TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:35:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49405 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #1301 poslato: Avgust 14, 2023, 05:29:20 posle podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
E da. To sam primetio. Imaju vec neki od ovih poremecaja,koje si navela. A onda posezu za alkoholom, cigarama ili nekim narkotikom.
Ali kako ne posezu za pravim pomocom?Za strucnu pomoc?Ili ako vec vidi da od alkohola,cigara i droge nema vajde kako onda ne zatrazi pravu pomoc.....
Nemaju dovoljno uvida. Zaista je to veoma teško objasniti.
Oni sami ne,ali okolina?
Najbliža okolina vrlo često toleriše kako ne bi ulazila u sukob. Kad već pređu neke granice onda tek tera na lečenje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #1300 poslato: Avgust 14, 2023, 05:10:45 posle podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Ne budi sigurna.Ja mislim da i to zavisi od coveka do coveka.Moj otac kada je bio trezan shvatao je,stavise on mi je objasnjavao sta se desava u takvim situacijama,jer je bio profesor biologije,ali dzabe jer je i onda pio....i cim je popio sasvim drugacija slika,kao da nije bio on.Dr.Jackill i Mr.Hide.
Nije to pravo shvatanje problema. Jedno je teoretsko znanje, drugo suštinsko razumevanje.
Ja mislim da je on i sustinu razumeo,kada je bio trezan i to me boli i najvise. :( :( :(
Ali kada se javi zavisnost,onda kontrola kao da vise nije u rukama te osobe. Bez obzira sto je svesna situacije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #1299 poslato: Avgust 14, 2023, 05:09:47 posle podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Jeste. Podsvest je cudo. Recimo i da razumemo kako neko moze to da uradi sa sopstvenim organizmom. Jer nije sve bas jednostavno.
Slazem se da nije jednostavno ali radi se o ZIVOTU!!!!
Mnogima od njih sopstveni zivot vise ne vredi. To je tragicno.
Upravo tako i ne znam sta ih je dovelo da tako razmisljaju!
Ne znam. Kao da zele da izvrse suicid. Ali ovde to ide postepeno unistavanje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #1298 poslato: Avgust 14, 2023, 05:08:42 posle podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Ne budi sigurna.Ja mislim da i to zavisi od coveka do coveka.Moj otac kada je bio trezan shvatao je,stavise on mi je objasnjavao sta se desava u takvim situacijama,jer je bio profesor biologije,ali dzabe jer je i onda pio....i cim je popio sasvim drugacija slika,kao da nije bio on.Dr.Jackill i Mr.Hide.
Ja sam na prakticnom delu ispita iz psihijatrije imao pacijenta koji je alkoholicar. Covek intelektualac, zavrsio filozofiju. Ali ne vredi, jednostavno se odao tome. A bio je tada trezan i sasvim smo fino komunicirali.
Bas tako kada je trezan mogao si sa njim jako lepo da pricas i bio je pun ideja,dobre volje i onda posle kada ga vidis u pijanom stanju totalno drugacija situacija,kao da je drugi covek u pitanju.... :( :( :(
Sigurno. Nazalost je najcesce tako. Problem i za tu osobu i za njenu okolinu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #1297 poslato: Avgust 14, 2023, 05:07:35 posle podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #1296 poslato: Avgust 14, 2023, 05:06:12 posle podne »

Da li se dosta sreces u praksi sa osobama koje imaju problem sa alkoholizmom?
Svaki dan ispred radnje u koju idemo kupovati... :D :D :D
Hahahah To sigurno. I ja to uvek vidjam. Crni humor.
Svakodnevno ali ne na taj način. 😅 Zaista mislim da je to mnogo veći problem nego što se zna o tome . U praksi se alkoholizam pokazao kao jedna od najčešćih bolesti.
Naravno. Samo sto mnogi to ne shvataju kao bolest. Treba mnogo vise da se uradi na ukazivanju stetnosti i alkohola i duvana.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1295 poslato: Avgust 14, 2023, 09:14:56 pre podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Upravo tako!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1294 poslato: Avgust 14, 2023, 09:14:03 pre podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Ne budi sigurna.Ja mislim da i to zavisi od coveka do coveka.Moj otac kada je bio trezan shvatao je,stavise on mi je objasnjavao sta se desava u takvim situacijama,jer je bio profesor biologije,ali dzabe jer je i onda pio....i cim je popio sasvim drugacija slika,kao da nije bio on.Dr.Jackill i Mr.Hide.
Nije to pravo shvatanje problema. Jedno je teoretsko znanje, drugo suštinsko razumevanje.
Ja mislim da je on i sustinu razumeo,kada je bio trezan i to me boli i najvise. :( :( :(
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1293 poslato: Avgust 14, 2023, 09:12:47 pre podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
E da. To sam primetio. Imaju vec neki od ovih poremecaja,koje si navela. A onda posezu za alkoholom, cigarama ili nekim narkotikom.
Ali kako ne posezu za pravim pomocom?Za strucnu pomoc?Ili ako vec vidi da od alkohola,cigara i droge nema vajde kako onda ne zatrazi pravu pomoc.....
Nemaju dovoljno uvida. Zaista je to veoma teško objasniti.
Oni sami ne,ali okolina?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1292 poslato: Avgust 14, 2023, 09:12:15 pre podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Jeste. Podsvest je cudo. Recimo i da razumemo kako neko moze to da uradi sa sopstvenim organizmom. Jer nije sve bas jednostavno.
Slazem se da nije jednostavno ali radi se o ZIVOTU!!!!
Mnogima od njih sopstveni zivot vise ne vredi. To je tragicno.
Upravo tako i ne znam sta ih je dovelo da tako razmisljaju!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1291 poslato: Avgust 14, 2023, 09:11:36 pre podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Ne budi sigurna.Ja mislim da i to zavisi od coveka do coveka.Moj otac kada je bio trezan shvatao je,stavise on mi je objasnjavao sta se desava u takvim situacijama,jer je bio profesor biologije,ali dzabe jer je i onda pio....i cim je popio sasvim drugacija slika,kao da nije bio on.Dr.Jackill i Mr.Hide.
Ja sam na prakticnom delu ispita iz psihijatrije imao pacijenta koji je alkoholicar. Covek intelektualac, zavrsio filozofiju. Ali ne vredi, jednostavno se odao tome. A bio je tada trezan i sasvim smo fino komunicirali.
Bas tako kada je trezan mogao si sa njim jako lepo da pricas i bio je pun ideja,dobre volje i onda posle kada ga vidis u pijanom stanju totalno drugacija situacija,kao da je drugi covek u pitanju.... :( :( :(
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1290 poslato: Avgust 14, 2023, 09:09:57 pre podne »

Zbog toga je i teško na kraju se samostalno odlučiti za traženje pomoći. Obično budu upućeni od strane porodice, prijatelja ili kolega
Bar je lakse,ako neko postoji da im ukaze na problem. Bolje receno, da ih natera da potraze psihijatrijsku pomoc.
Doslovno treba da ih nateras!Ja sam u pocetku nosio na silu da bi to kasnije preslo u naviku ne da nosam nego da ta osoba sama ide....
Pocetak je uvek najtezi. O cemu god da govorimo. Kasnije, kada se vide rezultati, onda sve bude lakse.
Najteze je doneti odluku da se nesto promeni,koliko sam ja primetio.Ostalo je sve puno lakse.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #1289 poslato: Avgust 13, 2023, 07:15:10 posle podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #1288 poslato: Avgust 13, 2023, 07:13:23 posle podne »

Baš zato što društvo u globalu je veoma tolerantno prema konzumaciji alkohola zato je bolest zavisnosti u porastu i zato su posledice sve ozbiljnije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #1287 poslato: Avgust 13, 2023, 07:12:24 posle podne »

Da li se dosta sreces u praksi sa osobama koje imaju problem sa alkoholizmom?
Svaki dan ispred radnje u koju idemo kupovati... :D :D :D
Hahahah To sigurno. I ja to uvek vidjam. Crni humor.
Svakodnevno ali ne na taj način. 😅 Zaista mislim da je to mnogo veći problem nego što se zna o tome . U praksi se alkoholizam pokazao kao jedna od najčešćih bolesti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.