TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:22:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 176 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 41269 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2634 poslato: Mart 28, 2024, 06:44:10 posle podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
Sve si lepo izbela. Samo mi je najbolje kada daju preporuke za nesto sto moze da se spreci,a to je promena kazaljki.
Ovo je nevezano za promenu kazaljki. Za sada ćemo tih par dana morati da se privikavamo na uskraćen jedan sat.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2633 poslato: Mart 28, 2024, 06:43:13 posle podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
To je to sto mene muci...hvala lepo na savetu dr Anita!!!
Nema na čemu. Zaista je odlazak na spavanje u isto vreme i buđenje u isto vreme najbolje za mentalnu higijenu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2632 poslato: Mart 28, 2024, 03:55:37 posle podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
Sve si lepo izbela. Samo mi je najbolje kada daju preporuke za nesto sto moze da se spreci,a to je promena kazaljki.
To je ono kako da lecite ono sto cemo vam mi uzrokovati.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2631 poslato: Mart 28, 2024, 03:54:26 posle podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
To je to sto mene muci...hvala lepo na savetu dr Anita!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2630 poslato: Mart 28, 2024, 03:53:48 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Jos jedan od dokaza klimatskih promena. Bukvalno necemo vise ni imati prelazna godisnja doba.
Rekao sam ja iz zimskih jakni u papuce i kupaci. ;)
Definitivno je tako. Sta da se radi.
Nista ni ne mozemo osim kukati ali sa time opet ne postizemo nista.Zato najbolje prihvatiti i aklimazovati se. ;)
Naravno. Eto juče je bilo baš toplo, a danas vraćanje u zimu :)
A sledece nedelje u nedelju leto sa 26 stepeni....pa ko prezivi pricace....

Mislim da ce biti prelepo
:)
I ja mislim da ce biti lepo za setnju. Ali nagle promene su uzas za nas organizam.
I ja jedva cekam!Ja obozavam i -20 i +40 samo da ne duva vetar,to mrzim.
Juce je ovde u nekom periodu i bilo vetra. Ali je stao.
Kod nas juce neniormalno jak vetar,a danas isto vetar,ail umereniji od onog "cunamija" juce... ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #2629 poslato: Mart 28, 2024, 12:59:06 posle podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
Sve si lepo izbela. Samo mi je najbolje kada daju preporuke za nesto sto moze da se spreci,a to je promena kazaljki.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #2628 poslato: Mart 28, 2024, 12:56:06 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
E to bude problem poslednjih godina. Toplo vreme omoguci cvetanje, a posle ga hladnoca sredi.
Nadam se da ove godine ga nije sredio,jer nije bilo jako hladno i nije dugo trajala ta hladnoca,samo da ne bude vise takvih....
I ja se nadam. Zao mi je svih tih biljaka.

Svakako. Mnogo utice na njih.
Pojave se pupoljci i posle ih mraz unisti.
To je najgore....taman se ponadas kako ce dobar rod biti i ono....

A kad su rekli da je najrizicnije za kajsije, pa drugom emstu sljive, e tu mi nije vec bilo svejedno . :D
Kajsije su dosta osetljive. Rano cvetaju i sredi ih mraz.
Nadajmo se da ove godine nece...
I ja se isto nadam.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #2627 poslato: Mart 28, 2024, 12:55:25 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
E to bude problem poslednjih godina. Toplo vreme omoguci cvetanje, a posle ga hladnoca sredi.
Nadam se da ove godine ga nije sredio,jer nije bilo jako hladno i nije dugo trajala ta hladnoca,samo da ne bude vise takvih....
I ja se nadam. Zao mi je svih tih biljaka.
I kompota i pekmeza od njih... ;D ;D ;D
Može ;) Samo izazivaš sa slatkišima ;D ;D ;D
Pa kad sanjam o njima!Meni je slatko sve na svetu.

Cuj sve na svetu...Kada ih jedes inace?
Retko,ali ako jedem gledam da to bude pre treninga da ih sagorim na treningu....
Dobar tajming. Svidja mi se takav koncept.
Moram inace bih se kotrljao.... ;D ;D ;D
Znas sta radis. Iskustvo ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #2626 poslato: Mart 28, 2024, 12:54:39 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Jos jedan od dokaza klimatskih promena. Bukvalno necemo vise ni imati prelazna godisnja doba.
Rekao sam ja iz zimskih jakni u papuce i kupaci. ;)
Definitivno je tako. Sta da se radi.
Nista ni ne mozemo osim kukati ali sa time opet ne postizemo nista.Zato najbolje prihvatiti i aklimazovati se. ;)
Naravno. Eto juče je bilo baš toplo, a danas vraćanje u zimu :)
A sledece nedelje u nedelju leto sa 26 stepeni....pa ko prezivi pricace....

Mislim da ce biti prelepo
:)
I ja mislim da ce biti lepo za setnju. Ali nagle promene su uzas za nas organizam.
I ja jedva cekam!Ja obozavam i -20 i +40 samo da ne duva vetar,to mrzim.
Juce je ovde u nekom periodu i bilo vetra. Ali je stao.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2625 poslato: Mart 27, 2024, 07:17:58 posle podne »

Artritis
Promenljivo prolećno vreme i barometarski pritisak mogu pogoršati simptome kod nekih pacijenata sa artritisom.

Savet stručnjaka: Neka se zglobovi kreću laganim istezanjem. I tople i hladne obloge mogu ublažiti bol.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2624 poslato: Mart 27, 2024, 07:17:13 posle podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2623 poslato: Mart 27, 2024, 07:16:18 posle podne »

Prolećna groznica
Toplina i svetlost podstiču izvesnu bujnost koja se često naziva „prolećna groznica“. I dok to nije u referenci lekara, i nije groznica sama po sebi, to je stvarno. Prolećna groznica prikladno opisuje osećaj koji vas obuzima svojom "hitnošću" i impulsima. Karakteriše ga nalet energije, očigledno izazvan hormonalnim promenama u našim telima izazvanim svetlom.

Savet stručnjaka: Za mali broj, to može biti ometanje koje može dovesti do niske produktivnosti i može dovesti do pogoršanja određenih oblika depresije. Za ogromnu većinu, uživajte u senu dok traje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2622 poslato: Mart 27, 2024, 07:13:16 posle podne »

Proleće
Šta se tada najčešće dešava..?
Trilogija polen-alergija počela je sa drvećem, čiji će polen dostići vrhunac u aprilu i maju, a potom će mu se pridružiti i trave i ambrozija. Vazduh je najteži kada je toplo i suvo, sa povetarcem na kojem polen može da putuje do nozdrva žrtava, izazivajući rafale kihanja. Nadamo se kiši, jer polen ne može da leti kada je mokar.

Savet stručnjaka: U danima sa velikim brojem polena, alergičar treba da ostane u zatvorenom prostoru ako je moguće i da drži prozore zatvorene. Ako provodite vreme na otvorenom, istuširajte se nakon toga i promenite odeću.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2621 poslato: Mart 27, 2024, 07:10:13 posle podne »

Evo da se vratimo još malo na temu koja je uveliko aktuelna zbog čestih promena vremena i temperature.
Ako se ovih dana osećate kao da se vi menjate u skladu sa vremenskim uslovima , verovatno ste jedni od većine.

Svi to osećamo, svesni toga ili ne. Naše zdravlje ostaje vezano za vazduh i svetlost oko nas, uprkos svom napretku koji nam je dao izvesnu izolovanost.

Proučavanje efekata atmosfere na naša tela poznato je kao biometeorologija, nauka koja je postajala i gubila se kroz vekove.

Hipokrat je verovao da vreme i klima snažno utiču na zdravlje ljudi. Prikupljanje podataka o vremenu iz zdravstvenih razloga bilo je glavni podsticaj za stvaranje onoga što je postalo Nacionalna meteorološka služba.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2620 poslato: Mart 27, 2024, 03:38:26 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.
Znaci danas je tacno 41godina od kako menjamo vreme. Neka je sa srecom ;D ;D ;D hahaahahqh
Možda zaista i bude srećna godišnjica. 😅
Mozda ;D Nadam se da necemo vise da menjamo. Ali nesto nisam ni siguran. Onda ce reci pa hajde i u oktobru da promenimo na nase zimsko. I posle ce opet menjati.
Nazalost i ja sam pesimista sto se ovog tice.Jednostavno ne vidim nikog ko bi ustao i rekao da je dosta.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 176 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.