TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:33:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako muzika utiče na naš organizam?  (Pročitano 2876 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #42 poslato: Oktobar 16, 2022, 04:57:14 posle podne »

Vrlo lako se stvara navika da se sluša muzika uz neku aktivnost. Ovo je jedna od dobrih navika. Jedino u saobraćaju treba biti oprezan sa muzikom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #41 poslato: Oktobar 15, 2022, 07:49:12 posle podne »

Ja muziku slusam i dok vozim i na poslu, i dok treniram jer mi daje dodatni push, a pre sam je slusao i dok sam ucio, ali zadatke ne i teoriju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 15, 2022, 07:48:07 posle podne »

Inače, zvučne stimuluse čujemo i pre našeg rođenja. Fetus može reagovati na zvučne stimuluse, naravno kada se nalazi u budnom stanju. Obično se to dešava pred termin porođaja, znači tek u 9.mesecu trudnoće. Profesor koji nam je predavao histologiju i embriologiju je govorio da trudnice treba, zbog svog ploda, da slušaju opuštajuću muziku.
Onda je moja majka garant celo vreme pustala meni muziku dok sam bio budan,zato i volim toliko muziku.
Smatra se kada smo mali, onu muziku koju čujemo, da nju volimo kasnije u životu.

Ovo bih potvrdio sopstvenim iskustvom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #39 poslato: Oktobar 14, 2022, 08:57:21 posle podne »

Odlicno utice na raspolozenje i praktikujem obavezno kada vozim auto , dok recimo na treningu gubim fokus ako u teretani radim sa slusalicama


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnogi vole da puštaju muziku u autu. Ja ponekada pustim. Inače slušalice ne koristim. A u teratani standardno se pušta muzika, pa mi je to u redu, mada uglavnom nisam ni svestan muzike, dok treniram, samo u toku pauza između serija.
Da,ali cim prestane muzika ili kad nije bilo struje onda mi je bilo cudno i skoro nisam mogao da vezbam,toliko sam navikao na muziku.
Jeste. Deluje podsvesno. I ja sam primetio kada nije bilo muzike, da je bilo čudno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 14, 2022, 08:56:20 posle podne »

Inače, zvučne stimuluse čujemo i pre našeg rođenja. Fetus može reagovati na zvučne stimuluse, naravno kada se nalazi u budnom stanju. Obično se to dešava pred termin porođaja, znači tek u 9.mesecu trudnoće. Profesor koji nam je predavao histologiju i embriologiju je govorio da trudnice treba, zbog svog ploda, da slušaju opuštajuću muziku.
Onda je moja majka garant celo vreme pustala meni muziku dok sam bio budan,zato i volim toliko muziku.
Smatra se kada smo mali, onu muziku koju čujemo, da nju volimo kasnije u životu.
Slazem se sa tim,moja sestra koja je starija od mene je slusala rock muziku i meni je to i dan danas omiljena vrsta muzike.
Znači ima istine u tome.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #37 poslato: Oktobar 14, 2022, 11:59:13 pre podne »

Odlicno utice na raspolozenje i praktikujem obavezno kada vozim auto , dok recimo na treningu gubim fokus ako u teretani radim sa slusalicama


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnogi vole da puštaju muziku u autu. Ja ponekada pustim. Inače slušalice ne koristim. A u teratani standardno se pušta muzika, pa mi je to u redu, mada uglavnom nisam ni svestan muzike, dok treniram, samo u toku pauza između serija.
Da,ali cim prestane muzika ili kad nije bilo struje onda mi je bilo cudno i skoro nisam mogao da vezbam,toliko sam navikao na muziku.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 14, 2022, 11:58:00 pre podne »

Inače, zvučne stimuluse čujemo i pre našeg rođenja. Fetus može reagovati na zvučne stimuluse, naravno kada se nalazi u budnom stanju. Obično se to dešava pred termin porođaja, znači tek u 9.mesecu trudnoće. Profesor koji nam je predavao histologiju i embriologiju je govorio da trudnice treba, zbog svog ploda, da slušaju opuštajuću muziku.
Onda je moja majka garant celo vreme pustala meni muziku dok sam bio budan,zato i volim toliko muziku.
Smatra se kada smo mali, onu muziku koju čujemo, da nju volimo kasnije u životu.
Slazem se sa tim,moja sestra koja je starija od mene je slusala rock muziku i meni je to i dan danas omiljena vrsta muzike.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #35 poslato: Oktobar 13, 2022, 07:58:30 posle podne »

Ovom prilikom bih napomenuo da se ne pušta glasna muzika preko slušalica, jer može da ošteti sluh. Pokazalo se da tokom dužeg vremena slušanja muzike velike jačine dolazi do slabljenja sluha. Reč je o hroničnoj akustičkoj traumi. Slično se dešava kod radnika koji rade u uslovima buke, a ne koriste antifone (to su zaštitne slušalice od buke).
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 13, 2022, 07:52:35 posle podne »

Odlicno utice na raspolozenje i praktikujem obavezno kada vozim auto , dok recimo na treningu gubim fokus ako u teretani radim sa slusalicama


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnogi vole da puštaju muziku u autu. Ja ponekada pustim. Inače slušalice ne koristim. A u teratani standardno se pušta muzika, pa mi je to u redu, mada uglavnom nisam ni svestan muzike, dok treniram, samo u toku pauza između serija.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 13, 2022, 07:48:57 posle podne »

Osim kad učim ili spremam predavanje i baš mi treba koncentracija, u svakom drugom slučaju slušam muziku obavezno.
Nikada nisam probao da učim i slušam muziku, mada se smatra da klasična muzika može dobro uticati na učenje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 13, 2022, 07:45:54 posle podne »

Ja ovde en bih dodavao sopstveno iskustvo vec praksu direktorke poloprivrednje skole u krajevu koja svojim rkavama pusta klasicnu muziku, sve vam je jasno.
Postoje istraživanja koja dokazuju da krave daju više mleka, ako im se pušta muzika.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #31 poslato: Oktobar 13, 2022, 07:42:32 posle podne »

Inače, zvučne stimuluse čujemo i pre našeg rođenja. Fetus može reagovati na zvučne stimuluse, naravno kada se nalazi u budnom stanju. Obično se to dešava pred termin porođaja, znači tek u 9.mesecu trudnoće. Profesor koji nam je predavao histologiju i embriologiju je govorio da trudnice treba, zbog svog ploda, da slušaju opuštajuću muziku.
Onda je moja majka garant celo vreme pustala meni muziku dok sam bio budan,zato i volim toliko muziku.
Smatra se kada smo mali, onu muziku koju čujemo, da nju volimo kasnije u životu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 13, 2022, 10:37:34 pre podne »

Odlicno utice na raspolozenje i praktikujem obavezno kada vozim auto , dok recimo na treningu gubim fokus ako u teretani radim sa slusalicama


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slusalice i ja retko praktikujem,ali zato na zvucnicima se "dere" muzika.Posto nam je ista situacija i na takmicenjima ja sam na to navikao i ne remeti mi koncentraciju,dok slusalice vec da.A vidis nekome to pomaze.Nismo svi isti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 13, 2022, 10:35:50 pre podne »

Ja ovde en bih dodavao sopstveno iskustvo vec praksu direktorke poloprivrednje skole u krajevu koja svojim rkavama pusta klasicnu muziku, sve vam je jasno.
Nama su u srednjoj skoli pustali muziku,ali samo stranu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 13, 2022, 10:34:41 pre podne »

Osim kad učim ili spremam predavanje i baš mi treba koncentracija, u svakom drugom slučaju slušam muziku obavezno.
Ja sam recimo i tokom ucenja slusao muziku,ne glasnu,onako u pozadini.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.