TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:17:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 20 saveta za izbegavanje gojenja tokom praznika  (Pročitano 3531 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #100 poslato: Januar 14, 2023, 06:11:17 posle podne »

Kada ste spomenuli šećer u jagode, neko stavlja i šećer u Koka-Kolu kako bi se smanjila gaziranost, zamislite tek tu količinu šećera...
Ajme,bolje onda da je uzeo ono pakovanje od 10kg i to da se pojede imalo bi sigurno manje secera nego u koli+seceru.I ja sam to vidao,ali sam mislio da je to jako retko,izgleda ipak nije,cim si i ti videla da se to radi.Tek mi to nije jasno.Ako neces da ti dete pije gazirano onda mu nemoj dati gazirano,ali nemoj stavljati secer u kolu!
Uopšte nije retkost, roditelji da bi ispunili detetu želju da pije kolu, a da bi istovremeno smanjili gaziranost, dodaju šećer. Veliki je problem što navikavaju dete od malena na visoke doze šećera, tako da kasnije navike i ne trebaju da nas čude.
Takođe dinje i šećer, šlag preko svakog slatkiša, voća i kafe. Samo kafa koliko može biti slatka i kalorična- mleko, šećer, šlag, čokoladni toping.
Ja ako hoću neku slatku kafu ili sam recimo u skripcu sa vremenom i trebao bih da jedem obrok pre treninga a i kafu da popijem,ja spojim dobro i korisno i stavim protein sa ukusom cokolade u kafu i tako popijem. ;)
Vidiš kako ima rešenja za sve. Spajaš razne ukuse.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #99 poslato: Januar 14, 2023, 06:09:57 posle podne »

Kada ste spomenuli šećer u jagode, neko stavlja i šećer u Koka-Kolu kako bi se smanjila gaziranost, zamislite tek tu količinu šećera...
Ajme,bolje onda da je uzeo ono pakovanje od 10kg i to da se pojede imalo bi sigurno manje secera nego u koli+seceru.I ja sam to vidao,ali sam mislio da je to jako retko,izgleda ipak nije,cim si i ti videla da se to radi.Tek mi to nije jasno.Ako neces da ti dete pije gazirano onda mu nemoj dati gazirano,ali nemoj stavljati secer u kolu!
Uopšte nije retkost, roditelji da bi ispunili detetu želju da pije kolu, a da bi istovremeno smanjili gaziranost, dodaju šećer. Veliki je problem što navikavaju dete od malena na visoke doze šećera, tako da kasnije navike i ne trebaju da nas čude.
Takođe dinje i šećer, šlag preko svakog slatkiša, voća i kafe. Samo kafa koliko može biti slatka i kalorična- mleko, šećer, šlag, čokoladni toping.
Pojedinci se baš trude da ih šećer bukvalno ubije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #98 poslato: Januar 14, 2023, 06:08:37 posle podne »

E u odbranu "nezdrave" moram reći da burek ipak nema zdravu zamenu. 😅
Zamisli taj izum zdrav burek sa mesom ili sirom....ijao...jeo bih ga svaki dan.Posle ovoga ako neko to uradi hocu svoj deo od tog "izuma" ;D ;D ;D
Hajde ovde da se dogovorimo nas nekoliko da patentiramo proteinski burek ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #97 poslato: Januar 14, 2023, 06:07:32 posle podne »

Ja kada sam bio mali stavljao sam šećer na jagode, jer su mi imale malo kiselkast ukus. Stavljao sam šećer i u belu kafu. Sada ne pijem belu kafu, ali i da pijem svakako šećer ne bi došao u obzir.
I ja sam stavljao,ali ja sam u sve stavljao secer.Stavio sam krisku hleba ispod cesme da je pokvasim i kada je bila mokra ja je posuo secerom i tako pojeo.Danas kada se samo setim toga zgrozim se kako sam to mogao uraditi...
Jao. Mislim da ne bih mogao onako, da kažem, mokar hleb da jedem :D
Sada vec ni ja,sama pomisao na to me zgrazava,ali kao klinac mi je bio ukusan.
Menjaju se ukusi sa godinama. Kao mali sam uvek jeo supu sa hlebom. To sada ne bih mogao da zamislim. Kada razmislim, znači i ja sam jeo mokar hleb ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #96 poslato: Januar 14, 2023, 06:05:20 posle podne »

Rakiju,burek i druge naše brendove ipak ne smemo dirati. 😂
To je naše nasleđe. Ne mešamo se u to ;)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #95 poslato: Januar 13, 2023, 05:34:01 posle podne »

To je drugo, proteinska kafa je za tebe užina, obrok. Za njih je to samo napitak koji jedva da smatraju užinom, usputna stvar. Kada bi ga shvatili kao kalorijsku unos verujem da bi izbegavali.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #94 poslato: Januar 13, 2023, 10:39:42 pre podne »

Kada ste spomenuli šećer u jagode, neko stavlja i šećer u Koka-Kolu kako bi se smanjila gaziranost, zamislite tek tu količinu šećera...
Ajme,bolje onda da je uzeo ono pakovanje od 10kg i to da se pojede imalo bi sigurno manje secera nego u koli+seceru.I ja sam to vidao,ali sam mislio da je to jako retko,izgleda ipak nije,cim si i ti videla da se to radi.Tek mi to nije jasno.Ako neces da ti dete pije gazirano onda mu nemoj dati gazirano,ali nemoj stavljati secer u kolu!
Uopšte nije retkost, roditelji da bi ispunili detetu želju da pije kolu, a da bi istovremeno smanjili gaziranost, dodaju šećer. Veliki je problem što navikavaju dete od malena na visoke doze šećera, tako da kasnije navike i ne trebaju da nas čude.
Takođe dinje i šećer, šlag preko svakog slatkiša, voća i kafe. Samo kafa koliko može biti slatka i kalorična- mleko, šećer, šlag, čokoladni toping.
Ja ako hoću neku slatku kafu ili sam recimo u skripcu sa vremenom i trebao bih da jedem obrok pre treninga a i kafu da popijem,ja spojim dobro i korisno i stavim protein sa ukusom cokolade u kafu i tako popijem. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #93 poslato: Januar 13, 2023, 10:38:13 pre podne »

E u odbranu "nezdrave" moram reći da burek ipak nema zdravu zamenu. 😅
Zamisli taj izum zdrav burek sa mesom ili sirom....ijao...jeo bih ga svaki dan.Posle ovoga ako neko to uradi hocu svoj deo od tog "izuma" ;D ;D ;D
Evo ideje- Neka proba neko da smisli zdrav , a jednako ukusan burek!
Eto,dali smo predlog,sad neko "samo" treba da uradi to.
Ali posto je ideja bila nasa realno bi bilo da trzimo procenat za ideju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #92 poslato: Januar 12, 2023, 02:17:28 posle podne »

Kada ste spomenuli šećer u jagode, neko stavlja i šećer u Koka-Kolu kako bi se smanjila gaziranost, zamislite tek tu količinu šećera...
Ajme,bolje onda da je uzeo ono pakovanje od 10kg i to da se pojede imalo bi sigurno manje secera nego u koli+seceru.I ja sam to vidao,ali sam mislio da je to jako retko,izgleda ipak nije,cim si i ti videla da se to radi.Tek mi to nije jasno.Ako neces da ti dete pije gazirano onda mu nemoj dati gazirano,ali nemoj stavljati secer u kolu!
Uopšte nije retkost, roditelji da bi ispunili detetu želju da pije kolu, a da bi istovremeno smanjili gaziranost, dodaju šećer. Veliki je problem što navikavaju dete od malena na visoke doze šećera, tako da kasnije navike i ne trebaju da nas čude.
Takođe dinje i šećer, šlag preko svakog slatkiša, voća i kafe. Samo kafa koliko može biti slatka i kalorična- mleko, šećer, šlag, čokoladni toping.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #91 poslato: Januar 12, 2023, 02:13:55 posle podne »

E u odbranu "nezdrave" moram reći da burek ipak nema zdravu zamenu. 😅
Zamisli taj izum zdrav burek sa mesom ili sirom....ijao...jeo bih ga svaki dan.Posle ovoga ako neko to uradi hocu svoj deo od tog "izuma" ;D ;D ;D
Evo ideje- Neka proba neko da smisli zdrav , a jednako ukusan burek!
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #90 poslato: Januar 12, 2023, 09:31:30 pre podne »

Rakiju,burek i druge naše brendove ipak ne smemo dirati. 😂
Bez rakije mogu,ali bez bureka ponekad ne.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #89 poslato: Januar 12, 2023, 09:30:48 pre podne »

E u odbranu "nezdrave" moram reći da burek ipak nema zdravu zamenu. 😅
Zamisli taj izum zdrav burek sa mesom ili sirom....ijao...jeo bih ga svaki dan.Posle ovoga ako neko to uradi hocu svoj deo od tog "izuma" ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #88 poslato: Januar 12, 2023, 09:25:51 pre podne »

Ja kada sam bio mali stavljao sam šećer na jagode, jer su mi imale malo kiselkast ukus. Stavljao sam šećer i u belu kafu. Sada ne pijem belu kafu, ali i da pijem svakako šećer ne bi došao u obzir.
I ja sam stavljao,ali ja sam u sve stavljao secer.Stavio sam krisku hleba ispod cesme da je pokvasim i kada je bila mokra ja je posuo secerom i tako pojeo.Danas kada se samo setim toga zgrozim se kako sam to mogao uraditi...
Jao. Mislim da ne bih mogao onako, da kažem, mokar hleb da jedem :D
Sada vec ni ja,sama pomisao na to me zgrazava,ali kao klinac mi je bio ukusan.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #87 poslato: Januar 12, 2023, 09:25:13 pre podne »

Ja se recimo trudim da zamenim obične slatkiše proteinskim slatkišima koji po ukusu zaista mogu da im pariraju.
E u odbranu "nezdrave" moram reći da burek ipak nema zdravu zamenu. 😅
Da,ja sam to vec spomenuo puno puta da sada vec imamo proteinske cokoladice,proteinski puding,proteinski sladoled.Jedino sto sam ja u svoje vreme radio jeste da sam stavio protein od cokolade u Ella sir i to sam jeo kao desert.Danas vec mozemo birati medu puno boljim suplementima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #86 poslato: Januar 12, 2023, 09:23:12 pre podne »

Kada ste spomenuli šećer u jagode, neko stavlja i šećer u Koka-Kolu kako bi se smanjila gaziranost, zamislite tek tu količinu šećera...
Ajme,bolje onda da je uzeo ono pakovanje od 10kg i to da se pojede imalo bi sigurno manje secera nego u koli+seceru.I ja sam to vidao,ali sam mislio da je to jako retko,izgleda ipak nije,cim si i ti videla da se to radi.Tek mi to nije jasno.Ako neces da ti dete pije gazirano onda mu nemoj dati gazirano,ali nemoj stavljati secer u kolu!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.