TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:19:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da se probudite sveži i odmorni  (Pročitano 8348 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #44 poslato: Decembar 10, 2022, 09:54:51 posle podne »

Jel ima neko od vas neku rutinu pred spavanje? Ispijanje čaja ili nešto slično? Ja nemam iskreno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #43 poslato: Decembar 10, 2022, 06:57:40 posle podne »

Genetika u svemu ima neki procenat učešća ali je daleko manji nego što se ljudi "vade" na genetiku i koriste njom kao izgovor.
Ovo moram da pokazem svom sinu da i on vidi,jer ja to njemu vec duze vreme pokusavam da objasnim,ali mi ne veruje ili se pravi da mi ne veruje jer se i dalje vadi na genetiku u nekim stvarima.
Ako je u adolescentskim godinama to je česta pojava. 😅
Da,u tom je dobu,zato sam i naveo. :D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Decembar 10, 2022, 06:56:35 posle podne »

Ono što mi je takođe interesantno i što se preporučuje kao zdrava navika je da se tokom dana završe sve obaveze koje mogu. Prosto da bi osoba bila psihički rasterećenija i da umanji jutarnji stres i jurnjavu. Posebno se preporučuje da sve jutarnje obaveze se odrade ili pripreme predveče kako bi se ujutru imalo više vremena za lagano i manje stresno buđenje.
To praktikujem u zadnjih 7-8 godina i mogu reci da mi to umnogome olaksava posao.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #41 poslato: Decembar 10, 2022, 04:11:06 posle podne »

Ono što mi je takođe interesantno i što se preporučuje kao zdrava navika je da se tokom dana završe sve obaveze koje mogu. Prosto da bi osoba bila psihički rasterećenija i da umanji jutarnji stres i jurnjavu. Posebno se preporučuje da sve jutarnje obaveze se odrade ili pripreme predveče kako bi se ujutru imalo više vremena za lagano i manje stresno buđenje.

ja sam i to pokusao i nije mi bas pomoglo . :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #40 poslato: Decembar 08, 2022, 05:49:38 posle podne »

Ono što mi je takođe interesantno i što se preporučuje kao zdrava navika je da se tokom dana završe sve obaveze koje mogu. Prosto da bi osoba bila psihički rasterećenija i da umanji jutarnji stres i jurnjavu. Posebno se preporučuje da sve jutarnje obaveze se odrade ili pripreme predveče kako bi se ujutru imalo više vremena za lagano i manje stresno buđenje.
Slažem se u potpunosti. Kada se ostave neke stvari da se ujutru urade, samo može da se bespotrebno povećava stres.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #39 poslato: Decembar 08, 2022, 05:48:31 posle podne »

Apsolutno. Zaista većina stvari vuče korene iz ranog detinjstva. U detinjstvu deca najčešće imitiraju svoje roditelje tako da je bitno shvatiti da se tad stvaraju prave navike.
Tako je. Često roditelji nisu ni svesni koliko značajan uticaj imaju na svoju decu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #38 poslato: Decembar 08, 2022, 03:51:27 posle podne »

Ono što mi je takođe interesantno i što se preporučuje kao zdrava navika je da se tokom dana završe sve obaveze koje mogu. Prosto da bi osoba bila psihički rasterećenija i da umanji jutarnji stres i jurnjavu. Posebno se preporučuje da sve jutarnje obaveze se odrade ili pripreme predveče kako bi se ujutru imalo više vremena za lagano i manje stresno buđenje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #37 poslato: Decembar 08, 2022, 03:44:05 posle podne »

Genetika u svemu ima neki procenat učešća ali je daleko manji nego što se ljudi "vade" na genetiku i koriste njom kao izgovor.
Ovo moram da pokazem svom sinu da i on vidi,jer ja to njemu vec duze vreme pokusavam da objasnim,ali mi ne veruje ili se pravi da mi ne veruje jer se i dalje vadi na genetiku u nekim stvarima.
Ako je u adolescentskim godinama to je česta pojava. 😅
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #36 poslato: Decembar 08, 2022, 03:23:33 posle podne »

Genetika u svemu ima neki procenat učešća ali je daleko manji nego što se ljudi "vade" na genetiku i koriste njom kao izgovor.
Ovo moram da pokazem svom sinu da i on vidi,jer ja to njemu vec duze vreme pokusavam da objasnim,ali mi ne veruje ili se pravi da mi ne veruje jer se i dalje vadi na genetiku u nekim stvarima.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2022, 07:52:00 posle podne »

Genetika u svemu ima neki procenat učešća ali je daleko manji nego što se ljudi "vade" na genetiku i koriste njom kao izgovor.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #34 poslato: Decembar 06, 2022, 07:51:11 posle podne »

Apsolutno. Zaista većina stvari vuče korene iz ranog detinjstva. U detinjstvu deca najčešće imitiraju svoje roditelje tako da je bitno shvatiti da se tad stvaraju prave navike.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #33 poslato: Decembar 06, 2022, 04:43:23 posle podne »

Tu se može postaviti pitanje kako onda jedan način života odgovara nekome , a nekom drugom ni malo. Ostaje još mnogo prostora za buduća istraživanja ali mislim da je ključno sticanje zdravih navika još u detinjstvu.
I to ne samo tipa da ti roditelji pricaju o tome nego da i oni primenjuju to!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #32 poslato: Decembar 06, 2022, 04:42:44 posle podne »

Ono što je meni interesantno je da se većina studija slaže da skoro pa ne postoje genetske predispozicije za kvalitet sna i razbuđivanja, već većina podataka ide u prilog tome da je to stvar načina života.
I to ne samo san vec skoro 99% stvari u zivotu!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #31 poslato: Decembar 06, 2022, 04:42:05 posle podne »

Dosta ima kontradiktornih podataka u tom pogledu. Po ovim novijim medicinskim člancima vidim da preporučuju povremeno duže spavanje.
Verovatno su uzeli mene u obzir. ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #30 poslato: Decembar 05, 2022, 05:17:16 posle podne »

Tu se može postaviti pitanje kako onda jedan način života odgovara nekome , a nekom drugom ni malo. Ostaje još mnogo prostora za buduća istraživanja ali mislim da je ključno sticanje zdravih navika još u detinjstvu.
Slažem se. Onako kako se deca naviknu, onda će u većini slučajeva tako raditi i kada odrastu. Pošto si navela da genetski faktori praktično nemaju uticaja, onda je definitivno važno da se roditelji potrude oko sticanja zdravih navika svoje dece.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.