TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:39:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega-3 masne kiseline  (Pročitano 4047 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #39 poslato: Septembar 20, 2022, 08:03:01 posle podne »

Treba nekada organizmu da se očisti od svega, pa i zdravih suplemenata.
Dobro je napraviti pauzu, bar mesec dana. Čisto da se telo malo odvikne od dodataka hrani.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #38 poslato: Septembar 20, 2022, 08:02:05 posle podne »

Znam i one koji stalne uzimaju neke suplemente i to godinama. Ali dobro, svako radi kako smatra da mu najbolje utiče za organizam.
Znam i ja i na pocetku svoje karijere i ja sam spadao medu njih,ali sam primetio da je organizam jako pametna stvar i brzo se privikava i tako je navikao na moje suplemente i na kraju nije delovalo ni kad sam trostruku kolicinu uzimao,sto naravno ne preporucujem i onda sam jedne godine probao tako da kad je bila vansezona nisam uzimao i kad sam poceo pripreme poceo sam i sa suplementima i onda sam primetio da mom organizmu opet deluju suplementi.
Zanimljivo zapažanje. Ja sam više za pravljenje pauza, nego za kontinuirani unos. Ti si i sam video da ti tako više odgovara. Neki se ne slažu, ali dobro. Tako im više odgovara.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #37 poslato: Septembar 20, 2022, 01:59:10 posle podne »

Recimo, ja volim da suplemente uzimam periodično- kada uzimam vitamine (uzmem neki kompleks) i minerale drugo ne koristim; onda drugi period uzmem koenzimQ10 i kolagen, sledeći period nešto drugo, naravno ima i momenata kada ništa ne uzimam od suplemenata osim Whay-a.

Da li sa Q10 i kolagen treba praviti pauze?
Mislim da od svega treba malo napraviti pauzu. Sve što unesemo u organizam se prerađuje preko jetre uglavnom. Svaki od suplemenata pored zdravih, sadrži i neke manje zdrave hemijske supstance.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #36 poslato: Septembar 19, 2022, 08:17:44 posle podne »

Treba nekada organizmu da se očisti od svega, pa i zdravih suplemenata.

Ne samo to, vec i da organi odmore od prerade.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #35 poslato: Septembar 19, 2022, 08:17:07 posle podne »

Profesionalcima i izuzetno aktivnim ljudima je i potrebna kontinuirana suplementacije kad god je nivo aktivnosti visok. Često se organizam toliko brzo i mnogo troši da prosto ne možemo sve to uneti putem hrane.

Tako je, zato i koristimo suplementaciju....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Septembar 19, 2022, 08:16:26 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.

Zasto si se resio bas za q10?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #33 poslato: Septembar 19, 2022, 08:15:28 posle podne »

Recimo, ja volim da suplemente uzimam periodično- kada uzimam vitamine (uzmem neki kompleks) i minerale drugo ne koristim; onda drugi period uzmem koenzimQ10 i kolagen, sledeći period nešto drugo, naravno ima i momenata kada ništa ne uzimam od suplemenata osim Whay-a.

Da li sa Q10 i kolagen treba praviti pauze?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #32 poslato: Septembar 19, 2022, 08:13:11 posle podne »

To je dobro pitanje. Ja sam generalno za to da se napravi pauza u nekom trenutku. Ali ima puno sportista koji mnoge suplemente konzumiraju godinama, bez pauziranja, pa nema nikakvnih neželjenih efekata. Konkretno za omega-3 ne bi trebalo da bude nekih neželjenih efekata i kod dugotrajnog uzimanja.

Hvala na odgovoru. :)
Nema na čemu :)
Dušane, kako ti uzimaš suplemente? Da li praviš pauze i kod kojih konkretno?

Zavisi od perioda do perioda, kao i sa vrstom suplemenata.
Oni koji su mi direktno vezani za treninge ne pauziram. Dok sa suplementima u vidu minerala i vitamina pravim neke krace pauze povremeno.
Pretpostavio sam. Većina sportista ne pravi pauze recimo u korišćenju proteina. Za vitamine i minerale nema pravila. Neki vole da prave pauze, a neki ne prave.

Tako je, tu bih rekao da je bas izbor sportiste u pitanju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #31 poslato: Septembar 19, 2022, 07:14:45 posle podne »

Treba nekada organizmu da se očisti od svega, pa i zdravih suplemenata.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #30 poslato: Septembar 19, 2022, 11:37:40 pre podne »

Profesionalcima i izuzetno aktivnim ljudima je i potrebna kontinuirana suplementacije kad god je nivo aktivnosti visok. Često se organizam toliko brzo i mnogo troši da prosto ne možemo sve to uneti putem hrane.
Maximalno se slazem,bilo je slucajeva recimo konkretno od glutamina i kreatina sam uzimao trostruku dozu da bi imao efekat.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Septembar 19, 2022, 11:36:46 pre podne »

Znam i one koji stalne uzimaju neke suplemente i to godinama. Ali dobro, svako radi kako smatra da mu najbolje utiče za organizam.
Znam i ja i na pocetku svoje karijere i ja sam spadao medu njih,ali sam primetio da je organizam jako pametna stvar i brzo se privikava i tako je navikao na moje suplemente i na kraju nije delovalo ni kad sam trostruku kolicinu uzimao,sto naravno ne preporucujem i onda sam jedne godine probao tako da kad je bila vansezona nisam uzimao i kad sam poceo pripreme poceo sam i sa suplementima i onda sam primetio da mom organizmu opet deluju suplementi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #28 poslato: Septembar 18, 2022, 08:54:59 posle podne »

Profesionalcima i izuzetno aktivnim ljudima je i potrebna kontinuirana suplementacije kad god je nivo aktivnosti visok. Često se organizam toliko brzo i mnogo troši da prosto ne možemo sve to uneti putem hrane.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #27 poslato: Septembar 18, 2022, 06:32:00 posle podne »

Znam i one koji stalne uzimaju neke suplemente i to godinama. Ali dobro, svako radi kako smatra da mu najbolje utiče za organizam.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #26 poslato: Septembar 18, 2022, 02:14:07 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #25 poslato: Septembar 17, 2022, 08:46:02 posle podne »

I ja tako pravim pauze u primeni nekih suplemenata. Nekada uzimam nekoliko minerala i vitamina, recimo cink, vitamin D i vitamin C ili i probiotik. Onda napravim pauzu.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.