TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:54:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Morton neurom  (Pročitano 3043 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Mart 21, 2023, 02:28:07 posle podne »

Kod mene je prošlo sa dobrim mirovanje, mahanjem prirodne masti od biljke Gavez, kućna kriomasaža i duži fizikalni tretman.
Iako ne ovako svesno kao sto si ti navela dosta svojih povreda sam sa ovim izlecio.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2023, 02:27:16 posle podne »

Pošto u nekim slučajevima se daju i injekcije kortikosteroida.
To su i meni vise puta "nudili"
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2023, 02:26:00 posle podne »

Skoro sam imala ovaj problem i sama pa sam inspirisana da na ovu temu prodiskutujem i sa vama. 🙂

Mortonov neurom je bolno stanje koje pogađa podnožje stopala, najčešće područje između trećeg i četvrtog prsta. Mortonov neurom se može osećati kao da stojite na kamenčiću u cipeli ili na pregibu čarape.

Mortonov neurom uključuje zadebljanje tkiva oko jednog od nerava koji vodi do vaših nožnih prstiju. Ovo može izazvati oštar, pekući bol u podnožju. Možda imate peckanje, peckanje ili utrnulost u pogođenim prstima.
Imao sam i ja to pre par godina,ali nakon nekih 2-3 nedelje je proslo i posle nisam se bavio time.
Odlično je što ti je prošlo posle 2-3 nedelje. Meni je trajalo skoro 2 meseca.
Ponekad traje i više meseci i može biti dosta ograničavajuće.
Sa tim da sam ja to mislio da imam zbog prenaprezanja,velikih tezina.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #12 poslato: Mart 20, 2023, 09:50:13 posle podne »

Terapija aplikovanjem injekcija kortikosteroida se takođe često primenjuje kada je bol hroničan i iscrpljujuć. U retkim situacijama je potrebno operativno lečenje, kada se vrši uglavnom dekompresija nerva.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #11 poslato: Mart 20, 2023, 09:48:33 posle podne »

Kod mene je prošlo sa dobrim mirovanje, mahanjem prirodne masti od biljke Gavez, kućna kriomasaža i duži fizikalni tretman.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2023, 07:43:58 posle podne »

Pošto u nekim slučajevima se daju i injekcije kortikosteroida.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #9 poslato: Mart 20, 2023, 07:43:16 posle podne »

Skoro sam imala ovaj problem i sama pa sam inspirisana da na ovu temu prodiskutujem i sa vama. 🙂

Mortonov neurom je bolno stanje koje pogađa podnožje stopala, najčešće područje između trećeg i četvrtog prsta. Mortonov neurom se može osećati kao da stojite na kamenčiću u cipeli ili na pregibu čarape.

Mortonov neurom uključuje zadebljanje tkiva oko jednog od nerava koji vodi do vaših nožnih prstiju. Ovo može izazvati oštar, pekući bol u podnožju. Možda imate peckanje, peckanje ili utrnulost u pogođenim prstima.
Imao sam i ja to pre par godina,ali nakon nekih 2-3 nedelje je proslo i posle nisam se bavio time.
Odlično je što ti je prošlo posle 2-3 nedelje. Meni je trajalo skoro 2 meseca.
Ponekad traje i više meseci i može biti dosta ograničavajuće.
Šta si sve primenjivala u terapiji?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2023, 07:09:24 posle podne »

Mnogo je bitno na vreme da se prepozna kako bi se što pre započela adekvatna terapija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2023, 07:08:52 posle podne »

Skoro sam imala ovaj problem i sama pa sam inspirisana da na ovu temu prodiskutujem i sa vama. 🙂

Mortonov neurom je bolno stanje koje pogađa podnožje stopala, najčešće područje između trećeg i četvrtog prsta. Mortonov neurom se može osećati kao da stojite na kamenčiću u cipeli ili na pregibu čarape.

Mortonov neurom uključuje zadebljanje tkiva oko jednog od nerava koji vodi do vaših nožnih prstiju. Ovo može izazvati oštar, pekući bol u podnožju. Možda imate peckanje, peckanje ili utrnulost u pogođenim prstima.
Imao sam i ja to pre par godina,ali nakon nekih 2-3 nedelje je proslo i posle nisam se bavio time.
Odlično je što ti je prošlo posle 2-3 nedelje. Meni je trajalo skoro 2 meseca.
Ponekad traje i više meseci i može biti dosta ograničavajuće.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2023, 06:59:54 posle podne »

Skoro sam imala ovaj problem i sama pa sam inspirisana da na ovu temu prodiskutujem i sa vama. 🙂

Mortonov neurom je bolno stanje koje pogađa podnožje stopala, najčešće područje između trećeg i četvrtog prsta. Mortonov neurom se može osećati kao da stojite na kamenčiću u cipeli ili na pregibu čarape.

Mortonov neurom uključuje zadebljanje tkiva oko jednog od nerava koji vodi do vaših nožnih prstiju. Ovo može izazvati oštar, pekući bol u podnožju. Možda imate peckanje, peckanje ili utrnulost u pogođenim prstima.
Imao sam i ja to pre par godina,ali nakon nekih 2-3 nedelje je proslo i posle nisam se bavio time.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2023, 06:54:13 posle podne »

Što se terapije tiče neophodno je stroogooo mirovanje koje se mora ozbiljno shvatiti. U početku dok bolovi traju pored mirovanja kod kuće sama osoba provodi laganu masažu stopala ledom i analgetskim kremama. Kasnije se može krenuti i na fizikalnu terapiju.
U retkim situacijama na ovu terapiju bol ne prolazi pa se preduzimaju drugi vidovi lečenja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2023, 06:51:53 posle podne »

Izuzetno je teško postaviti dijagnozu ovog stanja jer nema vidljivih znakova. Upala nerva se klasičnim dijagnostičkim procedurama teško može ustanoviti. Dobro uzeta anamneza i opisivanje nastanka tegoba kao i vida tegoba najbolje će navesti lekara da posumnja na ovo stanje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2023, 06:50:22 posle podne »

Uzrok
Čini se da se Mortonov neurom javlja kao odgovor na dugotrajnu iritaciju, pritisak ili povredu jednog od nerava koji vode do vaših nožnih prstiju.
Precipitirajući faktori su dugotrajno, ponavljano lupanje stopalom o pod kao kod marširanja, nepravilnog trčanja, kod nošenja štikli, teške i neudobno obuće (glomazne čizme), kod nepravilnog položaja tj opterećenja stopala u pojedinim sportovima i igrama (balet itd.).
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2023, 06:47:06 posle podne »

Tipično, nema spoljašnjih znakova ovog stanja, kao što je kvržica. Umesto toga, možete doživeti sledeće simptome:

Osećaj kao da stojite na kamenčiću
Žareći bol u podnožju stopala koji može zračiti u nožne prste ili ka sličnom zglobu
Peckanje ili utrnulost u nožnim prstima
Pored ovih simptoma, možda možete primetiti da istezanje stopala i trljanje stopala često pomaže da se ublaži bol.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2023, 06:44:48 posle podne »

Skoro sam imala ovaj problem i sama pa sam inspirisana da na ovu temu prodiskutujem i sa vama. 🙂

Mortonov neurom je bolno stanje koje pogađa podnožje stopala, najčešće područje između trećeg i četvrtog prsta. Mortonov neurom se može osećati kao da stojite na kamenčiću u cipeli ili na pregibu čarape.

Mortonov neurom uključuje zadebljanje tkiva oko jednog od nerava koji vodi do vaših nožnih prstiju. Ovo može izazvati oštar, pekući bol u podnožju. Možda imate peckanje, peckanje ili utrnulost u pogođenim prstima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 17 upita.