TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:55:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vežbanje tokom letnjih vrućina  (Pročitano 2860 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #94 poslato: Jul 12, 2023, 05:17:33 posle podne »

Ovde gde ja idem, brišu sprave redovno. Ali moramo i mi sami pre vežbe da obrišemo.
Dovoljno je da svako ponese svoj peškir i već je dovoljno doprineo. 🙂
Tako je. Moraju da se ispoštuju osnovni higijenski principi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #93 poslato: Jul 10, 2023, 08:44:41 posle podne »

Mislim da strunjače na primer treba svako da briše za sobom pre i posle upotrebe, za ostale sprave se slažem sa Mikijem.
Strunjaca mi nije pala na pamet,tu se ja slazem sa tobom,sa tim da ja bih preporucio koriscenje peskira svugde na svakoj spravi,klupi,svugde.
Baš tako, na to sam i mislila. 🙂
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #92 poslato: Jul 10, 2023, 08:50:08 pre podne »

Ovde gde ja idem, brišu sprave redovno. Ali moramo i mi sami pre vežbe da obrišemo.
Dovoljno je da svako ponese svoj peškir i već je dovoljno doprineo. 🙂
To je najbolje sto ti kao vezbac mozes da doprineses higijeni u teretani a za ostalo treba vlasnik teretane da se potrudi na ovaj ili onaj nacin.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #91 poslato: Jul 10, 2023, 08:48:44 pre podne »

Mislim da strunjače na primer treba svako da briše za sobom pre i posle upotrebe, za ostale sprave se slažem sa Mikijem.
Strunjaca mi nije pala na pamet,tu se ja slazem sa tobom,sa tim da ja bih preporucio koriscenje peskira svugde na svakoj spravi,klupi,svugde.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #90 poslato: Jul 09, 2023, 08:36:57 posle podne »

Ovde gde ja idem, brišu sprave redovno. Ali moramo i mi sami pre vežbe da obrišemo.
Dovoljno je da svako ponese svoj peškir i već je dovoljno doprineo. 🙂
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #89 poslato: Jul 09, 2023, 08:36:23 posle podne »

Mislim da strunjače na primer treba svako da briše za sobom pre i posle upotrebe, za ostale sprave se slažem sa Mikijem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #88 poslato: Jul 08, 2023, 01:48:05 posle podne »

Klime treba redovno da se servisiraju. Svuda, ne samo u teretanama. Kada se razmnože mikroorganizmi, onda dođemo u situaciju da ljudi dobiju gnojnu anginu u sred leta. A imam dosta slučajeva u poslednje vreme. To je jedan od mogućih razloga.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #87 poslato: Jul 08, 2023, 01:46:14 posle podne »

Ovde gde ja idem, brišu sprave redovno. Ali moramo i mi sami pre vežbe da obrišemo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #86 poslato: Jul 06, 2023, 09:42:38 posle podne »

Zato svaku spravu pre korišćenja treba obrisati asepsolom.
Zamisljam ljude kako sa asepsolom u dzepu ili torbi idu po spravama i brisu pre nego sto pocnu trening na datoj spravi ili klupi....onda bi mogli mi da kupimo i klima uredaje da ne crkavamo od toplote...to bi trebalo da bude posao vlasnika da cisti ili da placa nekog da cisti a ne ti kao vezbac da cistis.Naravno uradices to zbog svog zdravlja ali ipak mislim da to nije vezbacev posao.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #85 poslato: Jul 06, 2023, 08:37:16 posle podne »

Zato svaku spravu pre korišćenja treba obrisati asepsolom.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #84 poslato: Jul 06, 2023, 06:30:19 posle podne »

Miki je to baš lepo primetio. Gljivične oboljenja su česta u teretanama, što zbog znoja i pada imuniteta same osobe, što prenosom preko nesterilisane opreme.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #83 poslato: Jul 06, 2023, 05:01:02 posle podne »

A koje su to stavke koje ne idu u prilog vežbanju u teretani.
Zagušljivost
Teretane u zatvorenom prostoru često imaju ograničenu ventilaciju, što dovodi do ustajanja vazduha. Ovo može da stvori zagušljivu atmosferu i da utiče na ukupan kvalitet vazduha, potencijalno izazivajući nelagodnost kod nekih pojedinaca. Zato je važno voditi računa o kvalitetu cirkulacije vazduha unutar teretane.
Uh,nista losije od toga kad nema cirkulacije vazduha....
Postoje teretane u kojima je baš loša ventilacija. I to je stvarno dosta loša strana takvih objekata.
Da li postoje neki standardi/ pravila koji bi to regulisali?
Jedino da se uvode neka pravila gde sme da budu teretane i gde ne sme,mislim konkretno na ventilaciju.Tamo gde mozes da poboljsas ventilaciju tamo bih dozvolio funkcionisanje teretana a tamo gde to nije slucaj tamo bih zabranio.
Pretpostavljam da ima nekih pravila, tipa uslovi ventilacije, prostora, osvetljenosti objekta. Takođe verovatno se veće teretane toga moraju pridržavati zbog kontrola....
Siguran sam da ima samo se plasim da ce  biti isto tako kao i sa legalizovanjem objekata,da se godinama progledava kroz prste i onda ce jednom neko doci i sprovesce ta pravila u delo.
Pa mislim da bi neka elemtarna pravila zaista morala da postoje.
Verujem da sve postoji. Samo pravila se uvek krše.
Iskreno niko nece pare na to da "trosi"....nazalost!!!
To mi zvuči zaista strašno. Ipak dosta ljudi ide po teretanama, kako to da neko ne može da se organizuje da ih prekontroliše. Ipak je to deo zdravlja.
To ni meni nije jasno,jer mozes jako puno bolesti "pokupiti' iz takvih teretana.A o svesti vlasnika i da ne govorim....ja to ne bih mogao....
Eto još jedne oblasti u kojoj treba da se radi na podizanju nivoa svesti.
Mnogi uopšte ne razmišljaju o adekvatnim higijenskim standardima. Treba dosta da se poradi na tome.
Da i to mi nije jasno jer mnoge stvari pocinju od higijene.Meni je i to ne shvatljivo da neko ne koristi peskir ili zamenske patike tokom treninga.Pa to je osnova!I onda gde je sve ostalo....
To se po meni podrazumeva. Ali ne shvata svako značaj toga.
Jednom kad dobiju neku koznu bolest onda ce shvatiti znacaj....
To jeste. Recimo postoje kožne bolesti koje nastaju zbog neadekvatne higijene. I mnoge druge bolesti mogu se dobiti zbog nepravilne higijene.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #82 poslato: Jul 06, 2023, 07:57:38 pre podne »

A koje su to stavke koje ne idu u prilog vežbanju u teretani.
Zagušljivost
Teretane u zatvorenom prostoru često imaju ograničenu ventilaciju, što dovodi do ustajanja vazduha. Ovo može da stvori zagušljivu atmosferu i da utiče na ukupan kvalitet vazduha, potencijalno izazivajući nelagodnost kod nekih pojedinaca. Zato je važno voditi računa o kvalitetu cirkulacije vazduha unutar teretane.
Uh,nista losije od toga kad nema cirkulacije vazduha....
Postoje teretane u kojima je baš loša ventilacija. I to je stvarno dosta loša strana takvih objekata.
Da li postoje neki standardi/ pravila koji bi to regulisali?
Jedino da se uvode neka pravila gde sme da budu teretane i gde ne sme,mislim konkretno na ventilaciju.Tamo gde mozes da poboljsas ventilaciju tamo bih dozvolio funkcionisanje teretana a tamo gde to nije slucaj tamo bih zabranio.
Pretpostavljam da ima nekih pravila, tipa uslovi ventilacije, prostora, osvetljenosti objekta. Takođe verovatno se veće teretane toga moraju pridržavati zbog kontrola....
Siguran sam da ima samo se plasim da ce  biti isto tako kao i sa legalizovanjem objekata,da se godinama progledava kroz prste i onda ce jednom neko doci i sprovesce ta pravila u delo.
Pa mislim da bi neka elemtarna pravila zaista morala da postoje.
Verujem da sve postoji. Samo pravila se uvek krše.
Iskreno niko nece pare na to da "trosi"....nazalost!!!
To mi zvuči zaista strašno. Ipak dosta ljudi ide po teretanama, kako to da neko ne može da se organizuje da ih prekontroliše. Ipak je to deo zdravlja.
To ni meni nije jasno,jer mozes jako puno bolesti "pokupiti' iz takvih teretana.A o svesti vlasnika i da ne govorim....ja to ne bih mogao....
Eto još jedne oblasti u kojoj treba da se radi na podizanju nivoa svesti.
Mnogi uopšte ne razmišljaju o adekvatnim higijenskim standardima. Treba dosta da se poradi na tome.
Da i to mi nije jasno jer mnoge stvari pocinju od higijene.Meni je i to ne shvatljivo da neko ne koristi peskir ili zamenske patike tokom treninga.Pa to je osnova!I onda gde je sve ostalo....
To se po meni podrazumeva. Ali ne shvata svako značaj toga.
Jednom kad dobiju neku koznu bolest onda ce shvatiti znacaj....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #81 poslato: Jul 06, 2023, 07:56:54 pre podne »

Ovde vidim da u pojedinim teretanama proveravaju da li vežbači nose čiste patike i peškir sa sobom i da opominju. Ali slažem se sa tobom.
Tako bi i trebalo svugde.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #80 poslato: Jul 05, 2023, 05:03:04 posle podne »

A koje su to stavke koje ne idu u prilog vežbanju u teretani.
Zagušljivost
Teretane u zatvorenom prostoru često imaju ograničenu ventilaciju, što dovodi do ustajanja vazduha. Ovo može da stvori zagušljivu atmosferu i da utiče na ukupan kvalitet vazduha, potencijalno izazivajući nelagodnost kod nekih pojedinaca. Zato je važno voditi računa o kvalitetu cirkulacije vazduha unutar teretane.
Uh,nista losije od toga kad nema cirkulacije vazduha....
Postoje teretane u kojima je baš loša ventilacija. I to je stvarno dosta loša strana takvih objekata.
Da li postoje neki standardi/ pravila koji bi to regulisali?
Jedino da se uvode neka pravila gde sme da budu teretane i gde ne sme,mislim konkretno na ventilaciju.Tamo gde mozes da poboljsas ventilaciju tamo bih dozvolio funkcionisanje teretana a tamo gde to nije slucaj tamo bih zabranio.
Pretpostavljam da ima nekih pravila, tipa uslovi ventilacije, prostora, osvetljenosti objekta. Takođe verovatno se veće teretane toga moraju pridržavati zbog kontrola....
Siguran sam da ima samo se plasim da ce  biti isto tako kao i sa legalizovanjem objekata,da se godinama progledava kroz prste i onda ce jednom neko doci i sprovesce ta pravila u delo.
Pa mislim da bi neka elemtarna pravila zaista morala da postoje.
Verujem da sve postoji. Samo pravila se uvek krše.
Iskreno niko nece pare na to da "trosi"....nazalost!!!
To mi zvuči zaista strašno. Ipak dosta ljudi ide po teretanama, kako to da neko ne može da se organizuje da ih prekontroliše. Ipak je to deo zdravlja.
To ni meni nije jasno,jer mozes jako puno bolesti "pokupiti' iz takvih teretana.A o svesti vlasnika i da ne govorim....ja to ne bih mogao....
Eto još jedne oblasti u kojoj treba da se radi na podizanju nivoa svesti.
Mnogi uopšte ne razmišljaju o adekvatnim higijenskim standardima. Treba dosta da se poradi na tome.
Da i to mi nije jasno jer mnoge stvari pocinju od higijene.Meni je i to ne shvatljivo da neko ne koristi peskir ili zamenske patike tokom treninga.Pa to je osnova!I onda gde je sve ostalo....
To se po meni podrazumeva. Ali ne shvata svako značaj toga.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.