TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 10:50:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 417246 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #889 poslato: Jun 11, 2009, 12:57:47 posle podne »

Pa finansije su najveci problem, jer mi je na prvom mestu i najbitnije da kupim dobru hranu sto uvek ucinim cim stigne plata... A za suplementaciju se snalazim ne znam ni ja kako, ali je uvek imam  :) Whey se trudim da je uvek tu, a za ostalo ako preostane para...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3772


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #888 poslato: Jun 11, 2009, 02:27:44 pre podne »

 8) 8) 8)

O.K. to mi je jasno, ali me to ne interesuje bas puno...  ;D
Interesuje me kako radi, tj. da li cu osetiti veci pomak u snazi i izdrzljivosti ako uzmem ovaj kvalitetniji kreatin od recimo Biotechovog koji me je bas fino odradio prosli put??

Mozda hoces-mozda neces :)
ali je jedno sigurno,uzimaces dosta cistiji kreatin,
a kada uzmes u obzir da je danas kreatin jeftin,u odnosu na
to koliko ces para potrositi samo na pravilnu ishranu,stvarno je
bezveze uzimati neki krs ,zato sto je par stotina dinara jeftiniji :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #887 poslato: Jun 08, 2009, 03:41:21 posle podne »

Moram i ja da postavim jedno pitanje...
Da li se toliko primecuje razlika izmedju kreatina nekog dobrog proizvodjaca i recimo Biotecha ili American muscle-a koji su podosta jeftiniji od recimo Dymatize-a, Labrade i ostale ekipe i u cemu se ogleda ta razlika? Kod mene je ishrana sredjena MAXIMALNO, whey, bcaa, glutamin, multivitamin se redovno koriste, ali posto krecem uskoro na masu, interesuje me da li vredi dati puno vise para za ove skuplje kreatine i ZASTO?

Ovakvo i slicna pitanja se cesto postavljaju,pa smo ih zato i postavili na nas sajt,
pod rubriku Pitanja i Odgovori ,ali nije na odmet da postavim i ovde.





Razlike u kreatinima kod proizvoĂ°ača

“ Zašto ja da platim 5.., 10.., 100.. dinara više kad je i taj kreatin isti ? ” čujemo svakodnevno po radnjama. Postoji više razloga zašto bi trebalo kupiti kreatin renomiranog proizvoĂ°ača (veće firme). Renomirani proizvoĂ°ači kad naručuju sirovine potpišu ugovore na minimum pet godina. To znači da isti kvalitet kupujemo svaki put. Renomirani proizvoĂ°ači koriste mašine sa velikim kapacitetom i svaka promena faktora punjenja oduzima dane i skupu radnu snagu. Upravo iz tog razloga neće proizvoditi poseban kvalitet za siromašnije tržište. To mogu da učine firme koje proizvode robu široke potrošnje ( prašak za pranje, sokovi, slatkiši..) i naravno mali proizvoĂ°ači suplemenata.

Manji, neozbiljni proizvoĂ°ači, pored nekvalitetne sirovine mogu da zakinu i kod procenata proizvoda. Samo smanjivanjem sastava sa etikete za 4-6% znači i toliko veći prihod. Ako etiketa sadrži zaštitni logo proizvoĂ°ača sirovina ( ULTRAPURE, CREAPURE ) možete biti sigurni da ste kupili pravi proizvod jer svaki proizvoĂ°ač sirovine za dodatke ishrani koji je zaštitio svoje ime sa patentom i logotipom, kontroliše gde ide sirovina i kakav je krajnji proizvod (čak odreĂ°uju i izgled etikete). Te sirovine su visokog kvaliteta, tačno propisanih tehnoloških osobina (vlažnosti itd.), sastava i bez primesa. Osim od kvaliteta i imena proizvoĂ°ača, cena proizvoda zavisi i od distributera u datoj državi. Uvek je najpovoljnije i najsigurnije proizvod kupiti od direktnog ili ovlašćenog distributera, jer on može da garantuje za kvalitet proizvoda i ako niste zadovoljni, imate kome da se žalite. Na kraju, kvalitet kreatina zavisi i od rastvorljivosti.
« Poslednja izmena: Jun 08, 2009, 03:45:02 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #886 poslato: Jun 08, 2009, 01:56:54 posle podne »

O.K. to mi je jasno, ali me to ne interesuje bas puno...  ;D
Interesuje me kako radi, tj. da li cu osetiti veci pomak u snazi i izdrzljivosti ako uzmem ovaj kvalitetniji kreatin od recimo Biotechovog koji me je bas fino odradio prosli put??
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
jojevta
Gost
« Odgovor #885 poslato: Jun 08, 2009, 01:53:51 posle podne »

stepen cistoce,usitnjenost,laksa rastvorljost
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #884 poslato: Jun 08, 2009, 01:47:08 posle podne »

Moram i ja da postavim jedno pitanje...
Da li se toliko primecuje razlika izmedju kreatina nekog dobrog proizvodjaca i recimo Biotecha ili American muscle-a koji su podosta jeftiniji od recimo Dymatize-a, Labrade i ostale ekipe i u cemu se ogleda ta razlika? Kod mene je ishrana sredjena MAXIMALNO, whey, bcaa, glutamin, multivitamin se redovno koriste, ali posto krecem uskoro na masu, interesuje me da li vredi dati puno vise para za ove skuplje kreatine i ZASTO?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #883 poslato: Jun 07, 2009, 08:49:40 pre podne »

Nadajmo se :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #882 poslato: Jun 07, 2009, 08:44:18 pre podne »

Ono sto pocetnici nikako ne mogu da shvate je cinjenica da nije toliko bitno koliko i koji kreatin uzimas vec kakva ti je ishrana na duzi vremenski period.Jedino od toga zavisi potpuni uspeh svakoga od nas bio on takmicar ili samo rekreativac ( jer samom dobrom ishranom i suplementi ce raditi bolje ).Onoga trenutka kada ljudi to konacno shvate bice im mnogo lakse.Ali nadajmo se da bar ne pricamo niz vetar stalno,i da to neko i slusa.
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #881 poslato: Jun 07, 2009, 08:19:54 pre podne »

pozz opet..interesuje me da li sa uzimnajem kreatina u fazi punjenja treba biti pojacana ishrana?i da li je bolje uzimati 3 ili 4 puta na dan u fazi punjenja?hvala..

Sve zavisi od tvoje telesne tezine i od kolicine misicne mase koju imas, odnosno koju samim tim treba popuniti kreatinom. Zbog toga kolicina kreatina (i za punjenje i za odrzavanje) zavisi od osobe do osobe. Grubo receno, ako si vezbac prosecne tezine (odnosno ako nisi bodi-bilding takmicar poluteske ili teske kategorije), 3 ili eventualno 4 dana po 10 grama (podeljeno u dve doze od po 5 grama) bice sasvim dovoljno. Nakon toga odrzavaj sa 5 grama dnevno.
I kao sto ti je Johnny rekao, dobra ishrana je potrebna bez obzira u kojoj si fazi sa kreatinom, i bez obzira da li uopste uzimas kreatin ili ne.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2009, 08:23:00 pre podne od strane MAXX » Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3772


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #880 poslato: Jun 07, 2009, 07:36:54 pre podne »

 8) 8) 8)

Tebi treba da bude pojacana ishrana sve vreme uzimanja kreatina,ako zelis da
dobijes na misicnoj masi,i za vreme punjenja i za vreme odrzavanja :)

Ja se nikada nepunim,ali predpostavljam da je bolja opcija da se uzme iz sto
vise puta :)
Ja mislim de je cak i zvanicna preporuka da se uzme iz 3-4 puta,pa idi tako :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Gosa
Gost
« Odgovor #879 poslato: Jun 06, 2009, 11:36:02 posle podne »

pozz opet..interesuje me da li sa uzimnajem kreatina u fazi punjenja treba biti pojacana ishrana?i da li je bolje uzimati 3 ili 4 puta na dan u fazi punjenja?hvala..
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3772


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #878 poslato: Jun 02, 2009, 04:57:41 pre podne »

 8) 8) 8)

pozz ljudi potrebna mi je mala pomoc.poceo bih da koristim kreatin ali neznam koji je dobar..dvoumim se oko dymatize kreatine monohidrat ili crea force??i jos jedno pitanje da li moram da koristim kreatin sa glukozom?i gde da je nabavim?hvala unapred

Imas na extra snizenju eas kreatin  :)
Stvarno je dobar a platio sam ga manje od 800 dindji :)
pogledaj temu sa akcijama u pansportu :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Gosa
Gost
« Odgovor #877 poslato: Jun 01, 2009, 09:45:50 pre podne »

hvala vam na pomoci!!pozzzz
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #876 poslato: Maj 31, 2009, 11:28:26 posle podne »

pozz ljudi potrebna mi je mala pomoc.poceo bih da koristim kreatin ali neznam koji je dobar..dvoumim se oko dymatize kreatine monohidrat ili crea force??i jos jedno pitanje da li moram da koristim kreatin sa glukozom?i gde da je nabavim?hvala unapred

Ja bih ti od ta dva uvek pre preporucio Dymatize,a od kreatin monohidrata koje
imamo u ponudi,puno nam hvale i MuscleTech i Labradu.
Preko dana se koristi sa nekim vocnim sokom ili sa vodom,a posle treninga je
najbolje sa dekstrozom,a mnogi uzimaju i preko dana sa dekstrozom.

Dekstrozu mozes da kupis u svakoj nasoj radnji,a imas i dekstrozu sa ukusom,tj, DeksEnergy ,sto je mnogo bolja opcija ako pijes
samo sa kreatinom.
« Poslednja izmena: Maj 31, 2009, 11:39:36 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 508

« Odgovor #875 poslato: Maj 31, 2009, 08:56:41 posle podne »

nije vazno koji je,vazno je da se krlja.....zasto ljudi prave tolko peripetije oko kreatina????
Sačuvana
Stranice: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 14 upita.