TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:39:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta  (Pročitano 101 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #18 poslato: danas u 06:52:07 posle podne »

Mnogi prave takve greske. Ali ovo stanje se mora ozbiljno shvatiti. Zato voditi racuna da se ne prelazi naglo sa jednog nacina ishrane na drugi.
Ni u slučaju dijeta, ni u slučaju običaja.
Ni pod tacku razno ne preporucujem!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #17 poslato: danas u 06:51:39 posle podne »

Mnogi prave takve greske. Ali ovo stanje se mora ozbiljno shvatiti. Zato voditi racuna da se ne prelazi naglo sa jednog nacina ishrane na drugi.
Jako ozbiljno.em sto sam u pocetku lezao jer se nisam mogao pomeriti od bola em sto sam posle celu noc sedeo na wc solji jer moj stomak nije bio naviknut na ono sto nisam jeo 3 meseca....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: danas u 06:50:04 posle podne »

Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Veoma hrabro što si priznao. Moram reći da je ovo pogrešan primer koji ljudi praktikuju. Još je lošije što to sportisti rade.
Hvala lepo.
Jako puno njih to radi nazalost.Veruj mi!I upravo sportisti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: danas u 06:49:13 posle podne »

Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Vazno je da si to korigovao. U nekim slucajevima moze biti opasno po zivot.
Da,upravo sam to video u bliskom okruzenju i onda sam shvatio da to ne vredi toliko. ;)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #14 poslato: danas u 04:42:43 posle podne »

Mnogi prave takve greske. Ali ovo stanje se mora ozbiljno shvatiti. Zato voditi racuna da se ne prelazi naglo sa jednog nacina ishrane na drugi.
Ni u slučaju dijeta, ni u slučaju običaja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #13 poslato: April 26, 2024, 10:37:57 pre podne »

Mnogi prave takve greske. Ali ovo stanje se mora ozbiljno shvatiti. Zato voditi racuna da se ne prelazi naglo sa jednog nacina ishrane na drugi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #12 poslato: April 25, 2024, 12:06:02 posle podne »

To preporuucujem i sad tokom i posle Uskrsnjih praznika kao i posle da se ne preterava ni u cemu pa onda necemo sokirati nas organizam i necemo imati ovakve probleme. ;)
Znam da to nije tako jednostavno,ali verujte mi da vredi.Taj nesnosan bol u stomaku satima.....ne vredi toliko.
Ovo je dragocen savet jer je iz ličnog iskustva.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #11 poslato: April 25, 2024, 12:05:14 posle podne »

Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Veoma hrabro što si priznao. Moram reći da je ovo pogrešan primer koji ljudi praktikuju. Još je lošije što to sportisti rade.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #10 poslato: April 25, 2024, 09:38:59 pre podne »

Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Vazno je da si to korigovao. U nekim slucajevima moze biti opasno po zivot.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #9 poslato: April 25, 2024, 09:38:09 pre podne »

Akutni pankreatitis se leči u bolnici.
Ljudi sa blagim akutnim pankreatitisom najčešće počinju da se oporavljaju u roku od oko nedelju dana i ne doživljavaju dalje probleme.
Oni sa teškim akutnim pankreatitisom mogu biti lošijeg zdravstvenog stanja i/ili razviti komplikacije koje zahtevaju dalje lečenje. U tom slučaju lečenje i oporavak može potrajati mnogo duže.
Ovo oboljenje moze biti izuzetno tesko i neizvesnog ishoda lecenja,te je bitno da ljudi shvate znacaj. Neki pacijenti moraju biti i operisani,ali i dalje bude neizvestan ishod.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #8 poslato: April 25, 2024, 09:32:57 pre podne »

U toku je Uskršnji post među pripadnicima pravoslavne veroispovesti što znači da mnogo ljudi se suzdržavaju od preteranog konzumiranja hrane, a ne unose namirnice životinjskog porekla. Nakon ovog perioda dolazi period slavlja Uskrsa, čuveno kucanje jajima i velika konzumacija jaja, masne hrane, pa čak i alkohola.
Svako prejedanje, preterivanje u ishrani, nagle promene, iz posnog u masno, i obrnuto, predstavljaju svojevrsni šok za organizam. Ukoliko preterate u hrani može doći ne samo do nadimanja stomaka i taloženja kilograma i masnoće, već i do ozbiljnih zdravstvenih problema kao što je akutni pankreatitis.
Izuzetno vazno je to da se ne sokira organizam naglom promenom ishrane. Ovde je znacajna postepenost.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: April 25, 2024, 07:13:19 pre podne »

To preporuucujem i sad tokom i posle Uskrsnjih praznika kao i posle da se ne preterava ni u cemu pa onda necemo sokirati nas organizam i necemo imati ovakve probleme. ;)
Znam da to nije tako jednostavno,ali verujte mi da vredi.Taj nesnosan bol u stomaku satima.....ne vredi toliko.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #6 poslato: April 25, 2024, 07:11:00 pre podne »

Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #5 poslato: April 23, 2024, 08:06:32 posle podne »

Akutni pankreatitis se leči u bolnici.
Ljudi sa blagim akutnim pankreatitisom najčešće počinju da se oporavljaju u roku od oko nedelju dana i ne doživljavaju dalje probleme.
Oni sa teškim akutnim pankreatitisom mogu biti lošijeg zdravstvenog stanja i/ili razviti komplikacije koje zahtevaju dalje lečenje. U tom slučaju lečenje i oporavak može potrajati mnogo duže.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #4 poslato: April 23, 2024, 08:02:33 posle podne »

Postoje ugrubo laki i teški oblici akutnog pankreatitisa.
Laki oblik znači laganu upalu pankreasa i naziva se još i edematozni pankreatitis. Teški se karakteriše nekrozom (razaranjem) pankreasa i okolnih tkiva, a veoma često zbog izlučivanja otrovnih materija u krvi, dolazi do oštećenja drugih vitalnih (po život važnih) organa. Srećom oko 80% ljudi dobije laku upalu koja nije povezana sa fatalnim ishodom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 19 upita.