TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396349 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 24, 2024, 12:40:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 410162 puta)
1389
Gost
« Odgovor #1131 poslato: April 25, 2010, 02:53:30 pre podne »

Kreatin mi za sedam godina nikad nije promenio krvnu sliku,uvek je sve u granicama normale.Sta ti je konkretno povecano ili smanjeno u krvi?

nije mi nista povecano, tek treba da idem na testiranje, a cuo sam da ako je povecan kreatin (ili kreatinin, ne znam tacno) u krvi, mogu da te obore na lekarskom... pa zato ne znam da li i koliko pre testiranja treba da prestanem da uzimam kreatin...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #1130 poslato: April 24, 2010, 06:47:11 posle podne »

sta znaci "menja psihicko stanje??" moras reci povecava lucenje ovoga ili onoga, povecava broj receptora za ovo ili ono, povecava aktivnost enzima koji rade to i to. Kazi koje jedinjenje, koji proces, sta, kako?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
dassa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1129 poslato: April 24, 2010, 06:05:44 posle podne »

Nisam rekao da stvara zavisnost vec da menja psihicko stanje.tj. povecava agresivnost isl. i to nisu samo moje reci vec dobrog dela momaka koji koriste suplemente...osim toga potvrda nekolicine doktora koji su strucniji od nas mi je dovoljna potvrda,neki sastojci suplemenata nakon duzeg koriscenja mogu da povecaju razdrazljivost i agresivnost...a sto se tice koriscenja,voleo bih da vidim jednog bodybildera,bilo profesionalca ili rekreativca koji uzima suplement jednom nedeljno,kada se nije naspavao ili nema volje...
A posto se osecam prozvano,nisam neko ko lopatom koristi suplemente,nikad nisam prekoracio dozu propisanu na kutiji,i nikad nisam pio jedan preparat duze od 2 meseca,niti sam od onih koji moraju konstantno da budu na nekom suplementu da bi bili "jaki",meni snaga nije uopste bitna...
Ognjene,jedno je sport kojim se ti bavis,bodybilding je nesto drugo,a posto ocigledno ne koristis toliko raznovrsnih suplemenata i u toj meri glupo je prepucavati se ovako,bez uvrede...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1128 poslato: April 24, 2010, 09:05:28 pre podne »

Bilo sta od suplemenata u jako maloj meri moze da utice da bilo kakve rezultate iz laboratorije...  i naravno da ne moze postojati nikakva zavisnost ako covek iole vodi racuna o tome sta unosi u sebe. naravno da ako svaki trening pije nesto sto ga "dize" i sto "mu daje pumpu" da nakon nekog vremena moze da se oseca bzvz kada ode trening bez tih preparata. ali naravno da to je onda samo greska pojedinca koji stalno zeli da bude stimulisan u nekoj meri... mnogo puta sam na forumu ovde procitao da mnogi traze nesto sto ce im dati pumpu, sto cem im pomoci da bolje odrade trening i slicne glupsti... to je za mlakonje. po meni eventualno jednom nedeljno max treba dozvoliti sebi da se uzme nesto na bazi kofeina ili slicno pred trening, cisto kada se niste dovoljno pripremili za trening, kada vam fali sna, losije ste volje i slicno... jer u suprotnom ne vidi svrhu uopste treniranja
tako "dassa" pojedinac bira kako ce neki preparat uticati na njega, ne moze se suplement okarakterisati kao onaj koji stvara bilo kakvu zavisnost...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #1127 poslato: April 24, 2010, 02:06:54 pre podne »

bilo kakvi rezultati su uvek "normalni", bez obzira na suplementaciju kreatinom. Uprosceno, organizam na neki nacin dopremi unet kreatin do misicnih vlakana gde se kreatin-fosfat nalazi blizu kontraktilnih proteina, dakle cele rezerve se nalaze u misicnom vlaknu, a uneti visak se izbacuje mokracom. Rezultati analize krvi ne mogu biti "losi, nenormalni..." i ne postoji "ciscenje" i slicno...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
dassa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1126 poslato: April 24, 2010, 12:33:14 pre podne »

Kreatin mi za sedam godina nikad nije promenio krvnu sliku,uvek je sve u granicama normale.Sta ti je konkretno povecano ili smanjeno u krvi? A sto se tice operacije,mozda bi trebao da pitas nekog doktora specijalistu,mada ne verujem da ima ikakve veze sto ga pijes...
Sačuvana
X Black
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1125 poslato: April 23, 2010, 10:53:51 posle podne »

I meni treba ova informacija jer imam uskoro operaciju.
Sačuvana
1389
Gost
« Odgovor #1124 poslato: April 23, 2010, 04:44:14 posle podne »

koliko vremena treba organizmu da se "ocisti" od kreatina? konkretno, koliko vremena treba da prodje da bih na testiranju krvi imao "normalne" rezultate?
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #1123 poslato: April 23, 2010, 03:41:09 posle podne »

sve je moguce, mi to ne znamo
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
dassa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1122 poslato: April 23, 2010, 01:57:44 pre podne »

Necu da imenujem preparate,mada imam razlog da verujem da pojedini preparati u dobroj meri menjaju psihicku stabilnost i izazivaju pojacanu razdrazljivost na duze staze...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #1121 poslato: April 23, 2010, 01:37:46 pre podne »

naravno da povecavaju nivo adrenalina, dopamina, endorfina... ali to se i inace desava u tvom organizmu. veoma je nezahvalno reci "svi" suplementi. Daj ime suplementa, pa da razmotrimo.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
dassa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1120 poslato: April 23, 2010, 01:32:57 pre podne »

To je diskutabilno,mnogi preparati imaju u sebi sastojke koji u dobroj meri stimulisu nervni sistem,tj. stimulisu nase organe da intenzivnije luce svoje produkte... Razgovarao sam sa jednim od vrhunskih doktora na polju infektologije i endokrinologije u nasoj zemlji,i njegovi komentari su bili vrlo zanimljivi...sastojci nekih preparata koje sam pio (necu da navodim koje da ne bi ispalo da omalovazavam preparat) po njegovom misljenju definitivno ne bi trebali da se konzumiraju jer povecavaju nivo adrenalina,kortizola itd.,sto posle izvesnog vremena moze da prouzrokuje ozbiljnije zdravstvene probleme...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #1119 poslato: April 23, 2010, 01:06:03 pre podne »

direktno ne nikako.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
dassa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1118 poslato: April 23, 2010, 01:03:11 pre podne »

Evo jednog pitanja,suplementi svakako stvaraju jedan vid psihicke,a i fizike zavisti,daju nam volumen,volju,snagu itd...,ali da li direktno uticu na samu psihu,tj. na psihicko stanje korisnika? Da se povecava agresivnost kod korisnika to je neminovno,stim sto je ona indirektan faktor i  uglavnom se kanalise na samom treningu, mene interesuje da li sami suplementi (nebitno koji) pojacavaju lucenje supstanci koje direktno uticu na stanje nase svesti (konstantno pojacana agresivnost,nervoza,netrpeljivost itd.)??
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12817


Never give up!

« Odgovor #1117 poslato: April 21, 2010, 11:34:01 pre podne »

Bitno je da ti budes zadovoljan sam sa sobom jer zbog sebe i vezbas.Ako ima napretka onda nastavi tako dalje a kada stanes znaci da je vreme za menjanje programa.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.