TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:24:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prestanak treniranja  (Pročitano 1585 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2023, 07:38:18 pre podne »

Sigurno imamo. Kako na forumu, tako i direktnim kontaktom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #15 poslato: Februar 21, 2023, 09:46:17 posle podne »

Važno je da svako od nas bude fizički aktivan celog života. A naravno, izuzetno je važna i pravilna ishrana.

Mi hocemo....bilo bi lepo da sto vise to shvati ....
Nadamo se da hoće. Verujem da imamo bar mali pozitivan uticaj na ljude.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Februar 21, 2023, 07:28:37 posle podne »

Važno je da svako od nas bude fizički aktivan celog života. A naravno, izuzetno je važna i pravilna ishrana.

Mi hocemo....bilo bi lepo da sto vise to shvati ....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2023, 08:20:36 posle podne »

Važno je da svako od nas bude fizički aktivan celog života. A naravno, izuzetno je važna i pravilna ishrana.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2023, 07:57:32 posle podne »

Ono sto sam cuo, a ne mogu da potvrdim jer nisam lekar jeste da profesionalni sportisti ukoliko naglo prestanu sa bavljenjem sporta- mogu imati srcanih problema.
Da,to sam i ja cuo i to bas puno u mom okruzenju i nazalost oni umru od infarkta.Zato je preporucljivo da i posle takmicarskog sporta se ne prestanu baviti sportom.Naravno ne u istom ritmu,nego onako rekreativno.I to bilo koji sport da je u pitanju ne samo dizanje tegova.

E, upravo sam tu informaciju i ja dobio. A ljudi mislimd a cesto izuzmu to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2023, 07:56:54 posle podne »

Koje su posledice pravljenja duzih pauza u treniranju?
Potpunom prestanku?
Ja sam pauzirao od teretane 7,5-8 meseci posle saobracajke,ali ja bih to nazvao aktivnim odmorom,jer sam recimo posle nekih 2 meseca vec trenirao noge,drugu ruku,ramena,leda,triceps.Poceo sam od nule u svemu,ali sam se vratio.Recimo benc sam poceo sa totalno praznom gvozdenom sipkom od 2kg a pre saobracajke dizao 230kg.Dugo je trajao povratak,misici su odmah reagovali i mogu reci da 6 meseci posle pauze bili na istom nivou kao i pre nesrece,ali ono sto mi je zadavalo najvise problema su bili zglobovi,tetive.Njih sam trebao jacati jos skoro 12 meseci,sto znaci da nekih 1,5 godinu nakon pocetka treninga sam mogao poceti opterecivati sa vecim tezinama i manjim brojem ponavljanja.

Ok, to je misicna memorija i to svi mi dugogodisnji i profi vezbaci imamo. Ali da li si osetio neki problem?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2023, 06:37:26 posle podne »

Ono što znam je da uglavnom sportisti nastave sa većim unosom hrane a više nisu aktivni i onda dolazi do problema.
Jeste. To se najčešće dešava. Isti unos kalorija, a daleko manje aktivnosti, nego dok su se profesionalno bavili sportom i dođe do povećanja telesne mase na račun masnog tkiva, što povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti.
Uglavnom je to glavni rizik, naglo gomilanje masti u krvnim sudovima i ostatku tela.
Hipertrofija razvijena do te mere da ugrožava zdravlje nije toliko česta ali se dešava i nije bezopasna.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2023, 06:10:28 posle podne »

Ono što znam je da uglavnom sportisti nastave sa većim unosom hrane a više nisu aktivni i onda dolazi do problema.
Jeste. To se najčešće dešava. Isti unos kalorija, a daleko manje aktivnosti, nego dok su se profesionalno bavili sportom i dođe do povećanja telesne mase na račun masnog tkiva, što povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2023, 09:59:29 pre podne »

Ono što znam je da uglavnom sportisti nastave sa većim unosom hrane a više nisu aktivni i onda dolazi do problema.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2023, 07:28:56 posle podne »

Veći rizik može biti ukoliko osoba počne da vodi sereditarni način života, loše se hrani i poveća telesnu masu u pogledu više masne mase. To je samo po sebi rizik od hipertenzije i infarkta miokarda.
Što se uvećanog srca tiče naučni podaci da je ono samo po sebi opasno nisu precizni. Smatra se, u globalu, da osobe sa trajno uvećanim srcem bi trebale i posle penzionisanja/prestanka profesionalnog bavljenja sportom da nastave sa nekim vidom fizičke aktivnosti - nikako da samo sede, povećavaju težinu ili vode drugi vid nezdravog života.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2023, 07:25:27 posle podne »

To se odnosi na osobe koje imaju sportsko srce ili hipertrofiju srčanog mišića.
Opšte je poznato da su sportisti generalno zdravija populacija i da im je kardiovaskularni sistem u boljem opštem stanju. U slučaju hipertrofije srce je uvećanih dimenzija i to je jedna "posledica" sporta (može se javiti i u drugim slučajevima).
Kod nekih sportista nakon prestanka bavljenja sportom srce se vraća u normalne dimenzije, kod nekih ne.
Večita je nedoumica da li kod tih kod kojih se ne vraća postoji rizik od kardiovaskularnih bolesti veći nego inače.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2023, 06:32:46 posle podne »

To oko srčanih problema sam i ja čuo.
A uglavnom se nabije i telesna masa.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2023, 06:31:30 posle podne »

Ono sto sam cuo, a ne mogu da potvrdim jer nisam lekar jeste da profesionalni sportisti ukoliko naglo prestanu sa bavljenjem sporta- mogu imati srcanih problema.
Da,to sam i ja cuo i to bas puno u mom okruzenju i nazalost oni umru od infarkta.Zato je preporucljivo da i posle takmicarskog sporta se ne prestanu baviti sportom.Naravno ne u istom ritmu,nego onako rekreativno.I to bilo koji sport da je u pitanju ne samo dizanje tegova.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2023, 06:29:50 posle podne »

Koje su posledice pravljenja duzih pauza u treniranju?
Potpunom prestanku?
Ja sam pauzirao od teretane 7,5-8 meseci posle saobracajke,ali ja bih to nazvao aktivnim odmorom,jer sam recimo posle nekih 2 meseca vec trenirao noge,drugu ruku,ramena,leda,triceps.Poceo sam od nule u svemu,ali sam se vratio.Recimo benc sam poceo sa totalno praznom gvozdenom sipkom od 2kg a pre saobracajke dizao 230kg.Dugo je trajao povratak,misici su odmah reagovali i mogu reci da 6 meseci posle pauze bili na istom nivou kao i pre nesrece,ali ono sto mi je zadavalo najvise problema su bili zglobovi,tetive.Njih sam trebao jacati jos skoro 12 meseci,sto znaci da nekih 1,5 godinu nakon pocetka treninga sam mogao poceti opterecivati sa vecim tezinama i manjim brojem ponavljanja.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2023, 10:53:42 pre podne »

Ono sto sam cuo, a ne mogu da potvrdim jer nisam lekar jeste da profesionalni sportisti ukoliko naglo prestanu sa bavljenjem sporta- mogu imati srcanih problema.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.