TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397028 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 09:42:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 44 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aspartam mogući kancerogen  (Pročitano 26916 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 28809


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #146 poslato: Avgust 21, 2023, 07:30:30 pre podne »

Sad se sećam dežurstava tokom specijalizacije. Znači rizično ;D ;D ;D
To je rizično uvek, koliko god mi obožavali naš posao. 😂
Moramo da nadoknađujemo spavanje. Kada bi to tako moglo ;D
To bi bilo super kad bi se moglo nadoknaditi.
Idealno bi bilo. Ali ne vredi. Zanimljivo je kako oni ljudi koji ne spavaju, a funkcionišu normalno.
Ja mislim da to moze dok si mlad.I ja kad sam poceo da radim kao obezbedenje prvo u diskoteci petak,subotu smo radili do jutarnjih sati pa dorucak pa kuci i posle par sati spavanja 4-5 kao da nisam bio budan celu noc pocinjao ponovo.Danas samo pomislim na to i vec sam se umorio... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 28809


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #145 poslato: Avgust 21, 2023, 07:28:29 pre podne »

A inače je zanimljivo šta je sve navedeno na listi kancerogenih agenasa, onih sigurnih, verovatnih i mogućih, kao i onih gde nema dovoljno dokaza. Recimo u grupi A2 baš obraćam pažnju da je na jednom spisku naveden rad u noćnoj smeni. Zanimljivo je kako se uopšte došlo do toga da je to verovatni kancerogen. Koliko bi se često radilo u noćnoj smeni da bi postojao rizik. Zanimljivo. Ne verujem da ima preciznih odgovara na takva pitanja.
Svaki mogući stres je mogući kancerogen.
To jeste. Stres dovodi do premećaja imunog sistema. Samo nisu naveli i druge neke faktore, koji bi isto poremetili rad imunog sistema.
 Ima dobrih istraživanja vezano za psihoneuroendokrinoimunološku modulaciju i uticaj stresa na tu osovinu.
Mislim da se etiologija bolesti danas promenila i da stres igra veći uzrok nego ikad.
Stres se danas povezuje kao okidač mnogih bolesti- zapaljenjskih, malignih. Pre svega, zbog uticaja na imuni sistem.
Da nisam licno to doziveo ne bih verovao koliko stres utice na imuni sistem.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 28809


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #144 poslato: Avgust 21, 2023, 07:25:58 pre podne »

Sad se sećam dežurstava tokom specijalizacije. Znači rizično ;D ;D ;D
Eto ti,a nisi ni znao.
Verovatno se smatra da nespavanje dovodi do poremećaja imunog sistema, pa se tako povećeva rizik od nastanka kancera,. Kao što se povećava rizik od infekcija. Isto zbog pada imuniteta.
Ja sam negde cuo da nespavanje duze vreme ili dugi niz godina dovodi i do srcanih oboljenja.Nikad nisam detaljno to proucio,ali kad smo vec kod toga sta je vase misljenje?
Posto sam i sam radio po smenama skoro 20 godina kao obezbedenje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #143 poslato: Avgust 20, 2023, 04:48:07 posle podne »

Sad se sećam dežurstava tokom specijalizacije. Znači rizično ;D ;D ;D
To je rizično uvek, koliko god mi obožavali naš posao. 😂
Moramo da nadoknađujemo spavanje. Kada bi to tako moglo ;D
To bi bilo super kad bi se moglo nadoknaditi.
Idealno bi bilo. Ali ne vredi. Zanimljivo je kako oni ljudi koji ne spavaju, a funkcionišu normalno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #142 poslato: Avgust 20, 2023, 04:46:37 posle podne »

A inače je zanimljivo šta je sve navedeno na listi kancerogenih agenasa, onih sigurnih, verovatnih i mogućih, kao i onih gde nema dovoljno dokaza. Recimo u grupi A2 baš obraćam pažnju da je na jednom spisku naveden rad u noćnoj smeni. Zanimljivo je kako se uopšte došlo do toga da je to verovatni kancerogen. Koliko bi se često radilo u noćnoj smeni da bi postojao rizik. Zanimljivo. Ne verujem da ima preciznih odgovara na takva pitanja.
Svaki mogući stres je mogući kancerogen.
To jeste. Stres dovodi do premećaja imunog sistema. Samo nisu naveli i druge neke faktore, koji bi isto poremetili rad imunog sistema.
 Ima dobrih istraživanja vezano za psihoneuroendokrinoimunološku modulaciju i uticaj stresa na tu osovinu.
Mislim da se etiologija bolesti danas promenila i da stres igra veći uzrok nego ikad.
Stres se danas povezuje kao okidač mnogih bolesti- zapaljenjskih, malignih. Pre svega, zbog uticaja na imuni sistem.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3769


« Odgovor #141 poslato: Avgust 18, 2023, 08:23:46 posle podne »

Sad se sećam dežurstava tokom specijalizacije. Znači rizično ;D ;D ;D
To je rizično uvek, koliko god mi obožavali naš posao. 😂
Moramo da nadoknađujemo spavanje. Kada bi to tako moglo ;D
To bi bilo super kad bi se moglo nadoknaditi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3769


« Odgovor #140 poslato: Avgust 18, 2023, 08:20:56 posle podne »

A inače je zanimljivo šta je sve navedeno na listi kancerogenih agenasa, onih sigurnih, verovatnih i mogućih, kao i onih gde nema dovoljno dokaza. Recimo u grupi A2 baš obraćam pažnju da je na jednom spisku naveden rad u noćnoj smeni. Zanimljivo je kako se uopšte došlo do toga da je to verovatni kancerogen. Koliko bi se često radilo u noćnoj smeni da bi postojao rizik. Zanimljivo. Ne verujem da ima preciznih odgovara na takva pitanja.
Svaki mogući stres je mogući kancerogen.
To jeste. Stres dovodi do premećaja imunog sistema. Samo nisu naveli i druge neke faktore, koji bi isto poremetili rad imunog sistema.
 Ima dobrih istraživanja vezano za psihoneuroendokrinoimunološku modulaciju i uticaj stresa na tu osovinu.
Mislim da se etiologija bolesti danas promenila i da stres igra veći uzrok nego ikad.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3769


« Odgovor #139 poslato: Avgust 18, 2023, 08:19:59 posle podne »

IARC je klasifikovao aspartam kao moguće kancerogen za ljude (Grupa 2B) na osnovu ograničenih dokaza za rak kod ljudi (konkretno, za hepatocelularni karcinom, koji je vrsta raka jetre). Takođe su postojali ograničeni dokazi za rak kod eksperimentalnih životinja i ograničeni dokazi u vezi sa mogućim mehanizmima za izazivanje raka.
U istoj toj grupi u 2B se nalazi i kiseli krastavac,led lampa itd....ali isto tako je napisano na kraj ovog izvestaja od strane SZO da se misljenje moze menjati na osnovu novih istrazivanja....
Isto kao sto je bilo sa uljem.Prvo su rekli da je stetno,posle su rekli da je ok....ja mislim da je i ovde kao i svugde jako vazna UMERENOST.
40mg/kg telesne tezine je puno,to je za prosecnog coveka od 80kg po 9-14 limenki,i ako uzmemo u obzir da je prosecna limenka 0,33l pa ti onda racunaj....to je ako uzmes u obzir 9 limenki malo manje od 3l tojest 2,97l a ako uzmemo u obzir 14 limenki 4,62l po osobi/dnevno!Pa to je stvarno puno!!!Znaci stvarno treba preterati da se dode do toga.Ok,sto su rekli da obratimo paznju i da budemo umereni,sa tim se slazem.
Za kisele krastavce zaista nisam znala.
Ni ja,ali sam procitao ceo taj izvestaj i tamo procitao i bio sokiran jer kisele krastavce obozavam.
Verovatno zbog silnih dodataka da duže stoje, a i količine kiseline.
Mislio sam,ali opet kada nekome spomene ili procitas da je kiseli krastavac moguci kancerogen onda ti mnoge stvari postanu jasne.
Baš tako, neke stvari iako su logične ne vidimo sami tako lako.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #138 poslato: Avgust 18, 2023, 07:06:42 posle podne »

A inače je zanimljivo šta je sve navedeno na listi kancerogenih agenasa, onih sigurnih, verovatnih i mogućih, kao i onih gde nema dovoljno dokaza. Recimo u grupi A2 baš obraćam pažnju da je na jednom spisku naveden rad u noćnoj smeni. Zanimljivo je kako se uopšte došlo do toga da je to verovatni kancerogen. Koliko bi se često radilo u noćnoj smeni da bi postojao rizik. Zanimljivo. Ne verujem da ima preciznih odgovara na takva pitanja.
Svaki mogući stres je mogući kancerogen.
To je doktor rekao mojoj majci kada joj je otkrivena rak dojke,da proba da se sto manje nervira jer sve potice od glave.
Danas se mnoge bolesti povezuju sa stresom. Maligne bolesti među prvima su povezane sa uticajem stresa.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #137 poslato: Avgust 18, 2023, 07:05:18 posle podne »

Sad se sećam dežurstava tokom specijalizacije. Znači rizično ;D ;D ;D
To je rizično uvek, koliko god mi obožavali naš posao. 😂
Moramo da nadoknađujemo spavanje. Kada bi to tako moglo ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #136 poslato: Avgust 18, 2023, 07:03:07 posle podne »

A inače je zanimljivo šta je sve navedeno na listi kancerogenih agenasa, onih sigurnih, verovatnih i mogućih, kao i onih gde nema dovoljno dokaza. Recimo u grupi A2 baš obraćam pažnju da je na jednom spisku naveden rad u noćnoj smeni. Zanimljivo je kako se uopšte došlo do toga da je to verovatni kancerogen. Koliko bi se često radilo u noćnoj smeni da bi postojao rizik. Zanimljivo. Ne verujem da ima preciznih odgovara na takva pitanja.
Svaki mogući stres je mogući kancerogen.
To jeste. Stres dovodi do premećaja imunog sistema. Samo nisu naveli i druge neke faktore, koji bi isto poremetili rad imunog sistema.
 Ima dobrih istraživanja vezano za psihoneuroendokrinoimunološku modulaciju i uticaj stresa na tu osovinu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #135 poslato: Avgust 18, 2023, 07:00:48 posle podne »

A evo u grupi 2B je navedeno kao mogući kancerogen i ekstrakt lista aloe vere. Zanimljivo. Ali je opet pitanje koja količina. A koristi se aloe vera kao izuzetno lekovita biljka.
Zato ja uvek naglasavam da je umerenost prava stvar jer je i najzdravija stvar na zivotu ako preteras kao u ovom slucaju aloe vera onda ti moze stvarati probleme...i evo u pravu sam.
I ja sam za umerenost. To je najbolje moguće rešenje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #134 poslato: Avgust 18, 2023, 06:57:25 posle podne »

Sad se sećam dežurstava tokom specijalizacije. Znači rizično ;D ;D ;D
Eto ti,a nisi ni znao.
Verovatno se smatra da nespavanje dovodi do poremećaja imunog sistema, pa se tako povećeva rizik od nastanka kancera,. Kao što se povećava rizik od infekcija. Isto zbog pada imuniteta.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #133 poslato: Avgust 18, 2023, 06:53:10 posle podne »

A inače je zanimljivo šta je sve navedeno na listi kancerogenih agenasa, onih sigurnih, verovatnih i mogućih, kao i onih gde nema dovoljno dokaza. Recimo u grupi A2 baš obraćam pažnju da je na jednom spisku naveden rad u noćnoj smeni. Zanimljivo je kako se uopšte došlo do toga da je to verovatni kancerogen. Koliko bi se često radilo u noćnoj smeni da bi postojao rizik. Zanimljivo. Ne verujem da ima preciznih odgovara na takva pitanja.
Ovo je meni slicno kao kiseli krastavac.Koliko kiselih krastavaca treba da pojedes da bi se oboleo....
Baš tako. Dosta je nejasnih stvari. Nisam detaljno tražio ta istraživanja. Verujem da bi moglo negde da se nađe.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 28809


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #132 poslato: Avgust 17, 2023, 10:10:23 pre podne »

IARC je klasifikovao aspartam kao moguće kancerogen za ljude (Grupa 2B) na osnovu ograničenih dokaza za rak kod ljudi (konkretno, za hepatocelularni karcinom, koji je vrsta raka jetre). Takođe su postojali ograničeni dokazi za rak kod eksperimentalnih životinja i ograničeni dokazi u vezi sa mogućim mehanizmima za izazivanje raka.
U istoj toj grupi u 2B se nalazi i kiseli krastavac,led lampa itd....ali isto tako je napisano na kraj ovog izvestaja od strane SZO da se misljenje moze menjati na osnovu novih istrazivanja....
Isto kao sto je bilo sa uljem.Prvo su rekli da je stetno,posle su rekli da je ok....ja mislim da je i ovde kao i svugde jako vazna UMERENOST.
40mg/kg telesne tezine je puno,to je za prosecnog coveka od 80kg po 9-14 limenki,i ako uzmemo u obzir da je prosecna limenka 0,33l pa ti onda racunaj....to je ako uzmes u obzir 9 limenki malo manje od 3l tojest 2,97l a ako uzmemo u obzir 14 limenki 4,62l po osobi/dnevno!Pa to je stvarno puno!!!Znaci stvarno treba preterati da se dode do toga.Ok,sto su rekli da obratimo paznju i da budemo umereni,sa tim se slazem.
Za kisele krastavce zaista nisam znala.
Ni ja,ali sam procitao ceo taj izvestaj i tamo procitao i bio sokiran jer kisele krastavce obozavam.
Verovatno zbog silnih dodataka da duže stoje, a i količine kiseline.
Mislio sam,ali opet kada nekome spomene ili procitas da je kiseli krastavac moguci kancerogen onda ti mnoge stvari postanu jasne.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 44 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.