TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:54:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 176 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 41332 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2621 poslato: Mart 27, 2024, 07:10:13 posle podne »

Evo da se vratimo još malo na temu koja je uveliko aktuelna zbog čestih promena vremena i temperature.
Ako se ovih dana osećate kao da se vi menjate u skladu sa vremenskim uslovima , verovatno ste jedni od većine.

Svi to osećamo, svesni toga ili ne. Naše zdravlje ostaje vezano za vazduh i svetlost oko nas, uprkos svom napretku koji nam je dao izvesnu izolovanost.

Proučavanje efekata atmosfere na naša tela poznato je kao biometeorologija, nauka koja je postajala i gubila se kroz vekove.

Hipokrat je verovao da vreme i klima snažno utiču na zdravlje ljudi. Prikupljanje podataka o vremenu iz zdravstvenih razloga bilo je glavni podsticaj za stvaranje onoga što je postalo Nacionalna meteorološka služba.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2620 poslato: Mart 27, 2024, 03:38:26 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.
Znaci danas je tacno 41godina od kako menjamo vreme. Neka je sa srecom ;D ;D ;D hahaahahqh
Možda zaista i bude srećna godišnjica. 😅
Mozda ;D Nadam se da necemo vise da menjamo. Ali nesto nisam ni siguran. Onda ce reci pa hajde i u oktobru da promenimo na nase zimsko. I posle ce opet menjati.
Nazalost i ja sam pesimista sto se ovog tice.Jednostavno ne vidim nikog ko bi ustao i rekao da je dosta.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2619 poslato: Mart 27, 2024, 03:37:34 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.
Znaci danas je tacno 41godina od kako menjamo vreme. Neka je sa srecom ;D ;D ;D hahaahahqh
Možda zaista i bude srećna godišnjica. 😅
Iz tvojih usta u Bozije usi!!! ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2618 poslato: Mart 27, 2024, 03:37:00 posle podne »

Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Uglavnom zbog naglih promena vremena. A sad kada promenimo i kazaljke za vikend,onda ce tek biti veselo.
Dobitna kombinacija za sve lose... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2617 poslato: Mart 27, 2024, 03:36:22 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
E to bude problem poslednjih godina. Toplo vreme omoguci cvetanje, a posle ga hladnoca sredi.
Nadam se da ove godine ga nije sredio,jer nije bilo jako hladno i nije dugo trajala ta hladnoca,samo da ne bude vise takvih....
I ja se nadam. Zao mi je svih tih biljaka.

Svakako. Mnogo utice na njih.
Pojave se pupoljci i posle ih mraz unisti.
To je najgore....taman se ponadas kako ce dobar rod biti i ono....

A kad su rekli da je najrizicnije za kajsije, pa drugom emstu sljive, e tu mi nije vec bilo svejedno . :D
Kajsije su dosta osetljive. Rano cvetaju i sredi ih mraz.
Nadajmo se da ove godine nece...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2616 poslato: Mart 27, 2024, 03:35:54 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.
Znaci danas je tacno 41godina od kako menjamo vreme. Neka je sa srecom ;D ;D ;D hahaahahqh
Vidi stvarno,nisam ni primetio....jupiiiii,blago nama!!!! ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2615 poslato: Mart 27, 2024, 03:35:08 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
E to bude problem poslednjih godina. Toplo vreme omoguci cvetanje, a posle ga hladnoca sredi.
Nadam se da ove godine ga nije sredio,jer nije bilo jako hladno i nije dugo trajala ta hladnoca,samo da ne bude vise takvih....
I ja se nadam. Zao mi je svih tih biljaka.
I kompota i pekmeza od njih... ;D ;D ;D
Može ;) Samo izazivaš sa slatkišima ;D ;D ;D
Pa kad sanjam o njima!Meni je slatko sve na svetu.

Cuj sve na svetu...Kada ih jedes inace?
Retko,ali ako jedem gledam da to bude pre treninga da ih sagorim na treningu....
Dobar tajming. Svidja mi se takav koncept.
Moram inace bih se kotrljao.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2614 poslato: Mart 27, 2024, 03:34:16 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Jos jedan od dokaza klimatskih promena. Bukvalno necemo vise ni imati prelazna godisnja doba.
Rekao sam ja iz zimskih jakni u papuce i kupaci. ;)
Definitivno je tako. Sta da se radi.
Nista ni ne mozemo osim kukati ali sa time opet ne postizemo nista.Zato najbolje prihvatiti i aklimazovati se. ;)
Naravno. Eto juče je bilo baš toplo, a danas vraćanje u zimu :)
A sledece nedelje u nedelju leto sa 26 stepeni....pa ko prezivi pricace....

Mislim da ce biti prelepo
:)
I ja mislim da ce biti lepo za setnju. Ali nagle promene su uzas za nas organizam.
I ja jedva cekam!Ja obozavam i -20 i +40 samo da ne duva vetar,to mrzim.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2613 poslato: Mart 27, 2024, 03:33:15 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.

Dosta im je trebalo da shvate. :D
Kazem ti to je imalo smisla dok se radilo od 06-14h.Cim se preslo na ovo od 09-17h sve gubi smisao...a kad smo presli na taj sistem ne znam....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2612 poslato: Mart 27, 2024, 03:32:00 posle podne »

Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(

To govore mislim od 2019 :D Nista im ne verujem!
Nazalost puno ranije.....
Ni ja im ne verujem.Samo mi nije jasno da ako vide koliko je lose donelo ovo pomeranje sto ga ne ukinu?Ne treba platiti za to....Ne bi nikog bolelo....

ma koliko zemalja bre ni ne menja....i sta?
Ali svi kukaju.... ;D ;D ;D

Ne znam bas da japanci i kinezi kukaju :D
Za japance ne znam,ali kinezi kukaju i to ne malo.I pre sam cuo u kineskoj radnji a danas u vatrogasni dom sam nosio neke aparate na overu i tamo je kinez kukao kako mu je tesko.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2611 poslato: Mart 27, 2024, 03:30:44 posle podne »

Opet su oscilacije u vremena.
Ne znam za vas ali kod mene u teretani vezbaci se zale na vreme.
Dosta ljudi se žali. Evo da podelim i ja svoje iskustvo- meni se prvi put ove zime dešava da imam glavobolje i krvarenje iz nosa usled velikih promena vremena, što nema neki organski uzrok, tj. zdrava sam, a reagujem tako na klimatske promene.

meni oept ovo lici na trovanje... :/
I ti spadas medu ove sto veruju u teorije zavere?Da nas truju iz vazduha?

To nije teorija zavere.
Poenta mog pitanja je bila da li verujes u to da nas truju iz vazduha? ;)

Vazduha, hrane, vode....
A dobro to je drugo,ako si na to mislio,sa tim se slazem.Mislio sam da si hteo da kazes da nas truju iz vazduha sa avionima itd....
Obicno se o tome govori kao o teorijama zavere. Postoji klasicno zagadjenje vazduha,jer i avioni ispustaju stetne gasove. Kao i automobili.
Hvala,hvala,barem je nekome jasno na sta sam mislio. ;)
Da ilustrujemo avionom koji nam ispušta štetne gasove ;D

Samo se vi salite sa time....
Ne salim se,ja ne verujem u to!!!
Puno im je jednostavnije da nas truju hranom i jeftinije nego ovo iz aviona....
To je isto kao neko veruje u vanzemaljce....ja ni u to ne verujem dok mi se ne dokaze suprotno!

A verujes da je Zemlja okrugla? :D
Vidis,provociras,a posle kukas....
Verujem. ;)

ne provociram, to je realno poredjenje. ne verujes u ensto sto nisi video, a kako si video da je okrugla?
Ne verujem u nesto sto nije dokazano,pricamo OSIM chemtrailsa.
A sta ti kazes kakvog oblika je zemlja?Samo pitam za druga. ;D ;D ;D

Kazem da ne znam, jer nisam video. :)
Ali sigurno imas neko misljenje....mnoge stvari nisi video a imas misljenje o njima siguran sam.... ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2610 poslato: Mart 27, 2024, 03:29:33 posle podne »

Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Ja ne,dok se ne pomeri sat pogotovo ako izgubimo sat vremena. ;)
Ne kazem da nikad,ali retko.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2609 poslato: Mart 27, 2024, 03:28:28 posle podne »

Kakve su ovo promene vremena za ne poverovati.Prvi dan proleća pa ujutru skoro u minusu.
Kod nas je bilo -2 a iza NS su rekli da je bilo -1,ali od danas se ocekuje otopljenje a za petak i kisa.Sta ce od svega toga biti videcemo.Nadam se samo da ova drveca sto su procvetala nisu se smrzla....da rodi ove godine . ;)
E to bude problem poslednjih godina. Toplo vreme omoguci cvetanje, a posle ga hladnoca sredi.
Nadam se da ove godine ga nije sredio,jer nije bilo jako hladno i nije dugo trajala ta hladnoca,samo da ne bude vise takvih....
I ja se nadam. Zao mi je svih tih biljaka.
I kompota i pekmeza od njih... ;D ;D ;D
Može ;) Samo izazivaš sa slatkišima ;D ;D ;D
Pa kad sanjam o njima!Meni je slatko sve na svetu.

Cuj sve na svetu...Kada ih jedes inace?
Retko,ali ako jedem gledam da to bude pre treninga da ih sagorim na treningu....

Jasno. Ili u prepodnevnim casovima kada se daju ptorositi. Sta volis da jedes?
Cokoladu.To mi je naj naj naj naj
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2608 poslato: Mart 27, 2024, 03:27:40 posle podne »

Vreme je još jednom da se „proleće napred“ i naredne nedelje, 30. marta, dok se većina zemalja priprema za letnje računanje vremena. Iako postoje neke pogodnosti — više svetla uveče, niža potrošnja energije (i troškovi) — postoje i nedostaci, posebno u vezi sa vašim zdravljem, zbog čega brojni medicinski centri preporučuju da se godišnje promene vremena ukinu u korist stalnog standardnog vremena.

Organizacije medicinskih radnika ističu brojne zdravstvene rizike povezane sa letnjim računanjem vremena, uključujući povećan broj smrtnih slučajeva u saobraćaju u prvih nekoliko dana nakon promene vremena i neusklađenost sa prirodnom cirkadijalnom biologijom našeg tela.

Koje racunanje se preporcuje? Ili jednostavno da se ne menja?
Ovo "staro" tzv zimsko jer je to bilo i originalno racunanje vremena.

Eto, to nisam znao. Ima mi i vise smisla nego "letnje".
Onda je drugaciji sistem bio i onda je imalo logike ovo letnje racunanje vremena,ali sa juznjackim radnim vremenom od 9-17h sve gubi smisao....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2607 poslato: Mart 27, 2024, 03:24:40 posle podne »

To tako rečeno zaista zvuči strašno. Ono što sam htela reći je da se treba postići kompromis između onog što želimo, onoga što je na raspolaganju i vremena čekanja. Nekada nije loše imati drugi izbor ili rezervni plan.
Interesantno je za rezervni plan sam poceo imati tek pre par godina.Dotle sam to smatrao samo izgovorom ili necim ako nisi postigao ono sto si hteo pa onda prihvatas ono sto moras,ali sada vec shvatam da ne mora bas da bude tako i u pravu si u nekim situacijama je dobro imati plan B. ;)
Hvala, nekada jednostavno treba da se snalazimo i improvizujemo.
Ja mislim da je ceo svet/zivot snalazenje i improvizacija.
Uglavnom jeste. Oni koji dobro plivaju generalno u životu su i dobri improvizatori, slično kao glumci na sceni.
I ja sam hteo da navedem glumce kao dobar primer i onda se setih Robina Williamsa,glumca kojeg obozavam,koji je izvrsio samoubistvo....a niko ne bi pomislio da bas on....Uvek je bio toliko pozitivian....izgleda da je sve zadrzavao za sebe i na kraju je pukao....
Mislim da je imao problema sa alkoholom, a za narkotike nisam siguran.
Kao i skoro svi poznate licnosti,samo neki znaju da se izvuku sa time a neki ne.Naravno sa ovim nikako se ne slazem,protiv sam i jednog i drugog!!!
Kazu da je tesko nositi se sa tolikom slavom, biti poznat sirom sveta. Ne reaguje svako isto.
Ne samo sa slavom,nego sa cinjenicom da si nesto stvarao i toga sada vise jednostavno nema i osecas se bespotrebnim....barem je meni tako bilo.
Eh bar da sam onda vas znao,bilo bi mi puno lakse.

Ima svoje zasto je taj put bio samo za tebe.
Siguran sam u to,samo mi je malo dosta da sve na tezi nacin moram da saznam/doznam/prezivim.....sto ne moze bar nesto u zivotu lakse da mi prode?Ne kazem lako ali lakse.... ;)
Vecini je u zivotu tesko. Nego covek uvek misli za sebe da mu je najteze.
Ja uopste ne mislim,svestan sam da ima i onih kojima je puno teze od mene,samo sam izrazio zelju kako bih voleo da bar jednom u zivotu naucim na laksi nacin!

A mozda su i postojale stvarti, ali ih nisi primetio jer si na drugom fokusu...
Moguce,ali bih voleo da znam sta je to bilo,jer sto se sporta tice sigurno ne,nije jos bilo interneta kao danas,sve sam morao na sebi da iskusim,nije bilo suplementacije,tek je kasnije krenulo.....Sto se zivota tice i tu sam puno puta okusio losiju stranu(prerana smrt oba roditelja,razvod,pa mi bivsa oduzela dete,a onda saobracajku jos nisam ni spomenuo.I tu isto,jedva ostanem ziv i ja ispadnem kriv iako sam se pridrzavao svih pravila,ali su napisali da se nisam prilagodio uslovima voznje i sa tom recenicom me sahranise da ne bi morali da placaju odstetu... itd itd........sto se posla tice mozda sam tu i tamo imao srece.
« Poslednja izmena: Mart 27, 2024, 03:26:20 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 176 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.