TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:12:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Napetost i bol uzrokovani svakodnevnim aktivnostima  (Pročitano 2155 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #19 poslato: Septembar 08, 2022, 01:48:24 posle podne »

Nekada su povišen pritisak i povišen šećer u krvi bile najčešće bolesti, koje su nastajale kao posledica svakodnevnog stresa. Danas su, na žalost, bolesti otišle korak dalje i stanje je mnogo ozbiljnije.
Da,za to znam,ali za ovo korak dalje nisam znao sve dok moja majka nije obolela i onda mi je lekar objasnio,ali ni onda nisam znao da od imuniteta toliko zavisi.Znao sam da puno zavisi,ali ne da ovoliko...
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #18 poslato: Septembar 07, 2022, 04:28:03 posle podne »

Nekada su povišen pritisak i povišen šećer u krvi bile najčešće bolesti, koje su nastajale kao posledica svakodnevnog stresa. Danas su, na žalost, bolesti otišle korak dalje i stanje je mnogo ozbiljnije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #17 poslato: Septembar 07, 2022, 04:23:48 posle podne »

Treba se potruditi da se obrazloži svaki stav. Kada se lepo objasni ljudi lakše prihvate.
Svaka priča o lošem uticaju stresa i negativnih emocija ima dobro medicinsko obrazloženje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Septembar 07, 2022, 02:45:26 posle podne »

Potrebno je znati da se tumorske DNK stalno stvara u organizmu, a od našeg imuniteta i psihosomatskog balansa zavisi da li će biti uništena ili će se umnožavati.
Veoma interesantno,nisam znao.Da jesam,mozda bih jos vise govorio majci koliko je vazno da misli pozitivno i da jaca svoj ionako vec oslabljeni imunitet.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 07, 2022, 02:38:08 posle podne »

Mislim da je već dovoljno spominjani koliko stres i neaktivnost utiču na kardiovaskularne bolesti i endokrinološke bolesti ( porem. rada štitaste žlezde, šećera u krvi itd.). Ono što je isto dokazano je uticaj negativnih emocija na onkološka bolesti.
Da,to je i mojoj majci rekao lekar kada je ona imala rak dojke da je do toga dovelo njena negativnost,sto je stalno bila lose raspolozena itd,sto je donekle i bilo shvatljivo jer mi je otac umro,ali opet imala je nas dece i unuke,pa bar zbog njih da pokusa da iskljuci te negativne emocije....znam,lako je kazati,ali vredelo je bar pokusati.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #14 poslato: Septembar 06, 2022, 08:31:40 posle podne »

Potrebno je znati da se tumorske DNK stalno stvara u organizmu, a od našeg imuniteta i psihosomatskog balansa zavisi da li će biti uništena ili će se umnožavati.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #13 poslato: Septembar 06, 2022, 08:30:22 posle podne »

Organizam čoveka je povezana celina, ni jedan organ ne može raditi bez drugog. Kako god se okrene ide kao lančana reakcija i samo je pitanje kako, kad i da li će se zaustaviti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #12 poslato: Septembar 05, 2022, 09:11:29 posle podne »

Kada si već spomenula onkološke bolesti- postoje dokazi da je depresija okidač za pojavu malignih tumora. Isto kao što je svima opšte poznato da stres povećava rizik od infarkta miokarda, ili može doći do hipertireoze, odnosno povećane funkcije štitne žlezde ili se može javiti čir na želucu. Psihosomatske bolesti, utiče psiha na telo i obrnuto- telo na psihu. Često se ne može odrediti šta je uzrok, a šta posledica, jer je sve međusobno uslovljeno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #11 poslato: Septembar 05, 2022, 05:22:10 posle podne »

Mislim da je već dovoljno spominjani koliko stres i neaktivnost utiču na kardiovaskularne bolesti i endokrinološke bolesti ( porem. rada štitaste žlezde, šećera u krvi itd.). Ono što je isto dokazano je uticaj negativnih emocija na onkološka bolesti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #10 poslato: Septembar 05, 2022, 05:17:18 posle podne »

Tako su glavobolje prilično česte,
Bol u leđima,
Bolovi u mišićima i zglobovima,
Bol u grudima,
Problemi sa varenjem (dijareja, zatvor, ulkus),
Gubitak apetita...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #9 poslato: Septembar 05, 2022, 05:12:41 posle podne »

Emocije imaju u mozgu jedan od centara koji je ujedno i centar vegetativnog nervnog sistema i endokrinog sistema, tj usko su povezani. Svaka emocija pored toga što ima subjektivni osećaj direktno je povezana i odražava se na naše organe putem hormona, cirkulacije i nervnog i motornog sistema.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #8 poslato: Septembar 05, 2022, 12:20:58 posle podne »

Takođe, smatra se da anksioznost se odražava napetošću u vratu i ramenima, a depresija slabošću mišića nogu.
Ovo za depresesiju nisam znao.Kakva je povezanost?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2022, 03:02:09 posle podne »

Takođe, smatra se da anksioznost se odražava napetošću u vratu i ramenima, a depresija slabošću mišića nogu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2022, 02:58:38 posle podne »

Mnogo zavisi od prirode aktivnosti i posla. Uglavnom se spavam i bol javljaju u gornjem delu leđa. Takođe, psihička napetost se mahom reflektuje u tim delovima. Kod vozača, nekadašnjih sportista itd. bol se uglavnom javlja u donjem delu leđa.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2022, 10:35:03 pre podne »

Ja imam bolove u donjem delu leda i kukovima kod dugog sedenja i trnu mi noge i to stopala.Cim ustanem i prosetam malo bude mi bolje,tako da to praktikujem kad god sam u mogucnosti da to uradim.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.