TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 04:24:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 50350 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #446 poslato: Novembar 14, 2022, 05:57:16 posle podne »

Opravdanje alkoholizma je opravdanje bolesti. Dokle god ne promenimo stav, sve će više biti ljudi sa zdravstvenim i mentalnim problemima. Mislim da ovde zaista treba biti rigorozan.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #445 poslato: Novembar 14, 2022, 05:56:10 posle podne »

Ne postoji opravdanje koje će navesti čoveka da ugrožava svoj život. Smatram da je suvišno nalaziti opravdanja zašto se trujemo, stvaramo zavisnosti i bivamo agresivni. Na taj način možemo naći opravdanje za sve agresije usmerene i prema sebi i prema drugima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #444 poslato: Novembar 14, 2022, 05:56:05 posle podne »


To je Dusane kao da si rekao da recimo Bond je manje stetan od Marlboroa jer ima manje nikotina i katrana u sebi,tako da je ok da pusim Bond.NE,nikako nije bolje,isto tako i kod alkohola,ni 4,5% ne bi trebalo!

Ne slazem se sa tobom. Pogotovo ne za alkohol. A sto se cigareta tice, evidentna je razloka u kvalitetu cigareta. Pa ako neko vec puse, anravno da je bolje ako pusi kvalitetnije.
Nisam mislio na kvalitet cigareta,nego sam uporedio cigare sa vecim postotkom nikotina sa manjim isto kao sto si ti radio sa alkoholom,da jedno sadrzi manje i onda je to u redu,a drugi koji sadrzi veci posto alkohola to nije u redu.E pa ja mislim da ni jedno ni drugo nije u redu kako sa alkoholom tako i sa cigaretama!
[/quote]

Ok, naravno, imamo razlicite stavove.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #443 poslato: Novembar 14, 2022, 05:55:00 posle podne »


Često ne može da se bira posao, ali opet nije ni rešenje da se neko opija zbog toga ili zbog nekih drugih problema u životu. Lepo se kaže da rešenje nije na dnu čaše.

Naravno da nije, ali neki ljudi jednostavno ne znaju kako da izadju na kraj sa stresom.....ne pravdam, samo kazem.
Ja bih rekao da 90% u Srbiji oseca tako i opet ne poseze za casom....
[/quote]

Mozda ne posezu za casom, mozda za lekovima, mozda varaju partnere, mozda vicu na decu....?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #442 poslato: Novembar 14, 2022, 05:53:14 posle podne »


Ne,nego je lakse naci izgovore i ne baviti se time nego suociti se sa problemom i proraditi na sebi.

Da li mislis da svaki covek na ovoj planeti moze da se bavi sobom i radi na sebi?
Ja mislim da ako postoji volja onda moze!
[/quote]

Ako psotoji volja. Gde su ljudi koji zive u pukoj egzistenciji, oni koji nemaju kapacitet da to vide i slicni?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #441 poslato: Novembar 13, 2022, 09:00:46 posle podne »


To je Dusane kao da si rekao da recimo Bond je manje stetan od Marlboroa jer ima manje nikotina i katrana u sebi,tako da je ok da pusim Bond.NE,nikako nije bolje,isto tako i kod alkohola,ni 4,5% ne bi trebalo!

Ne slazem se sa tobom. Pogotovo ne za alkohol. A sto se cigareta tice, evidentna je razloka u kvalitetu cigareta. Pa ako neko vec puse, anravno da je bolje ako pusi kvalitetnije.
[/quote]
Nisam mislio na kvalitet cigareta,nego sam uporedio cigare sa vecim postotkom nikotina sa manjim isto kao sto si ti radio sa alkoholom,da jedno sadrzi manje i onda je to u redu,a drugi koji sadrzi veci posto alkohola to nije u redu.E pa ja mislim da ni jedno ni drugo nije u redu kako sa alkoholom tako i sa cigaretama!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #440 poslato: Novembar 13, 2022, 08:58:34 posle podne »


Ne,nego je lakse naci izgovore i ne baviti se time nego suociti se sa problemom i proraditi na sebi.

Da li mislis da svaki covek na ovoj planeti moze da se bavi sobom i radi na sebi?
[/quote]
Ja mislim da ako postoji volja onda moze!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #439 poslato: Novembar 13, 2022, 08:58:00 posle podne »


Često ne može da se bira posao, ali opet nije ni rešenje da se neko opija zbog toga ili zbog nekih drugih problema u životu. Lepo se kaže da rešenje nije na dnu čaše.

Naravno da nije, ali neki ljudi jednostavno ne znaju kako da izadju na kraj sa stresom.....ne pravdam, samo kazem.
[/quote]
Ja bih rekao da 90% u Srbiji oseca tako i opet ne poseze za casom....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #438 poslato: Novembar 13, 2022, 06:34:11 posle podne »


To je Dusane kao da si rekao da recimo Bond je manje stetan od Marlboroa jer ima manje nikotina i katrana u sebi,tako da je ok da pusim Bond.NE,nikako nije bolje,isto tako i kod alkohola,ni 4,5% ne bi trebalo!
[/quote]

Ne slazem se sa tobom. Pogotovo ne za alkohol. A sto se cigareta tice, evidentna je razloka u kvalitetu cigareta. Pa ako neko vec puse, anravno da je bolje ako pusi kvalitetnije.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #437 poslato: Novembar 13, 2022, 06:33:02 posle podne »


Ne,nego je lakse naci izgovore i ne baviti se time nego suociti se sa problemom i proraditi na sebi.
[/quote]

Da li mislis da svaki covek na ovoj planeti moze da se bavi sobom i radi na sebi?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #436 poslato: Novembar 13, 2022, 06:32:09 posle podne »


Često ne može da se bira posao, ali opet nije ni rešenje da se neko opija zbog toga ili zbog nekih drugih problema u životu. Lepo se kaže da rešenje nije na dnu čaše.
[/quote]

Naravno da nije, ali neki ljudi jednostavno ne znaju kako da izadju na kraj sa stresom.....ne pravdam, samo kazem.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #435 poslato: Novembar 03, 2022, 12:26:46 posle podne »

Čak je sponzor jednog humanitarnog basket turnira bila vodka.
A da, sponzori svih festivala i većine velikih humanitarnih događaja je alkohol.
Bas vodka ili smirnoff ice npr?
I jedan i drugi su alkohol ne?
Da, ali 4.5% i 40% alkohola ipak nije isto.
To je Dusane kao da si rekao da recimo Bond je manje stetan od Marlboroa jer ima manje nikotina i katrana u sebi,tako da je ok da pusim Bond.NE,nikako nije bolje,isto tako i kod alkohola,ni 4,5% ne bi trebalo!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #434 poslato: Novembar 03, 2022, 12:25:00 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)
Neki roditelji pokušavaju da svoje neostvarene želje ostvare preko svoje dece, što naravno da nije u redu. Onda deca budu nezadovoljna. Svako je ličnost za sebe i treba ga pustiti da sam izabere čime će se baviti.

I takvih slucajeva znam milion, i u sportu i u drugim poljima....sopstvene komplekse lece na deci..
Stvarno je žalosno, zbog tih ljudi, jer će ceo život biti nezadovoljni. Ne kažem da je posao nešto najvažnije u životu. Ali ipak je to nešto čemu posvećujemo veliki deo života. Ako neko radi nešto što mu nije bio izbor, već su mu roditelji nametnuli, onda će sigurno biti nesrećan.

Vecina ljudi se ne pronalazi u onome sto radi, ali da- ako te je tek enko primorao na nesto, tek je onda problem.
Istina je. Mnogi obavljaju neki posao, jer su uspeli nekako da se zaposle, a totalno su nezadovljni konkretnim poslom, koji ih uopšte ne ispunjava.

Bas tako, a najgore sto ljudi ne znaju sta bi ih usrecilo....
Pa onda odmah moraju da pribegnu alkoholu i to ce ih usreciti....umesto da se fokusiraju na to da promene posao,radno mesto itd,da prorade na sebi da bi bili srecniji,uspesniji....ne najlakse je pribeci se alkoholu i svaliti krivicu na drugog...

To lepo zvuci, ali u robovlasnickom drustvu ili ne mogu ili prosto nemaju kapacitet da se bave time.
Ne,nego je lakse naci izgovore i ne baviti se time nego suociti se sa problemom i proraditi na sebi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #433 poslato: Novembar 01, 2022, 08:32:14 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)
Neki roditelji pokušavaju da svoje neostvarene želje ostvare preko svoje dece, što naravno da nije u redu. Onda deca budu nezadovoljna. Svako je ličnost za sebe i treba ga pustiti da sam izabere čime će se baviti.

I takvih slucajeva znam milion, i u sportu i u drugim poljima....sopstvene komplekse lece na deci..
Stvarno je žalosno, zbog tih ljudi, jer će ceo život biti nezadovoljni. Ne kažem da je posao nešto najvažnije u životu. Ali ipak je to nešto čemu posvećujemo veliki deo života. Ako neko radi nešto što mu nije bio izbor, već su mu roditelji nametnuli, onda će sigurno biti nesrećan.

Vecina ljudi se ne pronalazi u onome sto radi, ali da- ako te je tek enko primorao na nesto, tek je onda problem.
Istina je. Mnogi obavljaju neki posao, jer su uspeli nekako da se zaposle, a totalno su nezadovljni konkretnim poslom, koji ih uopšte ne ispunjava.

Bas tako, a najgore sto ljudi ne znaju sta bi ih usrecilo....
Pa onda odmah moraju da pribegnu alkoholu i to ce ih usreciti....umesto da se fokusiraju na to da promene posao,radno mesto itd,da prorade na sebi da bi bili srecniji,uspesniji....ne najlakse je pribeci se alkoholu i svaliti krivicu na drugog...

To lepo zvuci, ali u robovlasnickom drustvu ili ne mogu ili prosto nemaju kapacitet da se bave time.
Često ne može da se bira posao, ali opet nije ni rešenje da se neko opija zbog toga ili zbog nekih drugih problema u životu. Lepo se kaže da rešenje nije na dnu čaše.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #432 poslato: Novembar 01, 2022, 12:25:58 posle podne »

4 i 40 promila nije isto za nekog ko prvi put pije ali za nekog ko češće pije je isto, ne postoji izgovor za alkohol.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.