TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:50:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega-3 masne kiseline  (Pročitano 4050 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #54 poslato: Septembar 23, 2022, 07:54:37 posle podne »

Sa godinama se kolagen i Q10 u organizmu značajno smanjuju, a jako su bitni. Zaista ih preporučujem svima. Na neki način ih gledam kao suplemente za usporenje starenja organizma.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #53 poslato: Septembar 23, 2022, 01:30:49 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.

Zasto si se resio bas za q10?
Zbog srca

Nisam znao da ima pozitivne efekte na srce...


    Za zdravlje srca

    Važna funkcija u energetskom metabolizmu ćelije

    Moćan antioksidant

Do određene starosne granice, ukoliko se čovek pravilno i raznovrsno hrani svoje dnevne potrebe za koenzimom Q10 će podmiriti iz hrane i sopstvene proizvodnje u jetri. Međutim, jednolična ishrana, izloženost stresu, razne bolesti i duži životni vek stvaraju potrebu za dopunom tog koenzima u svakodnevnoj ishrani. Danas je, naime, pouzdano utvrđeno da se koncentracija koenzima Q10 u ćelijama sa starošću smanjuje. Kod 40-godišnjaka umanjena je za oko 30%, a kod osoba starijih od 60 godina čak i do 60% u odnosu na 20-godišnjake.
Uzroci koji dovode do manjka CoQ10 u organizmu mogu biti različiti. Stres i infekcije takođe smanjuju njegovu količinu u organizmu. Manjak CoQ10 u organizmu na jednostavan način se može nadoknaditi uzimanjem suplemenata koji sadrže CoQ10. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #52 poslato: Septembar 23, 2022, 01:27:34 posle podne »

Takođe kolagen isto ima mnogo benefita za mišiće i srce.
Za kosti,kosu i noktiju sam znao ali za misice i srce nisam.Hvala lepo na informaciji.I dosad sam ga uzimao,ali odsad cu pogotovo.Samo dosad sam ga koristio uglavnom zbog kostiju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #51 poslato: Septembar 23, 2022, 08:53:09 pre podne »

Takođe kolagen isto ima mnogo benefita za mišiće i srce.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #50 poslato: Septembar 23, 2022, 08:39:06 pre podne »

Kolagen zbog zglobova, kostiju, a naravno pre svega zbog noktiju, kose i kože za koju je baš mnogo bitan.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #49 poslato: Septembar 23, 2022, 08:36:24 pre podne »

Q10 se koristi za regulisanje krvnog pritiska,srčane insuficijencije i drugih srčanih stanja, možda može pomoći u poboljšanju nekih simptoma i smanjenju budućih srčanih rizika kada se kombinuje sa redovnim lekovima.

Iako su i dalje kontroverzni, neki preliminarni dokazi sugerišu da CoK10 može pomoći u prevenciji ili lečenju neželjenih efekata, kao što su bolovi u mišićima i problemi sa jetrom, uzimanja lekova za holesterol tipa statina.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #48 poslato: Septembar 22, 2022, 08:16:33 posle podne »

Q10 je zaista odličan. Meni su on i kolagen definitivno favoriti.

Zasto bas ta dva?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #47 poslato: Septembar 22, 2022, 08:16:12 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.

Zasto si se resio bas za q10?
Zbog srca

Nisam znao da ima pozitivne efekte na srce...
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #46 poslato: Septembar 22, 2022, 08:15:02 posle podne »

Q10 je zaista odličan. Meni su on i kolagen definitivno favoriti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Septembar 22, 2022, 03:27:23 posle podne »

Dok sam se takmicio uvek sam radio tako da dok je trajala sezona jeo sam sve zivo od suplemenata sto bi mi pomoglo da poboljsam svoje rezultate i onda recimo od pocetka decembra do sredine februara nista,cak ni protein,da bih organizam odmorio i onda opet sve na novo.Sada ne radim pauze,ali uzimam puno manje kolicine od onoga kad sam se takmicio.Ono sto stalno uzimam je vitamin c i d,q10,omegu i protein,ostalo je sad periodicno.

Zasto si se resio bas za q10?
Zbog srca
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #44 poslato: Septembar 21, 2022, 08:38:18 posle podne »

To je dobro pitanje. Ja sam generalno za to da se napravi pauza u nekom trenutku. Ali ima puno sportista koji mnoge suplemente konzumiraju godinama, bez pauziranja, pa nema nikakvnih neželjenih efekata. Konkretno za omega-3 ne bi trebalo da bude nekih neželjenih efekata i kod dugotrajnog uzimanja.

Hvala na odgovoru. :)
Nema na čemu :)
Dušane, kako ti uzimaš suplemente? Da li praviš pauze i kod kojih konkretno?

Zavisi od perioda do perioda, kao i sa vrstom suplemenata.
Oni koji su mi direktno vezani za treninge ne pauziram. Dok sa suplementima u vidu minerala i vitamina pravim neke krace pauze povremeno.
Pretpostavio sam. Većina sportista ne pravi pauze recimo u korišćenju proteina. Za vitamine i minerale nema pravila. Neki vole da prave pauze, a neki ne prave.

Tako je, tu bih rekao da je bas izbor sportiste u pitanju.
Vi sportisti najbolje znate da osluškujete svoj organizam i da uvidite kako vam najviše odgovara da primenjujete suplemetaciju.

Svakako. Ali treba ipak i struku poslusati. Mzozda se momentalno ne oseti nesto, ali kasnije...
To se podrazumeva. A ima i onih koji ne razmišljaju na taj način i ne sagledavaju šta može da se desi na duže staze.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #43 poslato: Septembar 21, 2022, 06:45:11 posle podne »

To je dobro pitanje. Ja sam generalno za to da se napravi pauza u nekom trenutku. Ali ima puno sportista koji mnoge suplemente konzumiraju godinama, bez pauziranja, pa nema nikakvnih neželjenih efekata. Konkretno za omega-3 ne bi trebalo da bude nekih neželjenih efekata i kod dugotrajnog uzimanja.

Hvala na odgovoru. :)
Nema na čemu :)
Dušane, kako ti uzimaš suplemente? Da li praviš pauze i kod kojih konkretno?

Zavisi od perioda do perioda, kao i sa vrstom suplemenata.
Oni koji su mi direktno vezani za treninge ne pauziram. Dok sa suplementima u vidu minerala i vitamina pravim neke krace pauze povremeno.
Pretpostavio sam. Većina sportista ne pravi pauze recimo u korišćenju proteina. Za vitamine i minerale nema pravila. Neki vole da prave pauze, a neki ne prave.

Tako je, tu bih rekao da je bas izbor sportiste u pitanju.
Vi sportisti najbolje znate da osluškujete svoj organizam i da uvidite kako vam najviše odgovara da primenjujete suplemetaciju.

Svakako. Ali treba ipak i struku poslusati. Mzozda se momentalno ne oseti nesto, ali kasnije...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #42 poslato: Septembar 21, 2022, 06:44:13 posle podne »

Recimo, ja volim da suplemente uzimam periodično- kada uzimam vitamine (uzmem neki kompleks) i minerale drugo ne koristim; onda drugi period uzmem koenzimQ10 i kolagen, sledeći period nešto drugo, naravno ima i momenata kada ništa ne uzimam od suplemenata osim Whay-a.

Da li sa Q10 i kolagen treba praviti pauze?
Mislim da od svega treba malo napraviti pauzu. Sve što unesemo u organizam se prerađuje preko jetre uglavnom. Svaki od suplemenata pored zdravih, sadrži i neke manje zdrave hemijske supstance.
jasno, hvala. Korisna je informacija.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #41 poslato: Septembar 20, 2022, 08:07:05 posle podne »

To je dobro pitanje. Ja sam generalno za to da se napravi pauza u nekom trenutku. Ali ima puno sportista koji mnoge suplemente konzumiraju godinama, bez pauziranja, pa nema nikakvnih neželjenih efekata. Konkretno za omega-3 ne bi trebalo da bude nekih neželjenih efekata i kod dugotrajnog uzimanja.

Hvala na odgovoru. :)
Nema na čemu :)
Dušane, kako ti uzimaš suplemente? Da li praviš pauze i kod kojih konkretno?

Zavisi od perioda do perioda, kao i sa vrstom suplemenata.
Oni koji su mi direktno vezani za treninge ne pauziram. Dok sa suplementima u vidu minerala i vitamina pravim neke krace pauze povremeno.
Pretpostavio sam. Većina sportista ne pravi pauze recimo u korišćenju proteina. Za vitamine i minerale nema pravila. Neki vole da prave pauze, a neki ne prave.

Tako je, tu bih rekao da je bas izbor sportiste u pitanju.
Vi sportisti najbolje znate da osluškujete svoj organizam i da uvidite kako vam najviše odgovara da primenjujete suplemetaciju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #40 poslato: Septembar 20, 2022, 08:05:37 posle podne »

Recimo, ja volim da suplemente uzimam periodično- kada uzimam vitamine (uzmem neki kompleks) i minerale drugo ne koristim; onda drugi period uzmem koenzimQ10 i kolagen, sledeći period nešto drugo, naravno ima i momenata kada ništa ne uzimam od suplemenata osim Whay-a.

Da li sa Q10 i kolagen treba praviti pauze?
Mislim da od svega treba malo napraviti pauzu. Sve što unesemo u organizam se prerađuje preko jetre uglavnom. Svaki od suplemenata pored zdravih, sadrži i neke manje zdrave hemijske supstance.
To je ključno. Odlično si rekla. Ono što se ne obraća pažnja, a može da napravi štetu organizmu su upravo one supstance koje se nalaze kao određeni stabilizatori recimo u tabletama i kapsulama vitamina i minerala. Od njih je dosta bitno da se napravi pauza. Nije to prirodno za organizam.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.