TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:20:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49324 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #341 poslato: Oktobar 09, 2022, 09:03:14 posle podne »

Po meni je problem No 1 broj i popularnost Fast food kioska, restorana i slično. Toliko su sad popularni burgeri, pice i kojekakve palačinke da je to strašno.
Naravno. To je sada definitivno mnogima najlakše rešenje za neki obrok.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #340 poslato: Oktobar 09, 2022, 04:46:28 posle podne »

Po meni je problem No 1 broj i popularnost Fast food kioska, restorana i slično. Toliko su sad popularni burgeri, pice i kojekakve palačinke da je to strašno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #339 poslato: Oktobar 08, 2022, 08:15:07 posle podne »

Znate, to konkretno vezano za ispijanje alkoholnih pića je diskutabilno. Jer neki internisti bi rekli jedno piće dnevno je dozvoljeno i čak pomaže organizmu, a više od toga ne. A onda bi psihijatri rekli pa ta osoba je alkoholičar. To je za diskusiju. Koliko i šta je dozvoljeno i koliko će nešto biti korisno ili štetno za organizam. Voleo bih da mnogi prestanu da piju, kao što treba da prestanu i da puše, ali je potrebno mnogo snage za to, a i mnogi će nalaziti razna opravdanja zašto to rade i da u stvari sve drže pod kontrolom.

Tu nam je it reci otrov o kom niko ne prica- secer.
Šećer je problem broj 1 u nastanku mnogih bolesti, za koje su ranije optuživali zasićene masti. Zasićene masti su dokazane da su zdrave, a znamo kako su nekada na selu odrastali, uz svinjsku mast namazanu na parče hleba uz malo tucane paprike. To je zdravo detinjstvo. A ne gazirani sokovi, sendviči sa trafike i da ne komentarišem šta se sve još nezdravo konzumira.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #338 poslato: Oktobar 08, 2022, 03:31:30 posle podne »

Niko se ne može apsolutno uklopiti u određenu definiciju ali ako ljudi ne shvate značaj i upozorenje definicije na vreme vrlo brzo postanu deo nje.

Nekako se ovde ne bih slozio. Jer znam ljude koji piju u smislu dva-tri puta nedeljno po casicu dve necega, a neko vreme nista, pa opet ( ne racunajuci proslave) i one koji piju svakoga dana tipa 1l alkohola.....Meni to prosto nije isto i pradigma mi nije ista.
Većina ljudi se ne slaže dok ne postane svesna da ima bar jednu posledicu češćeg ispijanja alkohola. U najmanju ruku s vremena na vreme ih muči gorušica i skoče transaminaze u krvi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #337 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:08:24 pre podne »

Znate, to konkretno vezano za ispijanje alkoholnih pića je diskutabilno. Jer neki internisti bi rekli jedno piće dnevno je dozvoljeno i čak pomaže organizmu, a više od toga ne. A onda bi psihijatri rekli pa ta osoba je alkoholičar. To je za diskusiju. Koliko i šta je dozvoljeno i koliko će nešto biti korisno ili štetno za organizam. Voleo bih da mnogi prestanu da piju, kao što treba da prestanu i da puše, ali je potrebno mnogo snage za to, a i mnogi će nalaziti razna opravdanja zašto to rade i da u stvari sve drže pod kontrolom.

Tu nam je it reci otrov o kom niko ne prica- secer.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #336 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:07:11 pre podne »

Niko se ne može apsolutno uklopiti u određenu definiciju ali ako ljudi ne shvate značaj i upozorenje definicije na vreme vrlo brzo postanu deo nje.

Nekako se ovde ne bih slozio. Jer znam ljude koji piju u smislu dva-tri puta nedeljno po casicu dve necega, a neko vreme nista, pa opet ( ne racunajuci proslave) i one koji piju svakoga dana tipa 1l alkohola.....Meni to prosto nije isto i pradigma mi nije ista.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #335 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:05:19 pre podne »

Povremeno se moze piti. Ali razumem i da su nekada definicije diskutabilne, konkretno sada po pitanju alkoholizma- koja kolicina i koliko dugo se pije.
To povremeno je sirok pojam.
Mozda tebi povremeno znaci mesecno jednom,a Dusanu nedeljno jednom.Nije svejedno.Zato postoje definicije.Naravno ova vremena sam naveo samo kao primer.

Upravo tako, to je relativan pojam sta je povremeno kome....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #334 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:04:43 pre podne »

Ja mislim da se onda drzi pod kontrolom ako se ne pije.
Sredina igra mnogo veliku ulogu u kulturi pijenja, pa je nekad teško NE PITI. Zbog toga mnogo zavisi i od karaktera.
Na žalost niko za sebe neće reći da ima grešku i karakteri i da ne ume da pije.
Ako neko ne ume da pije onda definitivno nikako ne piti.
Izuzeci umeju da uspostave kontrolu.
Znam da je sredina najbolje resenje,ali ja vise funkcionisem ako totalno ne koristim.Tako sam i cigarete ostavio.Sa jednog dana na drugi,nema smanjivanja,pa lepljenje onih nikotinskih flastera itd nego ili jesi ili nisi lav.

Da, osim ako nisi ti inicijator. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #333 poslato: Oktobar 08, 2022, 09:03:16 pre podne »

    Postoji svakodnevni i periodični alkoholizam. Periodični alkoholizam može biti:
    • vikend opijanje
    • opijanje u vreme plate
    Opijanje u posebnim prilikama
    Menadžersko opijanje itd...

A kada ti naprosto dodje da popijes casicu-dve necega? Nebitno koji dan. U sta se to svrtstava? :D
Ako je to mnogo velika retkost, tipa par puta u životu- normalno je. Ako se to dešava ne toliko retko onda osoba dobro treba da se zapita zašto to radi. Koju napetost smiruje alkoholom..??

Svakodnevnog zivota? :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #332 poslato: Oktobar 07, 2022, 08:06:05 posle podne »

Znate, to konkretno vezano za ispijanje alkoholnih pića je diskutabilno. Jer neki internisti bi rekli jedno piće dnevno je dozvoljeno i čak pomaže organizmu, a više od toga ne. A onda bi psihijatri rekli pa ta osoba je alkoholičar. To je za diskusiju. Koliko i šta je dozvoljeno i koliko će nešto biti korisno ili štetno za organizam. Voleo bih da mnogi prestanu da piju, kao što treba da prestanu i da puše, ali je potrebno mnogo snage za to, a i mnogi će nalaziti razna opravdanja zašto to rade i da u stvari sve drže pod kontrolom.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #331 poslato: Oktobar 07, 2022, 04:28:21 posle podne »

Niko se ne može apsolutno uklopiti u određenu definiciju ali ako ljudi ne shvate značaj i upozorenje definicije na vreme vrlo brzo postanu deo nje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #330 poslato: Oktobar 07, 2022, 12:40:39 posle podne »

Povremeno se moze piti. Ali razumem i da su nekada definicije diskutabilne, konkretno sada po pitanju alkoholizma- koja kolicina i koliko dugo se pije.
To povremeno je sirok pojam.
Mozda tebi povremeno znaci mesecno jednom,a Dusanu nedeljno jednom.Nije svejedno.Zato postoje definicije.Naravno ova vremena sam naveo samo kao primer.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #329 poslato: Oktobar 07, 2022, 12:38:30 posle podne »

Ja mislim da se onda drzi pod kontrolom ako se ne pije.
Sredina igra mnogo veliku ulogu u kulturi pijenja, pa je nekad teško NE PITI. Zbog toga mnogo zavisi i od karaktera.
Na žalost niko za sebe neće reći da ima grešku i karakteri i da ne ume da pije.
Ako neko ne ume da pije onda definitivno nikako ne piti.
Izuzeci umeju da uspostave kontrolu.
Znam da je sredina najbolje resenje,ali ja vise funkcionisem ako totalno ne koristim.Tako sam i cigarete ostavio.Sa jednog dana na drugi,nema smanjivanja,pa lepljenje onih nikotinskih flastera itd nego ili jesi ili nisi lav.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #328 poslato: Oktobar 06, 2022, 09:46:13 posle podne »

Povremeno se moze piti. Ali razumem i da su nekada definicije diskutabilne, konkretno sada po pitanju alkoholizma- koja kolicina i koliko dugo se pije.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #327 poslato: Oktobar 06, 2022, 07:41:12 posle podne »

    Postoji svakodnevni i periodični alkoholizam. Periodični alkoholizam može biti:
    • vikend opijanje
    • opijanje u vreme plate
    Opijanje u posebnim prilikama
    Menadžersko opijanje itd...

A kada ti naprosto dodje da popijes casicu-dve necega? Nebitno koji dan. U sta se to svrtstava? :D
Ako je to mnogo velika retkost, tipa par puta u životu- normalno je. Ako se to dešava ne toliko retko onda osoba dobro treba da se zapita zašto to radi. Koju napetost smiruje alkoholom..??
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 18 upita.