TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:11:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cerumen (ušna mast)  (Pročitano 2525 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #88 poslato: Jun 30, 2023, 10:40:29 pre podne »

I u nekim welness centrima gde koriste dosta slanu vodu, čak slaniju i od Mrtvog mora, ako uđe voda u uši, mogu da zaostanu kristali soli. Posle mora da se isperu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #87 poslato: Jun 30, 2023, 08:30:43 pre podne »

Slana voda može zaista biti problem u ušima to znam iz iskustva.
Verujem,ja samo kazem da ja sa time nisam imao problem hvala Bogu,dok sa ostalim oblicima vode jezera,reka,bazeni jesam.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #86 poslato: Jun 29, 2023, 02:09:35 posle podne »

Slana voda je vrlo nezgodna, bez obzira na prethodnu količinu cerumena.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #85 poslato: Jun 29, 2023, 12:09:37 posle podne »

Slana voda može zaista biti problem u ušima to znam iz iskustva.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #84 poslato: Jun 28, 2023, 03:08:12 posle podne »

Napominjem da nije preporučljivo da ni slana voda ulazi u uši. Mogu da zaostanu kristali soli i da stvaraju zaglušenost.
Verujem,mada meni od mora nikada nije bolelo uvo a od jezera,reka pogotovo bazena jeste.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #83 poslato: Jun 28, 2023, 09:49:00 pre podne »

Napominjem da nije preporučljivo da ni slana voda ulazi u uši. Mogu da zaostanu kristali soli i da stvaraju zaglušenost.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #82 poslato: Jun 26, 2023, 08:34:26 pre podne »

U stvari najbolje je jedna optimalna produkcija cerumena. Da se ne stvaraju čepovi, ali i da ga uopšte nema isto nije poželjno. Jeste da predstavlja zaštitu. Ima antimikrobna svojstva i odbija vodu.
Kolega je dao odgovor...
Ako je velika produkcija često se stvara osećaj zapušenosti, a onda su ljudi skloni da sami to rešavaju pa nastaju komplikacije.
Hvala vam na odgovorima!
Da najgore je kad nestrucna lica takve stvari sami hoce da rese,onda naprave veci problem nego sto je bilo.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #81 poslato: Jun 25, 2023, 04:37:20 posle podne »

U stvari najbolje je jedna optimalna produkcija cerumena. Da se ne stvaraju čepovi, ali i da ga uopšte nema isto nije poželjno. Jeste da predstavlja zaštitu. Ima antimikrobna svojstva i odbija vodu.
Kolega je dao odgovor...
Ako je velika produkcija često se stvara osećaj zapušenosti, a onda su ljudi skloni da sami to rešavaju pa nastaju komplikacije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #80 poslato: Jun 24, 2023, 03:02:07 posle podne »

Povremeno ispiranje kod lekara i površno pranje ušiju kući je zaista najbolja alternativa.
Jeste. Neki ljudi moraju i više puta godišnje na ispiranje ušiju, jer im se dosta stvara cerumen ili imaju uske kanale. A neko ceo život nikada ne ode na ispiranje. Sve je individualno.
Nisam bio dugo jer nisam imao problema.To sam hteo i da napomenem odkako ovako stavljam kapi nije mi se stvorio cep,nisam imao problema,nisam trebao ici na ispiranje.
Odlično što ti tako deluje. Važno da si našao ono što ti odgovara.
Zasad odgovara mada imam bas puno te usne masti,sto kazu da je zdravo,samo je malo neprijatno kada to vidim na peskiru kada iscuri....
Dobro. Produkcija cerumena je individualna stvar.
Da,to znam,ali kazu da je dobro kad imas puno,vise zasticuje usi.Jel to istina?
U stvari najbolje je jedna optimalna produkcija cerumena. Da se ne stvaraju čepovi, ali i da ga uopšte nema isto nije poželjno. Jeste da predstavlja zaštitu. Ima antimikrobna svojstva i odbija vodu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #79 poslato: Jun 24, 2023, 02:57:42 posle podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Njih često preporučuju. Ne znam kakva su iskustva.
Najbolje profilaktički, recimo jednom nedeljno uprskati po jednom u oba uva. A može se koristiti i kada se primeti laka zaglušenost, pa onda 2 puta dnevno tokom 5 dana. Ali ni to neće uvek da pomogne, ako se dosta nakupi cerumen, pa je onda potrebno ispiranje.
Ja svake nedelje uvece  uprskam u oba uva i resena stvar.
Jel ti iscuri cerumen? Trebalo bi, ako ga ima malo više u kanalu.
Da,iscuri ali ja to resavam tako da stavim peskir na jastuk i dok spavam ili gledam tv ono samo iscuri i resena stvar.
To je dobar štos. I jeste suština tih sprejeva da omekšaju cerumen i onda samo iscuri. Mada ne pomognu uvek, naročito ako se dosta nakupilo cerumena. Zato je i bolje profilaktički povremeno primenjivati.
Ja sam to poceo koristiti nakon ispiranja na savet doktora.U pocetku sam morao dvaput nedeljno da bih sad vec godinama koristio jednom nedeljno i to je to.
Jel baš u vidu spreja koristiš?
Da u vidu spreja.
Jeste. Ima dosta tih preparata na tržištu. Slično deluju. Obično su na bazi maslinovog ulja. Najbolje da se najjeftiniji kupuje i to je to.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #78 poslato: Jun 24, 2023, 02:56:03 posle podne »

Povremeno ispiranje kod lekara i površno pranje ušiju kući je zaista najbolja alternativa.
Jeste. Neki ljudi moraju i više puta godišnje na ispiranje ušiju, jer im se dosta stvara cerumen ili imaju uske kanale. A neko ceo život nikada ne ode na ispiranje. Sve je individualno.
Nisam bio dugo jer nisam imao problema.To sam hteo i da napomenem odkako ovako stavljam kapi nije mi se stvorio cep,nisam imao problema,nisam trebao ici na ispiranje.
Odlično što ti tako deluje. Važno da si našao ono što ti odgovara.
Zasad odgovara mada imam bas puno te usne masti,sto kazu da je zdravo,samo je malo neprijatno kada to vidim na peskiru kada iscuri....
Moguće je da neki ljudi i izbegavaju da sami uklapaju nešto upravo zbog tog dela da ne vole da vide cerumen na šeširu ili slično.
To je vrlo moguce,zato ja resavam to uvece pre nego sto legnem,kada znam da necu vise ici nigde,eventualno ko ce me videti je moja porodica i niko drugi.To bih preporucio i drugima ako su u mogucnosti.
Dobro si našao modul kako da radiš. Tačno znaš kako ti najviše odgovara. Cerumen ti u toku noći iscuri i to je to.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #77 poslato: Jun 23, 2023, 08:32:42 pre podne »

Povremeno ispiranje kod lekara i površno pranje ušiju kući je zaista najbolja alternativa.
Jeste. Neki ljudi moraju i više puta godišnje na ispiranje ušiju, jer im se dosta stvara cerumen ili imaju uske kanale. A neko ceo život nikada ne ode na ispiranje. Sve je individualno.
Nisam bio dugo jer nisam imao problema.To sam hteo i da napomenem odkako ovako stavljam kapi nije mi se stvorio cep,nisam imao problema,nisam trebao ici na ispiranje.
Odlično što ti tako deluje. Važno da si našao ono što ti odgovara.
Zasad odgovara mada imam bas puno te usne masti,sto kazu da je zdravo,samo je malo neprijatno kada to vidim na peskiru kada iscuri....
Dobro. Produkcija cerumena je individualna stvar.
Da,to znam,ali kazu da je dobro kad imas puno,vise zasticuje usi.Jel to istina?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #76 poslato: Jun 23, 2023, 08:31:55 pre podne »

Meni nisu opasni koristim ih zaista dugo i bez njih ne mogu.Probao sam zamene ali jednostavno moram sa njima.
Ako imaš češće stvaranje cerumena, onda se mogu koristiti povremeno sprejevi za uši na bazi maslinovog ulja. Imaš nekoliko proizvoda u apotekama, pa ti preporučujem da ih uzmeš.
Njih često preporučuju. Ne znam kakva su iskustva.
Najbolje profilaktički, recimo jednom nedeljno uprskati po jednom u oba uva. A može se koristiti i kada se primeti laka zaglušenost, pa onda 2 puta dnevno tokom 5 dana. Ali ni to neće uvek da pomogne, ako se dosta nakupi cerumen, pa je onda potrebno ispiranje.
Ja svake nedelje uvece  uprskam u oba uva i resena stvar.
Jel ti iscuri cerumen? Trebalo bi, ako ga ima malo više u kanalu.
Da,iscuri ali ja to resavam tako da stavim peskir na jastuk i dok spavam ili gledam tv ono samo iscuri i resena stvar.
To je dobar štos. I jeste suština tih sprejeva da omekšaju cerumen i onda samo iscuri. Mada ne pomognu uvek, naročito ako se dosta nakupilo cerumena. Zato je i bolje profilaktički povremeno primenjivati.
Ja sam to poceo koristiti nakon ispiranja na savet doktora.U pocetku sam morao dvaput nedeljno da bih sad vec godinama koristio jednom nedeljno i to je to.
Jel baš u vidu spreja koristiš?
Da u vidu spreja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #75 poslato: Jun 23, 2023, 08:31:05 pre podne »

Povremeno ispiranje kod lekara i površno pranje ušiju kući je zaista najbolja alternativa.
Jeste. Neki ljudi moraju i više puta godišnje na ispiranje ušiju, jer im se dosta stvara cerumen ili imaju uske kanale. A neko ceo život nikada ne ode na ispiranje. Sve je individualno.
Nisam bio dugo jer nisam imao problema.To sam hteo i da napomenem odkako ovako stavljam kapi nije mi se stvorio cep,nisam imao problema,nisam trebao ici na ispiranje.
Odlično što ti tako deluje. Važno da si našao ono što ti odgovara.
Zasad odgovara mada imam bas puno te usne masti,sto kazu da je zdravo,samo je malo neprijatno kada to vidim na peskiru kada iscuri....
Moguće je da neki ljudi i izbegavaju da sami uklapaju nešto upravo zbog tog dela da ne vole da vide cerumen na šeširu ili slično.
To je vrlo moguce,zato ja resavam to uvece pre nego sto legnem,kada znam da necu vise ici nigde,eventualno ko ce me videti je moja porodica i niko drugi.To bih preporucio i drugima ako su u mogucnosti.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #74 poslato: Jun 22, 2023, 08:58:14 posle podne »

Povremeno ispiranje kod lekara i površno pranje ušiju kući je zaista najbolja alternativa.
Jeste. Neki ljudi moraju i više puta godišnje na ispiranje ušiju, jer im se dosta stvara cerumen ili imaju uske kanale. A neko ceo život nikada ne ode na ispiranje. Sve je individualno.
Nisam bio dugo jer nisam imao problema.To sam hteo i da napomenem odkako ovako stavljam kapi nije mi se stvorio cep,nisam imao problema,nisam trebao ici na ispiranje.
Odlično što ti tako deluje. Važno da si našao ono što ti odgovara.
Zasad odgovara mada imam bas puno te usne masti,sto kazu da je zdravo,samo je malo neprijatno kada to vidim na peskiru kada iscuri....
Dobro. Produkcija cerumena je individualna stvar.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.