TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:29:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana u Švajcarskoj  (Pročitano 3834 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3802


« Odgovor #20 poslato: Jul 27, 2023, 07:29:38 posle podne »

Kakvo je vaše mišljenje o ishrani Švajcaraca?
Moje je misljenje je da je njihova hrana zdravija zato sto je prirodnija.Kod njih retko ces videti kako jedu iz konzerve a i standard zivota im je puno bolji,pa samim tim su i smireniji,nisu nervozni,pa i to dodatno utice na njihovo zdravlje.Ja pored ovoga sto si ti naveo kod njih sam video da jedu puno lososa i jela od ribe.
Slažem se sa Mikijem, mislim da je caka u tome što jedu domaće o znaju šta jedu, a ne u samim pravilima ili grupi namirnica.
I mi smo nekada znali. Sada jedemo čija semenke i drugu hranu iz inostranstva, a naše namirnice nisu dovoljno u trendu. Preci nam se prevrću u grobu.
Nekad je i naša hrana bila manje kontaminirana tako da pitanje je šta je koliko zdravo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #19 poslato: Jul 27, 2023, 10:48:58 pre podne »

Kakvo je vaše mišljenje o ishrani Švajcaraca?
Moje je misljenje je da je njihova hrana zdravija zato sto je prirodnija.Kod njih retko ces videti kako jedu iz konzerve a i standard zivota im je puno bolji,pa samim tim su i smireniji,nisu nervozni,pa i to dodatno utice na njihovo zdravlje.Ja pored ovoga sto si ti naveo kod njih sam video da jedu puno lososa i jela od ribe.
Slažem se sa Mikijem, mislim da je caka u tome što jedu domaće o znaju šta jedu, a ne u samim pravilima ili grupi namirnica.
I mi smo nekada znali. Sada jedemo čija semenke i drugu hranu iz inostranstva, a naše namirnice nisu dovoljno u trendu. Preci nam se prevrću u grobu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3802


« Odgovor #18 poslato: Jul 26, 2023, 04:17:38 posle podne »

Lično ja volim švajcarske sireve i to mi je super od njihove hrane.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3802


« Odgovor #17 poslato: Jul 26, 2023, 04:17:10 posle podne »

Kakvo je vaše mišljenje o ishrani Švajcaraca?
Moje je misljenje je da je njihova hrana zdravija zato sto je prirodnija.Kod njih retko ces videti kako jedu iz konzerve a i standard zivota im je puno bolji,pa samim tim su i smireniji,nisu nervozni,pa i to dodatno utice na njihovo zdravlje.Ja pored ovoga sto si ti naveo kod njih sam video da jedu puno lososa i jela od ribe.
Slažem se sa Mikijem, mislim da je caka u tome što jedu domaće o znaju šta jedu, a ne u samim pravilima ili grupi namirnica.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #16 poslato: Jul 26, 2023, 12:14:19 posle podne »

Kakvo je vaše mišljenje o ishrani Švajcaraca?
Moje je misljenje je da je njihova hrana zdravija zato sto je prirodnija.Kod njih retko ces videti kako jedu iz konzerve a i standard zivota im je puno bolji,pa samim tim su i smireniji,nisu nervozni,pa i to dodatno utice na njihovo zdravlje.Ja pored ovoga sto si ti naveo kod njih sam video da jedu puno lososa i jela od ribe.
Odlično si rekao. Jer je ishrana samo deo slagalice u čitavom spektru dobrih životnih navika, a određena finansijska sigurnost svakako da dodatno doprinosi i boljem psihičkom zdravlju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28870


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Jul 25, 2023, 03:01:36 posle podne »

Kakvo je vaše mišljenje o ishrani Švajcaraca?
Moje je misljenje je da je njihova hrana zdravija zato sto je prirodnija.Kod njih retko ces videti kako jedu iz konzerve a i standard zivota im je puno bolji,pa samim tim su i smireniji,nisu nervozni,pa i to dodatno utice na njihovo zdravlje.Ja pored ovoga sto si ti naveo kod njih sam video da jedu puno lososa i jela od ribe.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #14 poslato: Jul 22, 2023, 07:21:13 posle podne »

Verujem da ćemo ovom temom sagledati i drugačije načine ishrane.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #13 poslato: Jul 22, 2023, 07:16:55 posle podne »

Kakvo je vaše mišljenje o ishrani Švajcaraca?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #12 poslato: Jul 22, 2023, 07:15:32 posle podne »

Znacht ili 'noću' često je hladna večera koja se sastoji od ostataka, hladnog mesa, sira, parčeta hleba i čaše lokalnog vina.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #11 poslato: Jul 22, 2023, 07:15:18 posle podne »

U Ženevi možete skoro pa da namestite sat na trenutak kada vidite kako roditelji svojoj deci daju kolače ili slatkiše za popodnevni 'gouter' (francuska reč za užinu).
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #10 poslato: Jul 22, 2023, 07:15:01 posle podne »

Zvieri ili 'u četiri' je poslepodnevni međuobrok koji može biti voće i orašasti plodovi za odrasle, ali je često čokolada za decu koja završavaju školski dan.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #9 poslato: Jul 22, 2023, 07:14:42 posle podne »

Nezdrava ishrana - bogata transmastima, šećerom, kao i prerađenom i rafiniranom hranom, povećava rizik od depresije uskraćujući mozgu potrebne hranjljive materije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #8 poslato: Jul 22, 2023, 07:14:19 posle podne »

Naučnici su otkrili da su pacijenti s dijagnostikovanom depresijom značajno poboljšali svoj nivo sreće konzumiranjem neprerađene hrane u poređenju s pacijentima koji su primali podršku jedan na jedan i bili uključeni u društvene aktivnosti.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #7 poslato: Jul 22, 2023, 07:13:57 posle podne »

Proizvodi iz organskog uzgoja sadrže više vitamina, poput vitamina C i fitohemikalija koje deluju kao antioksidansi u ljudskom telu, tvrdi ona i dodaje da "meso sadrži manje masti i nema antibiotika".
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6940


« Odgovor #6 poslato: Jul 22, 2023, 07:13:34 posle podne »

Supa od povrća ili jelo od mesa popularni su izbori. Prema studiji Univerziteta u Ženevi, Švajcarci imaju tendenciju da jedu više lokalno, sezonski i održivo nego većina Evrope. Švajcarski poljoprivrednici tradicionalno koriste manje pesticida i genetski modifikovanih organizama (GMO), iako se samo 15 posto njih potrudilo da dobiju sertifikat kao 'organski'.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.