TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:47:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ramenu  (Pročitano 1521 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Mart 15, 2023, 05:28:03 posle podne »

Ja lično  sam imao dosta povreda ali sve sam rešavao tako što ssm smanjivao drastično kilaže.
Na primer ako me bole grudi ili osetim povredu ja skinem teret bar 50 posto i radim.
Za sada je to uvek prolazilo posle kraćeg ili dužeg perioda.
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #11 poslato: Mart 14, 2023, 08:42:27 posle podne »

Pozdrav ponovo, da ne otvaram novu temu bez veze, pa cu napisati ukratko ovde.
Dakle imao sam hronicni tendinitis oba ramena, radio sam dugo vezbe za mobilnost i to je sada u redu.
Vec dugo posle svakog treninga benca, javlja mi se bol u grudnim misicima, dakle oba misica, na istom mestu, otprilike sa strane na “srednjim i gornjim” grudima.. I nakon toga treba mi dobrih 5 dana sa masazama, ledom, istezanjima, itd da bih se samo delimicno oporavio. To traje vec mesecima. Probao sam da napravim i pauzu dve nedelje, ali kao da nisam nista uradio.. Cak sam i skinuo kilaze, isto je potpuno da li radim sa 140 ili 100kg, svaki put je problem isti. Pre sam radio mnogo cesce benc i mnogo vise serija i sve je bilo ok. Jedino sto bi moglo imati veze je to sto sam ubacio bas siroki hvat kako bih skratio distancu, do sada sam radio delimicno uski benc pa je dosta vise islo na triceps.. Da li ste imali slicna iskustva? :)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #10 poslato: Septembar 02, 2022, 10:45:07 pre podne »

Za snimak već treba da proceni Vaš lekar na osnovu pregleda. Mi ovako ništa za sigurno ne možemo reći.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2022, 08:54:38 pre podne »

Nema na cemu,zato smo tu da pomazemo.Zelim ti sto brzi oporavak!Samo budi strpljiv. ;)
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #8 poslato: Septembar 01, 2022, 10:00:12 posle podne »

Pre svega hvala na odgovorima. I ja mislim da je hronicna upala, a konjsku mast nisam uzeo zbog toga, vec sam je koristio pre treninga, pa sam kasnije mazao par puta dnevno da probam poboljsati cirkulaciju u tom delu. Dakle ne moram snimati rame, vec samo da odem na fizikalnu?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2022, 08:55:07 posle podne »

I Miki ti je rekao svoja iskustva. Najbolje da sada malo odmoriš od vežbi koje ti opterećuju rame. Samo kreni sa rehabilitacijom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2022, 08:53:12 posle podne »

Po mom mišljenju najbolje da fizijatar odredi terapiju, a slažem se sa dr Anitom da je možda gavez gel bolji. Dobićeš verovatno i neku vrstu elektroterapije i svakako kineziterapiju, odnosno određene vežbe. Definitivno će ti trebati malo više vremena dok se sve to reguliše.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2022, 06:21:22 posle podne »

Pretpostavljam da je upala tetiva i da zato i ne prolazi toliko dugo. Svakako bih preporučila fizikalnu terapiju, ona je dobra ako ideš kod pravih ljudi, sve i ako nemaš većih problema. Trake su isto dobra opcija, da prate put nerva i tetiva. Magnezijum sprej ili gel ili Gavez gel su po meni bolja opcija od konjske masti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2022, 03:07:50 posle podne »

Pa odmarao sam rame, samo sto sam ga “pogodio” sa propadanjima dva puta nedeljno, tako mesec dana. I nikakve razlike nema. U teretani sam radio zagrevanje sa malim bucicama, ne znam na koje vezbice mislite. I ja mislim da mi je nesto povezano sa tetivama ili zglobovima, samo ne znam kako nisu ojacale tokom godina od treninga.
Sigurno ti je ojacalo,nego usled upale tetiva sto uglavnom dolazi od pretreniranja te boli to rame po mom misljenju,ali to treba da pregleda sportski lekar,jer ti on moze dati pravu prognozu.Isto tako i za vezbice,to ti treba da daje lekar.Mogu ti ja reci sta sam ja radio ali to ne znaci da imas istu povredu i onda samo cinimo vecu stetu.
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2022, 01:26:30 posle podne »

Pa odmarao sam rame, samo sto sam ga “pogodio” sa propadanjima dva puta nedeljno, tako mesec dana. I nikakve razlike nema. U teretani sam radio zagrevanje sa malim bucicama, ne znam na koje vezbice mislite. I ja mislim da mi je nesto povezano sa tetivama ili zglobovima, samo ne znam kako nisu ojacale tokom godina od treninga.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2022, 12:29:05 posle podne »

Posle saobracajke sam imao isti problem i poceo sam sa mesec dana bez ikakvog treninga,posto mi je preporuceno vezbe za rehabilitaciju ramena.Meni je onda receno da   su mi se tetive zapalile.Svaki dan sam radio te vezbice koje ne samo da su ojacali taj deo ramena nego sam bio i pokretljiviji a isto tako mi je ojacao i tetive i tek posle toga sam se vratio treningu sa tegovima i naravno benc pres.Radio sam kilazu sa kojom sam mogao 10 ponavljanja sve dok nisam stigao do 140kg x 10 ponavljanja koji je bio nekih 3 meseca nakon tog odmora i onda je rekao doktor da su mi se tetive dotle ojacali i mogu ih opterecivati i hvala Bogu od onda nema bolova u ramenu.
Koliko si ti odmarao?Da li si potpuno odmarao?
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2022, 12:18:23 pre podne »

Pozdrav, imam jedno malo pitanje. Pre dva meseca sam forsirao benc zeleci da stignem 150kg, kako bih se posle leta poceo spremati za 160. Medjutim, usledilli su bolovi u prednjem ramenu, iako sam se jako dobro zagrejavao i koristio svaki put konjsku mast. Krenuo sam sa masazama, koristio sam one flastere koji zagrevaju, led, kreme za hladjenje, inflamacije.. Nista nije pomagalo. I pored toga, jos dve nedelje pokusavao sam uz jos vece zagrevanje i verovatno jos vise poremetio stvar. Napravio sam pauzu nakon toga, tj nisam isao u teretanu vec sam samo kuci vezbao, sklekove nisam mogao raditi od bolova, ali propadanja jesam, napominjem nakon mnogo zagrevanja. Nakon tolike “pauze” ocekivao sam da ce proci, medjutim danas je bilo potpuno isto, 110 samo 6-7 puta zbog bolova, uz to ne mogu da radim eksplozivno kao sto treba vec polako kako bih sto manje osetio rame. Nisam mogao ni kosi s bucicama. Vec polako pocinje da mi utice na kvalitet treninga. Da probam fizikalnu terapiju, kolagen ili nesto drugo?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.