TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:36:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ANTICELULIT PROGRAM  (Pročitano 17119 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2009, 05:31:54 posle podne »

ja ne mogu da budem objektivna - za sad sam kupila dve vrste krema i ni jednu nisam "izgurala".. mažem se par dana pa mi dosadi... da li bi radilo da se mažem svaki dan mesec dana - tek ču saznati.. možda ;)
Sačuvana
marijankab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2009, 08:04:38 posle podne »

Nemam ni ja vidljivi celulit, samo kad se na nekim mestima pritisne...recimo da mi koza bude najbolja posle collistarovog gela-oni imaju celu kolekciju anticelulit
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2009, 07:40:06 pre podne »

sad sam na preporuku moje drugarice uzela neke Venus kesice, u kutiji ima 8 kesica, a jedna je za 2 upotrebe tj ujutru i uvece...   
a pored toga neko Venus blato u kesici, nanese se i uvijes se u foliju, drzis 40ak minuta, koza bude predivna.... e to je mnogo dobra stvar

ja nisam puno verovala u te kremice i gelove jer nemam vidljiv celulit posto treniram i hranim se relativno zdravo, ali uvek ostaje ono malo kada stisnes kozu...  promena je stvarno vidljiva....

pa me zato zanima jel ima neko iskustva sa drugim preparatima :)

Sačuvana
marijankab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2009, 11:53:51 posle podne »

Ja koristim razne gelove anticelulit, umesto mleka za telo ,to vise deluje na kozu,mozda masaza malo ubrza cirkulaciju i to je to.
A koji je to trtman? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2009, 07:40:48 posle podne »

moje pitanje za žensku populaciju na forumu :)

da li ste koristile nešto od anticelulit krema, gelova, ulja i slično i kako se pokazalo.... baš me zanima, tržište je preplavljeno sličnim proizvodima, pa da vidimo...  ??

ja imam odlične rezultate sa jednim programom, otkriću vam "tajnu"... :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: April 17, 2008, 04:24:19 posle podne »

celulit je bolest modernog doba - kao i bolesti srca i krnvih sudova - nikad toliko infarkata i celulita!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 16, 2008, 09:50:17 posle podne »

Franja Fratric - teorija i metodika sportskog treninga
(strucna literatura ali FANTASTICNA)

a ova knjiga, mislim da se moze naci na TIMS-u...

Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #2 poslato: April 16, 2008, 08:20:27 posle podne »

deluje jednostavno-ali se treba svega pridrzavati :)
nego Monika, gde ima da se kupi ta knjiga ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: April 16, 2008, 06:15:50 posle podne »


Jedan lep i koristan tekst opet o... celulitu  ;)

Celulit je "salo" u obliku oteklina, kvrga i izbocina (nalik na pomorandzinu koru) a koje se posebno talozi na gornjem delu bedara, butinama, sedalnoj regiji, stomaku i kolenima. Celulit je poseban problem (osobito izrazen kod zena) i iziskuje primenu specificnih mera za njegovo uklanjanje, jer predstavlja prvenstveno funkcionalan i estetski problem.
Celulit se stvara u vezivnom tkivu. Ta materija (koja nije svuda iste debljine) daje zenskom telu obline. Okrugle masne celije te materije koja se kupa u tecnosti, na okupu drzi mreza vlakana kroz koju cirkulisu hranljive tecnosti -voda, krv i limfa i raznose kiseonik i hranljive materije do tkiva i celija i eliminisu stetne materije. Kada je u podrucjima sklonim celulitu usporen proces eliminisanja stetnih materija i nagomilavaju se voda i otpadne materije, dolazi i do debljanja vezivnog tkiva, a time do stvaranja nepokretnih dzepova koji lice na narandzinu koru.
Glavni uzrok celulita je nacin zivota, a posebno:  napetost, zamor, lose navike u ishrani, nedovoljno uzimanje vode, nepravilno disanje, predugo sedenje, odsustvo odgovarajucih vezbi, odnosno telesne aktivnosti, zagadjeni vazduh... Usled toga je probava losa, dolazi do opstipacija (zatvora) i slabe cirkulacije krvi. Zbog toga dolazi do zastoja u eliminisanju otrovnih materija iz organizma, kao i vode i do stvaranja nabreklih podrucja u kojima je celulit prisutan.

Pojavu celulita obicno prati pocetak menstrualnog ciklusa, ali se on moze pojaviti i u doba klimakterijuma. Celulit nije nasledan, nego se u vezivnom tkivu stvara:
1. usporavanjem procesa eliminacije izlucevina
2. otvrdnucem vezivnog tkiva
3. zadrzavanjem stetnih materija

Postoje dva oblika celulita:
tvrdi i meki

Celulit se moze uspesno leciti kombinovanjem sveobuhvatnog programa koji sadrzi sest tacaka i to:
1. ishranu
2. pravilno lucenje
3. disanje i oksidaciju
4. vezbe
5. masazu i
6. opustanje

Ishrana
Celulitna ishrana ima za glavni cilj eliminaciju hrane koja ostavlja otrovne materije u organizmu

Pravilno lucenje
Otpadni produkti metabolizma mogu se stimulisati povecanjem kolicine mokrace, sprecavanjem opstipacije i povecanim znojenjem. Ubrzanim funkcionisanjem bubrega, creva i koze, ubrzava se i unistavanje celulita.

Disanje i oksidacija
Pravilno i duboko disanje omogucava sagorevanje materija koje se zadrzavaju u vezivnom tkivu, a koje izazivaju celulit.

Vezbanje
Stimulise disanje, cirkulaciju, varenje i lucenje, odn. poboljsava metabolizam. Na taj nacin vezbanje pomaze da se celulitne mase zamene dobrom i kvalitetnom misicnom gradjom i cvrstim tkivom, a istovremeno pomaze i popustanju napetosti.

Masaza
Masaza povecava efekte koji se postizu vezbanjem, a posebno onih delova tela koje je teze aktivirati vezbom (unutrasnja strana kolena, gornji deo bedra). Masazom se neposredno stimulise cirkulacija i to tamo gde je najpotrebnija, uz koriscenje
specijalnih anticelulit krema (ulja)

Opustanje
Stres i napetost su sigurni uzrocnici celulita. Cilj opustanja je opustanje celokupnog organizma, tela i duha. Opusteni misici omogucavaju ujednacenu cirkulaciju i oslobadjanje otrovnih materija je podstaknuto.

Pridrzavanjem ovih 6 tacaka mozete se uspesno boriti protiv celulita, ali samo doslednim i sistematskim pridrzavanjem istih, uz odgovarajuce komplekse vezbi (prvenstveno vezbi oblikovanja) koje pogadjaju posebno ugrozena mesta, odn. delove tela na kojima se celulit i najcesce formira (unutrasnji,gornji i zadnji delovi bedara, kolena, trbuh, bokovi, sedalna regija, donji deo ledja, unutrasnji i spoljasnji deo nadlaktica, skocni zglobovi i gornji deo ledja neposredno ispod lopatica)

Trener fitnessa mora dobro poznavati uzrocnike celulita, osnove ishrane i posebno telesne vezbe i masazu, kako bi zajedno sa lekarom sacinio dobar program borbe protiv celulita.

Tekst:  Djordje Nicin
iz knjige FITNESS - koju toplo preporucujem
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.