TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:40:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 22 pravila za srećan život  (Pročitano 13631 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #336 poslato: Novembar 13, 2022, 06:36:28 posle podne »

Sve i da neko negira probleme smatram da bi trebao otići da bi bolje upoznao sebe.
Ja mislim da je ovde veci problem sto ljudi ni ne shvacaju da imaju problem,tek kada je vec kasno.

A neki mozda ni tada.
Opste je poznato da ljudi sami izazivaju vecinu bolesti....i sve je pvoezano.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #335 poslato: Novembar 13, 2022, 06:35:50 posle podne »

Zaista ne vidim zašto je i dalje ljudima toliki problem ići na psihoterapiju, to je vrlo dobra stvar...
Zato jer se kod nas smatra da nisi budala da ides psihijatru....to nije moje misljenje i ne slazem se sa time,ja sam zagovornik toga da se treba obratiti psihijatru jer ti on/ona moze pomoci i u svakodnevnom zivotu/problemima kao i u sportskoj karijeri!

Tako je. Ako ides na terapiju- nisi normalan.Otprilike se tako tretira. A ljudi ne kontaju da je terapija za svakoga i da je definitivno bolja investicija od patika.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #334 poslato: Novembar 03, 2022, 08:46:26 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #333 poslato: Novembar 03, 2022, 12:21:46 posle podne »

Sve i da neko negira probleme smatram da bi trebao otići da bi bolje upoznao sebe.
Ja mislim da je ovde veci problem sto ljudi ni ne shvacaju da imaju problem,tek kada je vec kasno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #332 poslato: Novembar 03, 2022, 12:20:44 posle podne »

Zaista ne vidim zašto je i dalje ljudima toliki problem ići na psihoterapiju, to je vrlo dobra stvar...
Zato jer se kod nas smatra da nisi budala da ides psihijatru....to nije moje misljenje i ne slazem se sa time,ja sam zagovornik toga da se treba obratiti psihijatru jer ti on/ona moze pomoci i u svakodnevnom zivotu/problemima kao i u sportskoj karijeri!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #331 poslato: Novembar 01, 2022, 08:34:10 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Nije. Ali su potrebne i višemesečne intenzivne psihoterapije. A i to ne želi svako da radi.

Postoje i slcuajevi da i nakon terapije, ljudi jednostavno od traume ne mogu da spavaju. To ej proverena informacija.
Verujem ti. Nije to ništa neobično.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #330 poslato: Novembar 01, 2022, 12:24:16 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Nije. Ali su potrebne i višemesečne intenzivne psihoterapije. A i to ne želi svako da radi.

Postoje i slcuajevi da i nakon terapije, ljudi jednostavno od traume ne mogu da spavaju. To ej proverena informacija.
To je onda vrlo delikatan slučaj koji ne treba navoditi kao merodavan i svakodnevan.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #329 poslato: Oktobar 31, 2022, 08:50:19 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Nije. Ali su potrebne i višemesečne intenzivne psihoterapije. A i to ne želi svako da radi.

Postoje i slcuajevi da i nakon terapije, ljudi jednostavno od traume ne mogu da spavaju. To ej proverena informacija.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #328 poslato: Oktobar 31, 2022, 08:49:14 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Na kakve traume tačno misliš?

Raznorazne, nasilje, rat, itd.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #327 poslato: Oktobar 31, 2022, 08:13:24 posle podne »

Upravo tako. Naročito bih izdvojio psihoanalizu kao značajnu metodu psihijatrije.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #326 poslato: Oktobar 31, 2022, 07:47:11 posle podne »

Sve i da neko negira probleme smatram da bi trebao otići da bi bolje upoznao sebe.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #325 poslato: Oktobar 31, 2022, 07:46:06 posle podne »

Zaista ne vidim zašto je i dalje ljudima toliki problem ići na psihoterapiju, to je vrlo dobra stvar...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #324 poslato: Oktobar 30, 2022, 08:55:06 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?

Znam jednog koji zbog hronicne insomnie konzumira.
Treba psihijatar da otkrije uzroke insomnije. Verujem da bi ta osoba mogla možda i da prestane sa konzumiranjem sedativa, ako bi se psihijatrijskom analizom došlo do pravih uzroka insomnije i rešili odgovarajućom psihoterapijom.

Nije bas tako jednostavno u slucajevima ozbiljnih trauma.
Nije. Ali su potrebne i višemesečne intenzivne psihoterapije. A i to ne želi svako da radi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #323 poslato: Oktobar 30, 2022, 06:55:09 posle podne »

Mislim da zavisi ko sa kakvim rasterećenjem pristupa treningu.
Maximalno se slazem,ali ako ti je nesto hobi i radis zato sto volis onda bi trebao da te rastereti a ne da te optereti.Ako te trening opterecava onda ne bi trebalo trenirati.
Mislim da je ljubav i užitak u tome ključno. Naravno može se desiti da čovek krene da pregoreva posle određenog vremena, zato treba slušati sebe.
To svakako,u svemu treba slusati svoj organizam,i sto se treninga tice i sto se suplementacije tice i sto se ishrane tice,uvek treba slusati telo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27375


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #322 poslato: Oktobar 30, 2022, 06:52:47 posle podne »

Koliko često sportisti primenjuju sedative? Imate neka svoja iskustva ili znate druge sportiste, koji ih često konzumiraju?
Ovo je jako dobro pitanje. To baš i mene interesuje.
Isto mislim da ih ima u solidnom broju jer su profi sportisti često anksiozni.
Verujem i ja. Ali me interesuje kako izlaze na kraj u svim stresnim situacijama. Verovatno da koriste i neke suplemente, kao što je Ašvaganda, koja smanjuje kortizol. Mada sigurno da se dosta koriste i sedativi.

Mislim da je do mindseta.
I ja mislim.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.175 sekundi sa 17 upita.