TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:36:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NEKOLIKO SAVETA ZA BRŽI OPORAVAK  (Pročitano 4092 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #47 poslato: Jul 23, 2022, 08:48:00 posle podne »

Meni se npr dešava tokom nedelje da spavam 5-6 h ali gledam onda vikendom da to nadomestim sa 7-8 sati sna. Ovako često nemam decidan raspored zbog nepredvidive prirode posla. Spontano ređam prijoritete i strpljivo jednu po jednu obavezu rešavam pa šta koliko stignem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Jul 23, 2022, 08:24:47 pre podne »

Sto se suplementacije tice uzimam vitamine B,C,D, multivitamin,koenzym Q10,omegu,i sve sto je za regeneraciju.
Naravno i meni se desava da drugacije treniram,zavisno od obaveza,ali se trudim da ovako treniram u 90% slucajeva.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #45 poslato: Jul 22, 2022, 09:26:36 posle podne »

Dovoljno sna je bitno za oporavak. Stalno se o tome govori. To koliko je nekome dovoljno sna je individualna stvar.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #44 poslato: Jul 22, 2022, 08:33:42 posle podne »

To su odlična iskustva. Nadam se da će i drugi podeliti svoje organizacije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #43 poslato: Jul 22, 2022, 08:19:38 pre podne »

Kod mene nema plana treninga. Jednostavno prilagođavam se prvo ljudima sa kojima radim privatno, pa tek onda sebi. Svakako dan mi je ispunjen, mozda i preispunjen. Ali na kraju dana, kada uspijes u svemu, nekako osjetis zadovoljstvo i motivaciju za naredni dan.

Od suplementacije koristim gotovo sve ono što pomaže kod regeneracije. To mi dosta pomaže. Ali san je ipak najvažnija karika u čitavom lancu. Sa njim sve počinje i završava se.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Jul 22, 2022, 07:29:46 pre podne »

Ja obicno imam oko 6 sati sna,cesto legnem oko 00:00 a ustajem u 6 ili najkasnije u 06:30.Ja funkcionisem tako sto 2 dana treniram,pa sreda odmaram i opet 2 dana treniram,ako se bas osecam odmoreno ili bolje receno ne previse umorno onda treniram i subotu prepodne po mogucnosti i onda vikend moze da pocne i regeneracija i odmaranje i psihicki i fizicki.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #41 poslato: Jul 21, 2022, 10:05:29 posle podne »

Tajming treninga je takodje bitan po putanju oporavka. Ja često treniram jako kasno  noću jer imam puno obaveza u toku dana. Idealno bi bilo to raditi u periodu od 16-18h

Mada sve he svakako stvar navike. Poznajem ljude koji treniraju svako jutro u 6 ujutru.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja treniram u 18 casova isto zbog obaveza,a ranije kada sam radio kao obezbedenje trenirao sam kad sam stigao i ujutru i popodne i uvece.
Sada najnoviji trend je oko  4-5 sati ujutru,kazu isto zbog obaveza.Ja toliko rano nikad ne bih mogao.
Mogao bi, ali bi bilo jako teško prvih mjesec dana. Kada bi ti neko rekao tad ili nikad, sigurno bi našao način


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ako bi mi neko pretio sa pistoljem u ruci da moram da biram tad ili nikad onda bih naravno mogao,jer je ljudsko telo cudo navikne se na sve,ali ne bih voleo da me neko primora na to. ;D ;D ;D
Da, apsolutno. I ja sam imam mogućnost ujutru u 8 ili uveče u 9 da treniram, ja izaberem noću u 9, iako znam da je manje poželjna opcija iz ugla Bio ritma.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Kada uspes da zaspis?
Često sam pod uticajem nedovoljnog sna na moju žalost. Jednostavno sam u tom nekom periodu kada sam jako zauzet svime i svacime. Tako da rijetko kad sebi mogu da priustim 7-8h sna. Ali opet se držim


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Pa ok. Neki ljudi jednostavno funkcionisu najnormalnije sa toliko sna.
Ja sam malo ljubomlran na to jer meni 8 treba.
Na žalost nije dovoljno. Konkretno svoj organizam sam istrenirao da moze na 4-5h sna nekih 3-4 dana. Sa sve jakim treninzima i privatnim obavezama. Konkretno u mom slučaju sam na tri strane trenutno. Dan mi počinje u pola 5 ujutru a završava se obično  oko 00:00. Nekad i kasnije.

To je jako malo sna. Momenat kada osjetim da je dosta je onda kada mozak kasni sa obradom informacija. To najbolje primijetim jer koristim strani jezik gotovo čitav dan. Dodje jednostavno do toga da riječi putuju do mene večno. TAD uzimam obavezno jedan dan bez ikakvih obaveza. Kompletna regenracija po pitanju spavanja. Od fizičke aktivnosti samo šetnja kroz šumu. Telefon i TV ne koristim, čitam knjigu, slušam klasičnu muziku i ljeti odem  obično na plivanje. Hladna kupka i gotovo sam spreman za još 3-4 dana akcije ako sve odradim kako treba

Ne preporučujem nikom, uvijek je bolje imati 7-8h sna, ali život van Balkana je nešto sasvim drugo ako zelis da uspijes. Tako da, ja se vodim onom da ako sada radim puno, kada sam u najbolje godine, kasnije cu raditi manje, kada budem u nekim srednjima (nadam se)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #40 poslato: Jul 21, 2022, 08:42:48 posle podne »

Samo da smo posveceni svakom aspektu zivota i onda je sve lako. Naravno to samo uz dobru organizovanost.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #39 poslato: Jul 21, 2022, 06:53:44 posle podne »

Pa sad.. da li je veći prioritet uredan san i zdrav socijalni život ili posao, trening i dr obaveze...?

Zasto si razdvojila te stvari u dve grupe uopste?
Zato što ih ljudi u svakodnevnom životu najčešće razdvajaju. Ili budu ambiciozni i stalno jure negde ili hedonisti više okrenuti uživanju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #38 poslato: Jul 21, 2022, 07:37:01 pre podne »

Moje je misljenje da sa dobrom organizacijom sve se moze postici samo je pitanje volje.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #37 poslato: Jul 21, 2022, 06:30:53 pre podne »

Pa sad.. da li je veći prioritet uredan san i zdrav socijalni život ili posao, trening i dr obaveze...?

Zasto si razdvojila te stvari u dve grupe uopste?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #36 poslato: Jul 20, 2022, 12:11:27 posle podne »

Ima i onih koji jednu stvar ne mogu da obave u toku dana, a znam ljude koji uspevaju mnoge stvari da završe u toku dana. Da li nešto trpi, u smislu privatan ili poslovni život, to je posebno pitanje. Pa u nekom periodu trpi jedno ili drugo, u zavisnosti od trenutnih prioriteta koje imamo. U svakom slučaju, mislim da treba imati dosta dobru organizaciju. Nije svako ni vešt u tome.
Lepo rečeno. To možemo primeniti u svim temama.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #35 poslato: Jul 19, 2022, 03:13:49 posle podne »

Ima i onih koji jednu stvar ne mogu da obave u toku dana, a znam ljude koji uspevaju mnoge stvari da završe u toku dana. Da li nešto trpi, u smislu privatan ili poslovni život, to je posebno pitanje. Pa u nekom periodu trpi jedno ili drugo, u zavisnosti od trenutnih prioriteta koje imamo. U svakom slučaju, mislim da treba imati dosta dobru organizaciju. Nije svako ni vešt u tome.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #34 poslato: Jul 19, 2022, 11:57:50 pre podne »

Pa sad.. da li je veći prioritet uredan san i zdrav socijalni život ili posao, trening i dr obaveze...?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #33 poslato: Jul 19, 2022, 06:48:26 pre podne »

Taman možete napisati i kako uspevate sve da postignete i organizujte se. Mnogi ljudi postavljaju pitanje kako raditi, završiti privatne obaveze, imati socijalni život i pored svega toga biti u formi i fit...

Samo dve stvari imam da kazem na to pitanje:  prioriteti i organizacija.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.