrzaj mogu lagano uvek da nadjem bez drustvenih mreza. Posto se takve informacije nalaze samo pretrazivanjem po netu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1517 poslato: Septembar 08, 2023, 02:08:02 posle podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Mnogo puta ih na silu vode lekaru. Strašne su to situacije i za porodicu i za tu osobu.
Za oca nisam siguran,ali ja se cesto dvoumim da li sam ucinio pravu stvar?Da li je zbog mene umro?Nisam li ga prekasno odveo lekaru?Mada na ovo pitanje znam odgovor,jste bilo prekasno,ali kao sto sam vec naveo pre nisam bio u mogucnosti.
Osećaj kajanja je uvek tu. Ali treba da gledaš na stvar tako da si pokušao da nešto promeniš. Pošto neko na tvom mestu ne bi ništa preduzeo.
Ja to ne bih mogao i da mi nije otac u pitanju da ne ucinim nista.
E pa to je zato što si ti takav čovek. A kakvi sve ljudi postoje, ne bih ni da komentarišem. Ranije smo bili mnogo bolji da se međusobno pomažemo. U poslednje 2-3 decenije smo se potpuno promenili kao društvo u celini.

Potpuno smo se otudjili, prvenstveno od sebe, tako i od drugih...
Tako je. Ranije je sve bilo drugačije. Sada i u svojoj zgradi ne znamo ko su nam sve komšije. Ili ko živi u kući, ne zna ko se od novih komšija doselio nekoliko kuća dalje.

Nema veze sto ne znamo, ali prisutno ej to izbegavanje javljanja na hodniku/u liftu....
Kad sam bio u americi na svetskom prvenstvu pa smo izasli na ulicu svako ti se javlja i to svako svakome.Meni je to bilo jako cudno,ali svidelo mi se.

Ok, ali u kom gradu?
Atlanta,Majami,Kolumbus,Las Vegas,Los Angeles,Key West....ovi su mi sad pali na pamet gde sam bio.Sigurno ima jos ali su manji gradovi ili nisu ostavili toliko jak utisak na mene kao ovi.
Vidim sada da si napisao gde si bio. Ja ti postavio pitanje gde si bio. I svuda su ljudi tako druzeljubivi i svima se javljaju?
Da,u tim krajevima sigurno.A i kad ti nesto nije jasno pa ih pitas onda ne gledaju na tebe kao na Marsovca nego ti pomazu.
Lepo je to. Nisam zamisljao da su tako prisni i da ostvare finu komunikaciju.
I ja sam se jako iznenadio,ali svidelo mi se.Osecao sam se tih dana dok sam bio tamo posebnim.A u stvari to je samo jedno obicno javljanje ali odmah imas bolju volju.
U pravu si. Dovoljno je neka tako mala i naizgled beznacajna stvar,pa da se covek oseca prijatno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #1516 poslato: Septembar 08, 2023, 02:06:42 posle podne »

I sa tim se slazem,onda cu postaviti pitanje ovako:sta je uzrok tome sto su se medusobni odnosi ovako pogorsali?
Uh, to je dosta kompleksno pitanje, kamo sreće da neko ima odgovor na to... Mislim da sve skupa je uticalo- možda neke stvari u medijima koje se propagiraju najviše... Šta ti misliš?
Na to sam mislio,da su najvise krive medije kao i drustvene mreze,jer se tu kreiralo jedan svet koji za osnove ima nerealisticne standarde,ne zive u danasnjici,nego u tom svom kreiranom svetu koji veze nema sa stvarnoscu i stvarnim svetom,naprimer deca koja na kompjuteru igraju vise casova umesto da izadu sa drugovima i da se igraju takoreci uzivo.
Postojanje različitih medija je sa jedne strane izuzetno korisno. Međutim, sa druge strane je višestruko štetno, što si i sam naveo šta se sve dešava upravo zbog širenja pogrešnih slika o realnosti.

Razlicitih medija?
Kada kažem mediji, mislim na sve, od televizije do Interneta, društvenih mreža. Sve to skupa može biti i korisno i štetno. Sve zavisno od sadržaja.
I od sadrzaja ali i od coveka.Recimo ko je odrastao i ima svoj cvrst stav onda ce njemu tesko utuviti u glavu medija da to ne treba tako raditi nego drugacije,ili da to kako on odgaja decu nije dobro itd....
Ko drži do pravih vrednosti, neće se pokolebati. Sada će neko pitati šta su prave vrednosti. Pa zna se. Određene moralne norme su uvek postojale. Nešto se i menjalo tokom vekova ljudske istorije.
Menjalo jeste,ali osnove su ostale.
Sigurno nije rijaliti sou visoko moralno nacelo.
Rijalitije ja bih zakonom zabranio!
Mada bi onda bilo jos interesantnije....
Zasto mislis? Onda bi prekrsili zakon i emitovali :)
Isto kao kad su tridesetih godina proslog veka u americi pokusali da zabrane alkohol i sta im je to donelo?Jos je gore ispalo,dobili su Al Kaponea i ostale i opet im nije uspelo da minimalizuju koriscenje alkoholnih sredstva,stavise povecala se potrosnja samo zato sto je bilo zabranjeno...
Da. Citao sam o prohibiciji. Najgore je kada se tako nesto zabrani,pa se situacija samo pogorsa.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #1515 poslato: Septembar 07, 2023, 04:31:15 posle podne »

Isto kao kad su tridesetih godina proslog veka u americi pokusali da zabrane alkohol i sta im je to donelo?Jos je gore ispalo,dobili su Al Kaponea i ostale i opet im nije uspelo da minimalizuju koriscenje alkoholnih sredstva,stavise povecala se potrosnja samo zato sto je bilo zabranjeno...
Moguće je da ima istine u tome. Kad navikneš ljude na nešto pa im isto to naglo oduzmeš obično i bude takav efekat.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1514 poslato: Septembar 07, 2023, 08:44:23 pre podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Mnogo puta ih na silu vode lekaru. Strašne su to situacije i za porodicu i za tu osobu.
Za oca nisam siguran,ali ja se cesto dvoumim da li sam ucinio pravu stvar?Da li je zbog mene umro?Nisam li ga prekasno odveo lekaru?Mada na ovo pitanje znam odgovor,jste bilo prekasno,ali kao sto sam vec naveo pre nisam bio u mogucnosti.
Osećaj kajanja je uvek tu. Ali treba da gledaš na stvar tako da si pokušao da nešto promeniš. Pošto neko na tvom mestu ne bi ništa preduzeo.
Ja to ne bih mogao i da mi nije otac u pitanju da ne ucinim nista.
E pa to je zato što si ti takav čovek. A kakvi sve ljudi postoje, ne bih ni da komentarišem. Ranije smo bili mnogo bolji da se međusobno pomažemo. U poslednje 2-3 decenije smo se potpuno promenili kao društvo u celini.

Potpuno smo se otudjili, prvenstveno od sebe, tako i od drugih...
Tako je. Ranije je sve bilo drugačije. Sada i u svojoj zgradi ne znamo ko su nam sve komšije. Ili ko živi u kući, ne zna ko se od novih komšija doselio nekoliko kuća dalje.

Nema veze sto ne znamo, ali prisutno ej to izbegavanje javljanja na hodniku/u liftu....
Jeste. Ziva istina. Na selu se i nepoznatom coveku javljaju. U zgradi se komsije cesto izbegavaju da se javljaju.
Kao da ih je blam javiti se.
Nekima kao da je ispod casti da se drugom jave. Deluju bas prepotentno.
E bas to a nije mi jasno zasto tako misle!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1513 poslato: Septembar 07, 2023, 08:43:49 pre podne »

I sa tim se slazem,onda cu postaviti pitanje ovako:sta je uzrok tome sto su se medusobni odnosi ovako pogorsali?
Uh, to je dosta kompleksno pitanje, kamo sreće da neko ima odgovor na to... Mislim da sve skupa je uticalo- možda neke stvari u medijima koje se propagiraju najviše... Šta ti misliš?
Na to sam mislio,da su najvise krive medije kao i drustvene mreze,jer se tu kreiralo jedan svet koji za osnove ima nerealisticne standarde,ne zive u danasnjici,nego u tom svom kreiranom svetu koji veze nema sa stvarnoscu i stvarnim svetom,naprimer deca koja na kompjuteru igraju vise casova umesto da izadu sa drugovima i da se igraju takoreci uzivo.
Postojanje različitih medija je sa jedne strane izuzetno korisno. Međutim, sa druge strane je višestruko štetno, što si i sam naveo šta se sve dešava upravo zbog širenja pogrešnih slika o realnosti.

Razlicitih medija?
Kada kažem mediji, mislim na sve, od televizije do Interneta, društvenih mreža. Sve to skupa može biti i korisno i štetno. Sve zavisno od sadržaja.

Sve vise verujem u to da je vise stetno engo sto je korisno.
Sve zavisi.Recimo rezultate sa raznih bodi bilding,powerlifting,strongman takmicenja saznam preko njih ili neke "tajne" nekog strongmana,powerliftera,bodi bildera pre cu saznati,mozda i neke vaznije vesti dok ostalo i ne pratim.To je dobro kod drustvenih mreza da ce ti se to stalno ponavljati sto pratis/gledas pa ne moras da trazis. ;)
Uvek je bitno sta se trazi. Pa se lepo mogu naci i korisne informacije. Mada ja to uspevam za sada bez drustvenih mreza.
Super ako uspevas u tome,ti si zivi dokaz da se moze i bez toga samo je pitanje volje!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1512 poslato: Septembar 07, 2023, 08:42:46 pre podne »

Osećaj kajanja je uvek tu. Ali treba da gledaš na stvar tako da si pokušao da nešto promeniš. Pošto neko na tvom mestu ne bi ništa preduzeo.
Ja se nadam da će ova priča i ovaj primer bar malo dopreti do ljudi i nešto promeniti.
I ja se iskreno nadam. Izuzetno emotivno i valjda će ukazati drugima kako se treba ponašati u takvim i sličnim situacijama.

A mozda neko zeli, a ne moze....
To je pitanje šta konkretno neko može da učini, a šta ne.

I sta moze po tebi?
Bar da na silu odvede osobu lekaru.
Često se dešava i da skoro na silu ih vode lekaru.
Znam. Secam se sa studija. Na silu i cesto i u pratnji policije.
Sreca pa je u mom slucaju nije doslo do toga.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.