TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:50:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke od zdravih namirnica...  (Pročitano 20024 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #59 poslato: Mart 27, 2013, 12:45:49 posle podne »

Pa da uglavnom sam mislio na mladju generaciju.Ali kad budem imao 30+ nadam se da cu i ja moci da izbegavam supermarkete. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #58 poslato: Mart 27, 2013, 12:32:26 posle podne »

90% mlaĂ°e populacije  ;) Nismo valjda mi 30+ u onih 10%?  ;D
Kažem: koliko je ko u mogućnosti - obično sa malo boljom finansijskom situacijom i kontaktima koje stičeš u poslu i životu imaš mnooooogo opcija da zaobiĂ°eš supermarket. Naravno, to je nezamislivo za nekog srednjoškolca, pa čak i studenta. Ali kako vreme prolazi pojavljivaće se varijante u kojima se može naći kvalitetnije od onoga što je u sistemima...

Bitno je imati na umu to što sam napisao, pa se prilagoĂ°avati koliko ko može, jer to je jedini način da pričamo o zdravoj ishrani, a da ne uzgajamo sami krave, ovce, koze, svinje, konje, kornjače i kokoške  :D

Sačuvana
Arbeit macht frei.
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #57 poslato: Mart 27, 2013, 12:21:14 posle podne »

Rusija :) Zivim u Rusiji vec 7 mjeseci, a na slici se vidi i 1 mlijecni proizvod kojeg nema na nasim prostorima. U pitanju je tvorog u plavom pakovanju sa desne strane (ovaj je bez masti, a ima i sa 2, 5, 9, 20% masti). 100 gr sadrzi 85kcal, 18 gr PR i nekih 8,9 gr UH. Ja ga jedem sirovog, ali samo ako ga nadjem svjezeg i mekanog, jer je prelijep. U slucaju da nije, sameljem ga sa malo vode, a u vodi ubacim nekoliko tabletica zamjene za secer i ispane kao slag! Rusi ga koriste u tijestu, tako sto ga mijesaju sa secerom i on dobije sladak ukus i stavlja se na tijesto, u torte i sl.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #56 poslato: Mart 27, 2013, 11:47:17 pre podne »

@Ironman

To su sve tacne i dobro poznate cinjenice ali evo ja prvi nemam nikakvu mogucnost da kupujem van supermarketa osim kad odem kod babe na selo ili na farmu kod strica..Verujem da je takva situacija kod 90% vezbaca.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #55 poslato: Mart 27, 2013, 11:29:27 pre podne »

slažem se za tunu u konzervi, bolja je živa tuna, ali generalno sa tunom i većim morskim ribama ne treba preterivati ma koliko bile primamljive nutritivne vrednosti.

Sa druge strane, kako vreme prolazi sve više shvatam da hrana koju nabavljamo u velikim sistemima/supermarketima ipak nije ni blizu nečega što treba da nosi naziv 'zdrave namirnice'. Naravno, tu prvenstveno mislim na većinu mesa/ribe, pa čak i orašastih plodova ili žitarica, o konzerviranoj i preraĂ°enoj hrani neću trošiti reči.

Osnova onih koji žele da se hrane zdravo bi trebala biti težnja ka nečemu što se zove poreklo hrane ili kontrola sirovina koje unose u sebe, koliko je to moguće u zavisnosti od finansijske situacije ili jednostavno geografije. Dakle: udariti na sela, male farme, mini-proizvodnje, mali ribnjaci, male njive, organsko meso, mlečni proizvodi, jaja, seoske preraĂ°evine od mesa, rečna riba... i NE KUPOVATI u supermarketima hranu, koliko god je to izvodljivo.

Elem, ovo sa slike je UKR ili RUS ili...?
 

Sačuvana
Arbeit macht frei.
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #54 poslato: Mart 27, 2013, 10:58:49 pre podne »

U redu, nijesam znala za tunjevinu. Ja kad kupim 700 gr oslica zamrznutog i kad ga skuvam od njega mi, iskreno, pola ne ostane. Sav se skupi, a ja se ne najedem ni od 200-300 gr, jer ima jako malo kalorija, a tim danima sam npr. na niskom UH, pa ne znam sto uz njega da jedem. A od tunjevine od 130 gr se zasitim potpuno, jer nema neki ukus lijepi, pa mi se poslije nje i ne jede.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #53 poslato: Mart 27, 2013, 09:23:28 pre podne »

Tako sam i pretpostavljala. Hvala na odgovoru!  :)

Evo kako je izgledala kupovina prehrambenih proizvoda mene i moje cimerke :) Tu ima orasastih plodova (ljesnici, bademi, kikiriki, indijski orah, obicni orah), 2 vrste ociscenih sjemenki, hleb od cijelog zrna, tunjevina, piletina, jabuka, zamrznuto povrce, suvo voce (suvo grozdje, kajsije, sljive, banane, smokve i urme), kefir 1%, mlijeko 0,5%, ovsene :))

Fenomenalno!!! :)

jedino za tunjevinu bih vam savetovala da ne preterujete - mnoge polemike se vode oko konzervirane tune, žive itd... kad god je moguće sveža riba, a za tunu uglavnom savetuju lekari ne više od 3x nedeljno.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #52 poslato: Mart 27, 2013, 09:15:09 pre podne »

Tako sam i pretpostavljala. Hvala na odgovoru!  :)

Evo kako je izgledala kupovina prehrambenih proizvoda mene i moje cimerke :) Tu ima orasastih plodova (ljesnici, bademi, kikiriki, indijski orah, obicni orah), 2 vrste ociscenih sjemenki, hleb od cijelog zrna, tunjevina, piletina, jabuka, zamrznuto povrce, suvo voce (suvo grozdje, kajsije, sljive, banane, smokve i urme), kefir 1%, mlijeko 0,5%, ovsene :))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Mart 27, 2013, 08:45:33 pre podne »

apsolutno DA za sve semenke i orašaste plodove. 

Jako su zdrave zbog vitamina i minerala i zdravih masti i ni po koju cenu ih ne bih izbacivala.  IzmeĂ°u obroka, kao same za sebe - najbolje.
Za zdravlje kože i kose takoĂ°e jako bitne.   Meni kosa i koža nikad nisu bili lepši zbog ovih semenki i orašastih plodova koje imam po bar 100 g od svakog u kuhinji :)

mislim da je mala količina kao meĂ°uobrok dobrodošla i u svakoj dijeti. Ne treba preterivati jer su veoma kalorični.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #50 poslato: Mart 26, 2013, 10:28:20 pre podne »

Sta imate da kazete za bundevine sjemenke, suncokretove i ostale? Da li njih treba unositi svaki dan, da li smije u danima kada smo na niskom unosu UH ili kada smo na povecanom unosu masti?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Mart 05, 2013, 03:49:06 posle podne »

Podizem malo temu iz mrtvih,ali....

Moze li u ovsene cimet i med u kombinaciji?

što da ne....  meni omiljeni "recept" je ovsena kaša (skuvana) sa medom i cimetom...

a cimet dodajem i u presne ovsene sa mlekom i malo suvog grožĂ°a - probaj i to :)
Sačuvana
e-ya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #48 poslato: Februar 05, 2013, 12:20:32 posle podne »

Podizem malo temu iz mrtvih,ali....

Moze li u ovsene cimet i med u kombinaciji?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Mart 10, 2012, 10:21:10 posle podne »

I to je ok.. nećeš zbog neuzimanja cimeta biti debela ;)
Najvažnije je da u svakom obroku imaš neki izvor vlakana kao što je vo-e, povrće, ovsene i sl.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #46 poslato: Mart 10, 2012, 10:02:03 pre podne »

najbolja stvar vezana za cimet i dijetu je ta što pomaže u regulaciji nivoa šećera u krvi... :)    probaj za doručak da dodaš cimet u ovsene.... mislim da je to super doručak ... složeni ugljeni hidrati,vlakna + cimet ... sitost zagarantovana :)

Probala sam, ali mi se ukus cimeta nimalo ne svidja...:/
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #45 poslato: Mart 09, 2012, 08:41:24 posle podne »

Ono sto se meni svidelo je malo cimeta u nes kafu...predlog od MightyMO :)

Inache probao sam i super je stvarno :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.