TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:01:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kamen u bubregu I koja proteinska suplementacija?  (Pročitano 2400 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2022, 10:05:33 posle podne »

Bitno je koliko dugo već imaš kamen u bubregu, kao i koje su vrednosti uree i kreatinina u krvi? Da bi se procenilo da li ti je adekvatna bubrežna funkcija. Unos proteina u vidu suplemenata je dokazano  da ne dovodi do poremećaja rada bubrega. Pošto već imaš kamen, onda su bitni parametri koje sam naveo, da bi se znalo da li da uzimaš suplemente.
Sačuvana
goxixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2022, 02:38:46 posle podne »

imam  kamen u bubregu i pretezno se hranim   biljnom hranom  ( voce , povrce , mahunarke  )   mali  mi je unos proteina  izgleda  cim sam izbubio  vise od 10 kg  za  1 godinu . molio bih za pomoc  koji protein  smem da koristim dali je bolje da uzmem  na biljnoj bazi  recimo protein  soje  SOY PRO( ako se on brze vari )    ili mogu koristiti  i protein surutke  way protein . i recite mo koliko  smem  dnevno unositi  proteina  da bih napredovao  treba mi jos  bar 60 grama  iz praska  , dali smem uzimati 2-3  mesrice (35 gr )  proteina ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.